עזרה בהבנת בדיקת דם של הורמונים - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי בנות,

בביקור אצל רופא הנשים נערך לי אולטרסאונד וגינאלי ולפי הרופא הכל תקין ויש לי "רחם יפהפה" :) במקביל נשלחתי לבצע בדיקת הורמונים.
    עשיתי אותה ביום ה-15 למחזור, כשבמקביל עליה התקבלה תשובה חיובית בערכת הביוץ הביתית (כלומר שאני עד 36 לפני הביוץ).
    הערכים של הטסטסטורון וכל השאר יצאו תקינים, חסרה רק התוצאה של ANDROSTENEDIONE שעוד לא התקבלה.

לגבי ההורמונים אליהם מתייחסים לקבוע האם יש ביוץ, רציתי לדעת אם מישהי מבינה האם התוצאה מצביעה על ביוץ:

אלו הערכים שיצאו לי:
    LH=57
    FSH=20
    PROLACTIN=361.2
    אלו ערכי הביקורת:
    LH
    follicular phase 1.9-12.5
    midcycle peak 8.7-76.3
    pregnant < 0.1-1.5
    Postmenopausal 15.9-54.0
    luteal phase 0.5-16.9

FSH
    midcycle peak 3.4-33.4
    follicular phase 2.5-10.2
    pregnant < 0.3
    Postmenopausal 23.0-116.3
    luteal phase 1.5-9.1

PROLACTIN
    Postmenopausal 38-430
    Nonpregnant 59-619
    pregnant 206-4420

תודה :)
7 תגובות
עמוד 1
  • אופס במקביל עליה= במקביל אליה :)
  • אני לא חושבת שאלו ההורמונים שקובעים האם את בביוץ או לא, הם בהחלט קשורים אבל הם לא אלו שגורמים לביוץ. (נראה לי...)

את צריכה להסתכל על ESTRADIOL (E-2) וה- PROGESTERONE.
    שוב, אני לא בטוחה, פשוט אני בטיפולים ואלו ההורמונים שהרופא מסתכל עליהם לפני הביוץ.
    בכל אופן, יש לך פורום למטה של שאלות לרופא...
    את יכולה להתעייץ שם.
  • תודה על התגובה :)

היום אני ביום ה-16 והבנתי שה-lh הוא זה שעולה לקראת הביוץ. כלומר אני יודעת שהוא ההורמון שנבדק בבדיקות הביוץ הביתיות.

בהצלחה לך :)
  • היי ..

גם אני עשיתי בדיקת דם ביום ה 3 למחזור קיבלתי את התוצאות
    ופתחתי הודעה בפורום שאלות רפואיות פורום הריון ולידה יש שמה רופא מעולה
  • היי הכל נראה תקין אבל ה fsh הורמון מגרה זקיק בעל ערך גבוהה ממה שאני מכירה סביר להניח שזה עניין של מעבדות שונות באיזה קופת חולים את ? בלי קשר ממליצה בחום לשאול בפורום הרפואי בטוחה שהם מכירים את הטווחים בכל המעבדות
    בהצלחה יקירה ותחזרי עם בשטרות טובות
  • קיבלתי מחזור ב19/02 ולקחתי מה21/02 כדורי אסטרופם לעיבוי הרירית הפסקתי את הכדורים לפני שבועיים ומאז לא קיבלתי מחזור.... עשיתי בדיקות דם ולהלן התוצאות: estradiol e2 481pmol/l
    Tsh 1.64 miu/l
    Lh 28.10 iu/l
    Progesterone 5.4 nmol/l
    מה זה אומר?
  • קיבלתי מחזור ב19/02 ולקחתי מה21/02 כדורי אסטרופם לעיבוי הרירית הפסקתי את הכדורים לפני שבועיים ומאז לא קיבלתי מחזור.... עשיתי בדיקות דם ולהלן התוצאות: estradiol e2 481pmol/l
    Tsh 1.64 miu/l
    Lh 28.10 iu/l
    Progesterone 5.4 nmol/l
    מה זה אומר?
    עניתי לשאלתך בפורום טיפולי פוריות
    https://www.yoledet.co.il/forum/topic.asp?TOPIC_ID=184676
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה