הריון

הפלה טבעית

הפסקת הריון ספונטנית

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


(miscarriage)

הפלה טבעית היא אירוע של אובדן הריון במהלך 20 השבועות הראשונים להריון. הפלה טבעית היא אירוע שכיח ביותר, ונשים רבות ביותר עוברות אותו. הסיבות להפלה רבות ושונות, אך חשוב להדגיש כי ברוב המקרים הפלה טבעית נגרמת כתוצאה מגורמים שעליהם אין לבני הזוג שליטה, כלומר שכל נסיון "להאשים את עצמך" יהיה בדרך כלל חסר כל ביסוס.

החל משבוע 7 להריון ניתן בדרך כלל לזהות דופק אצל העובר במהלך בדיקת אולטרה-סאונד, ואז גם יורדת ההסתברות להפלה טבעית בצורה משמעותית ביותר. אובדן של הריון לאחר 20 שבועות אינו מוגדר עוד כהפלה טבעית.

שכיחות הפלות טבעיות

כ-15% מכלל ההריונות יסתיימו בארוע הפלה טבעית ספונטני. מספר זה אינו כולל ביציות מופרות שאבדו עוד לפני שהאישה מגלה כי היא בהריון, כלומר במהלך השבועיים שמיד לאחר הביוץ, ולכן רוב ההפלות הטבעיות כלל אינן מאובחנות ככאלה. בסך הכל מגיע אחוז ההפלות הטבעיות על פי המחקרים ל-30% עד 50%.

גורמים להפלה

50% עד 70% ממקרי אובדן ההריון בשליש הראשון נגרמים מפגמים כרומוזומליים אקראיים בביצית או בזרע שהפרה אותה, המונעים מן ההריון מלהתפתח כראוי. במקרים אחרים הבעיה נובעת מתקלה בשלבים הראשונים של התמקמות הביצית ברחם, או של התפתחות העובר הראשונית. הסיבה להפלה נשארת בדרך כלל כתעלומה, מאחר ואין הצדקה לבצע מחקר מעמיק על הסיבות להפלה אלא אם נוצר דפוס של הפלות חוזרות אצל האישה. גם לאחר בדיקה נשארים מקרי הפלה טבעית רבים ללא הסבר.

גילוי ההפלה

ישנן מספר דרכים לגלות כי ארעה הפלה טבעית:

 • דימום
  דימום הוא ברוב המקרים הסימן הראשון להפלה. עם זאת, חשוב לזכור כי דימום הוא תופעה שכיחה גם בתחילתם של הריונות רגילים, ולכן אין הם מהווים סימן בטוח לכאן או לכאן. בכל מקרה, יש לפנות לרופא עם הופעת דימום.
 • לא נצפה שק הריון
  בבדיקת אולטרה-סאונד לא מתגלה שק הריון (בשלב בו כבר אמור שק ההריון להראות).
 • זיהוי שק הריון ללא עובר בתוכו
  בבדיקת אולטרה-סאונד מתגלה שק הריון, אך בתוכו לא נראה עובר (בשלב בו כבר אמור העובר להראות). מצב זה מאפיין מצבים של בעיות כרומוזומלית בעובר.

גורמי סיכון להפלה

קיימות מספר סיבות המגבירות את הסיכון שלך להפלה טבעית:

 • גיל מבוגר
  ככל שגילך מתקדם יותר, כך גוברים סיכוייך לחוות הפלה טבעית, כאשר אחת הסיבות לכך היא הסיכוי ההולך וגובר עם הגיל לעובר עם בעיות כרומוזומליות. הסיכוי להפלה בגיל 40 כפול מהסיכוי להפלה בגיל 20.
 • היסטוריה
  אם יש לך היסטוריה של מעל שני הריונות שהסתיימו בהפלה טבעית, אז סיכוייך לאבד הריון נוסף גבוהים יותר. גם אם יש לך היסטוריה של הריון בו התגלו בעיות כרומוזומליות בעובר מגביר את סיכוייך להפלה.
 • מחלות
  מחלות מסויימות מהן סובלת האישה עלולות להגביר את הסיכויים להפלה טבעית.
 • בעיות ברחם או צוואר הרחם
  בעיות מסויימות ברחם או בצוואר הרחם עלולות לגרור סיכוי מוגבר להפלה.
 • זיהומים
  זיהומים מסוגים שונים עלולים להגביר את הסיכוי להפלה.
 • עישון, שתיה וסמים
  עישון כבר, שתיית אלכוהול מוגזמת וצריכת סמים מגבירים את הסיכויים להפלה.
 • תרופות
  תרופות מסויימות הוגדרו כמסוכנות בזמן הריון.
 • רעלים
  חשיפה לזיהום סביבתי עלולה להגביר את הסיכויים להפלה.


אולי יעניין אותך גם:
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה