תסמונת מוות בעריסה

השכבת התינוק על הגב להקטנת הסיכוי למוות בעריסה

האם אין סכנה לחנק, בעקבות פליטת מזון או הקאה, בעת שינה על הגב?

הורים רבים משכיבים את תינוקותיהם לישון על הבטן בכוונה למנוע מהם להחנק בעת פליטת מזון או הקאה במשך השינה. אך מחקרים שנערכו במדינות בהן הועברו התינוקות משינה על הבטן לשינה על הגב, לא מצאו ראיות להתגברות מקרי חנק, בעיות נשימה ודלקות ריאות.

האם ישנם תינוקות שאין להשכיבם לישון על הגב?

בכמה מקרים עשוי הרופא להמליץ כי התינוק יושכב לישון על הבטן, בעיקר אם התינוק לוקה בבעיות בשוער הקיבה (השסתום בין הושט לבין הקיבה) או בבעיות בדרכי הנשימה ההופכים אותם למועדים יותר לחנק או בעיות נשימה בעת שכיבה על הגב. אם אין ההורים בטוחים מהי תנוחת השינה הטובה ביותר לתינוקם, טוב יעשו אם יפנו לקבלת עצתו של רופא הילדים.

האם שינה על הגב גורמת לראש שטוח?

קיימת השערה כי שכיחות הופעת אתרים שטוחים בראש עלולה להתגבר כתוצאה משינה על הגב. זהו כמעט תמיד מצב שפירי שיעלם תוך מספר חודשים כאשר התינוק יתחיל לשבת. ניתן למנוע הופעת אתרים שטוחים בראש על-ידי שינוי תנוחת הראש מצד לצד במחזורים שבועיים.

האם אסור בתכלית האיסור להשכיב תינוק על הבטן?

נהפוך הוא. פרקי זמן מסוימים של שכיבה על הבטן, כאשר התינוק ער ונמצא בהשגחה, הם מומלצים וחיוניים להתפתחות התנועתית של התינוק. חשוב לדעת ששכיבה ממושכת על הגב הופכת את התינוק לנוקשה, חסר מנוחה ובכיין, ועלולה לשבש את התפתחותו התנועתית.

מה לעשות אם התינוק בוכה ואינו ישן על הגב?

העדפות תנוחתיות הן התנהגות נלמדת בקרב תינוקות מיום הלידה ועד לגיל 4 חודשים. אם מניחים את התינוקות על גבם למשך יום, רובם יתרגלו לתנוחת השינה על הגב.

מאמר זה מוגש באדיבות אתר take-care.org - אתר המרכז מידע בריאותי עדכני ודרכים מעשיות להתמודד עם בעיות בריאות נפוצות.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות