כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.
קבוצות וואטסאפ למכירה

הבטן כבר בולטת, אתם ככל הנראה כבר יודעים אם תבורכו בבן או בת בקרוב.
הגיע הזמן להתכונן ללידה, להזמין חבילת לידה, לבחור עגלה, ריהוט ואת המוצרים שחשוב להכין מראש.
לכן הכנו עבורכם רשימת קניות לתינוק המפרטת את כל מה שאתם צריכים,
ואצלנו זו איננה רק רשימה – תוכלו לסמן את המוצרים וכמותם, להוסיף את מחירם  והמחשבון יכין לכם רשימה מושלמת.(חישוב עלויות מותנה בהזנת כמות המוצר)
החישוב הכללי יופיע ליד כפתור הדפסה. תהנו מהקניות.

קבוצות וואטסאפ למכירה
רשימת הציוד שלי
חדר תינוקות
ריהוט וציוד משלים (עוד מידע)
פריט כמות מחיר
עריסה
מזרן לעריסה
סט מצעים לעריסה
מיטת תינוק
מזרן
סט מצעים
שמיכה
מגן ראש
שידת אחסנה והחתלה
מזרן החתלה
נחשוש
סדיניות
פח טיטולים
שק טיטולים
מגש טיפולים
משטח החתלה קשיח
ארון לחדר תינוק
כורסת / כסא הנקה
לול
מזרן ללול
סדין ללול
סה״כ
מוצרים מתכלים
חד פעמיים לטיפול בתינוק (עוד מידע)
פריט כמות מחיר
מגבונים
טיטולים
מגבוני פנים
תרסיס חיטוי משטחים
סבון / אבקת כביסה
מרכך כביסה
סה״כ
ביגוד ראשוני
בגדים לתינוק (עוד מידע)
פריט כמות מחיר
בגדי גוף
בגדי גוף חזיה
מכנסי רגליות
מכנסיים
חולצות
אוברול
כובע
גרביים
כפפות
חיתולי טטרה
חיתולי פלנל
סינר
סה״כ
טיפול בתינוק
טיפול יומיומי (עוד מידע)
פריט כמות מחיר
משחת החתלה
שמן עיסוי לתינוקות
קיסמי אוזניים
מברשת שיער
מסרק
מספריים לציפורניים
אלכהול לחיטוי
צמר גפן
מדחום גוף
מדחום חדר
מכשיר אדים
סה״כ
התניידות
יציאה מהבית (עוד מידע)
פריט כמות מחיר
סל-קל
עגלת תינוק
תיק לעגלה
מצעים לעגלה
טיולון
מנשא
עגלול
צעצועי דרך
סה״כ
מוצרי רחצה
טיפול וניקיון (עוד מידע)
פריט כמות מחיר
אמבטיה
דפני / צף קל
ריפודים לדפני
מדחום לאמבטיה
מגבות או חלוק לתינוק
אל סבון
שמפו אל דמע
שמן תינוקות
ספוג אמבט
סה״כ
מזון לתינוק
אביזרי האכלה (עוד מידע)
פריט כמות מחיר
בקבוק גדול
בקבוק קטן
פטמות לבקבוקים
בקבוק למים
סטריליזטור
כסא אוכל
מוצצים
מברשת לניקוי בקבוקים
מייבש בקבוקים
מחלק מנות
מחמם בקבוקים
שרשרת למוצץ
קופסה למוצצים
סה״כ
בטיחות
אביזרי בטיחות לתינוק (עוד מידע)
פריט כמות מחיר
בייבי סנס
אינטרקום
אינטרקום מצלמה
בוסטר / כסא בטיחות
סה״כ
ליולדת
אביזרים לאם (עוד מידע)
פריט כמות מחיר
קרם / שמן למניעת סימני מתיחה
משחה לטיפול בפטמות
ביגוד נוח
רפידות הנקה
תחבושות היגייניות
חזיית הנקה
סינר הנקה
משאבת חלב
כרית הנקה
סה״כ
רשימת הציוד שלי

בחירת חבילת לידה יכולה לסחרר את חלקנו, היצע בלתי נגמר, עלויות גבוהות והתרגשות גואה בהריון בהחלט לא מקלים על התהליך, פורטל יולדת עושה קצת סדר בתהליך, ננסה להבהיר מה באמת חשוב לקנות ומתי, מהן האפשרויות וכמה יעלה התענוג.

בתקופה מרגשת ומשמעותית זו בחיי המשפחה חשוב להיות מחושבים ולא להיכנס להוצאות מיותרות, כל משפחה לפי יכולתה מגיעה לתהליך עם רצון אמתי להעניק לילדכם את הטוב ביותר, במקרים מסוימים הטוב ביותר זה לא לשקוע בחובות בשביל לממן מסע קניות שלעתים אינו נדרש, יחד עם זאת, אף אחד לא רוצה למצוא עצמו עם חוסר משמעותי ביום הראשון של התינוק/ת בבית.

לקראת סיום הטרימסטר השני ותחילת הטרימסטר השלישי מומלץ להתחיל בהכנות, לגבש רשימה ולבחון את האפשרויות, לקבל הצעות מחיר ולסיים את התהליך כחודשיים לפני הלידה.למי שיש חשש ללידה מוקדמת (מי שנמצאת בשמירת הריון) מומלץ להתחיל את התהליך עוד קודם לכן.

 1. התחילו בבדיקת מצאי, כלומר מה ישנו בנמצא בביתכם שאין צורך לחדש, אם אלה מוצרים מאחים גדולים, פריטים שהועברו ממכרים ובני משפחה, או משהו שיצרתם בעצמכם.
 2. תזמון קניות ותעדוף, בחלק מהמוצרים אין לכם צורך מהיום הראשון, דחיית רכישתם תמנע אחסון מעיק וכן ייתכן שתקבלו מתנות שיחסכו לכם רכישת מוצרים אלה.
  לדוגמה אין צורך במיטת תינוק בחודשים הראשונים בהם התינוק ישן בעריסה, כנ"ל לגבי טיולון בעת השימוש בעגלה, וכו…
  לאחר הרכבת הרשימה המלאה פצלו אותה לרשימת ראשונית, כל מה שחשוב לכם שימתין לכם בבית בעת השיבה מביה"ח ומוצרים שניתן לרכוש בהמשך, חלק מהם ניתן לממן באמצעות שוברי החלפה או גיפט קארדס שייתכן ותקבלו לאחר הולדת התינוק.
 3. למי מכם שאינו רוצה להשקיע כספים במוצרים לטווח קצר ישנם מוצרים שניתן לשכור או להשאיל, החל מעריסה מיד שרה וכלה בעגלות, מיטות וטיולים מגמ"חים ואתרי אינטרנט שונים שעוסקים בהשאלה ושכירות של מוצרים אלה.

מה ברשימת הקניות?

התניידות

 • סל-קל: לבית החולים ביום השחרור חשוב להגיע עם סל-קל, כיסא בטיחות לרכב לנשיאת התינוק (בלעדיו לא ישחררו אתכם מביה"ח), יש להקפיד שיהיה לו מגן ראש מרופד שבד"כ מגיע עם הסל קל ותושבת המתחברת לרכב – מומלץ לבחון התאמה מראש ולוודא שאתם מסתדרים עם החיבור לרכב, בד"כ במקום ממנו תרכשו את הסל קל מומלץ לבקש הדרכה לתפעולו באופן בטיחותי לתינוק.
 • עגלת תינוק: אחד מהמקומות בהם הרך הנולד יבלה חלק ניכר מזמנו, בחרו עגלה שתענה על הצרכים שלכם תוך דגש על קיפול נוח והתאמה לתא המטען ברכב שלכם, היצע העגלות הוא עצום ודגמים חדשים מצטרפים לשוק בכל שנה, העגלה יכולה להיות אחד הרכיבים היקרים בחבילת הלידה שלכם ולכן בחנו את התקציב ואת אמות המידה שלכם טרם תגשו לבחור עגלה.לעגלת תאומים חשוב להקפיד לרכוש תיק גדול יותר ומצעים מתאימים. לעגלה ישנם מוצרים נלווים רבים:
 • תיק לעגלה: בחרו תיק פונקציונלי שישמש אתכם בנוחות ושניתן יהיה לכבס אותו.
 • מצעים לעגלה: סדין ושמיכה בהתאם למזג האוויר וצלון לעגלה במידת הצורך.טיולון – ישנן עגלות שמגיעות עם חלק מתחלף בהתאם לגיל התינוק והופכות מעגלת "אמבטיה" לטיולון, במידה ולא רכשתם כאת יש להצטייד בעגלת טיולון לגילאים שלאחר החודשים הראשונים, זאת בהחלט הוצאה שניתן לדחות ולא חייב לרכוש לפני הלידה.
 • עגלול: זה אינו מוצר חובה, נשים שנשארות תקופה ארוכה עם הילדים בבית ואוהבות לטייל הרבה עם הילדים יכולות להנות ממוצר זה שמשלב בין עגלה ללול ומאפשר לתינוק (בד"כ לאחר גיל חצי שנה) להתנועע בחופשיות בלול בזמן טיולים ושהייה בפארקים.אם רכשתם עגלול הקפידו לרכוש לו מזרון תואם ומצעים למזרון.
 • צעצועי דרך: לסל קל, לעגלה, לטיולון ולעגלול ניתן לצרף צעצועים שיעסיקו את העולל הקטן בדרך, בין היתר ניתן לתלות מוביילים או לשלב צעצועי שלב ראשון הניתנים לחיבור לעגלה עם וו כדי שלא יושלכו החוצה.
 • מנשא: מנשאים הם עולם ומלואו, כל משפחה לפי העדפותיה תבחר בין המנשאים המרופדים, למנשאי הבד הנקשרים ולמטיבי הלכת ישנם מנשאי טיולים עם תמיכה מיוחדת, רצוי למדוד, לבחון ולמצוא את המנשא הנוח ביותר עבורכם.

* טיפ קטנטן – אם אתם חושבים שבעתיד תרחיבו את המשפחה ויצטרפו ילדים נוספים שווה לשקול לבחור את כל המוצרים הנ"ל בצבע ניטרלי שיתאים גם במקרה שהילד הבא לא יהיה מאותו המגדר.

חדר התינוק/ת

 • עריסה: כפי שציינו קודם מאוד שכייח כיום לשכור עריסה מיד שרה ומוסדות דומים, במידה והחלטתם לרכוש עריסה, הקפידו לרכוש מזרון לעריסה וסט מצעים לעריסה, כמו כן הקפידו שלעריסה יהיו גלגלים שכן הורים רבים נוטים להלין את התינוקות בימיהם הראשונים ליד מיטת ההורים והגלגלים מקלים על הניוד.
 • מיטת תינוק: מיטת התינוק משרתת את התינוק לזמן רב יותר מהעריסה ועל כן רוב ההורים בוחרים לרכוש מיטה אם אין בנמצא מילד קודם או קרובי משפחה, הקפידו להתאים מזרון מיטה לגיל התינוק, סט מצעים למיטת התינוקשמיכה שתתאים למזג האוויר, מגן ראש או נחשוש להגנה על ראש התינוק מדפנות המיטה, סדיניות למניעת כתמים מפליטות ושאר הפרשות של התינוק למי שאוהב לשהות בבית עם חלונות פתוחים ובסביבתו ישנם מזיקים מעופפים רבים (זבובים, יתושים) ניתן לרכוש כילה, שהיא רשת דקה שמאפשרת לאוויר לחדור דרכה אך מרחיקה מהתינוק את המעופפים.
 • שידת אחסנה והחתלה: עליה נהוג לחתל את התינוקות, בד"כ נמצאת בחדר התינוק ובה מאחסנים את הציוד היומיומי לטיפול בתינוקות כמו חיתולים טיטולים, מגבונים, קרמים וכדומה. שימו לב שהשידה תתאים לגודל החדר, שתהיה בגובה בו יהיה לכם נוח לטפל בתינוק ושניתן יהיה לאחסן בה את כל מה שצריך קרוב אליכם, בד"כ מומלץ שיהיו בה מגירות בלבד ולא ארונות לנוחיות מירבית, לשידה ישנם כמה מוצרים נלווים, בחנו איזה מהם חשוב לכם לרכוש, פריטים כמו, פח טיטולים לטיטולים המשומשים (מנטרל ריח), שק טיטולים לטיטולים חדשים לפני שימוש, מגש טיפולים אותו תולים בצד השידה ובו מניחים מוצרים שחשוב שיהיו נגישים כמו מגבונים, אלכוהול לחיטוי, צמר גפן, משחת החתלה וכדומה, מזרן החתלה דק אותו מניחים על השידה כדי לא להניח את התינוק על העץ הקר, ניתן גם להצטייד במשטח החתלה קשיח איתו ניתן להשתמש על משטחים רכים במידת הצורך.
 • ארון לחדר התינוק: בדרך כלל כשמדובר בתינוק ראשון רוכשים ארון לחדר התינוק שיהיה תואם לייתר הריהוט, כאן המלצותנו היחידות הן לבחור ארון ששטח האיחסון בו יהיה תואם את הצרכים שלכם ושיהיה בטיחותי (ללא ידיות שפיציות).
 • כורסת הנקה או כיסא הנקה מתנדנד: זהו לחלוטין אינו מוצר חובה, אך אם בכל זאת החלטתם לרכוש כזה וודאו שהוא נוח ולא רק יפה.
 • לול: זהו מוצר שניתן לרכוש רק לאחר מספר חודשים ולרוב אינו נמצא בחדר התינוק, אלא בסלון או בכל מקום בבית בו מרבים לשהות בני הבית (לעתים זה המטבח או חדר אחר), שימו לב לרכוש מזרן ללול וסדין תואם.
 • ישנם מספר מוצרים נלווים שרובנו יכולים להסתדר בלעדיהם, אך אם בכל זאת אתם בוחרים לדאוג לאבזר את החדר לחלוטין ניתן לרכוש שטיח לחדר התינוק, הקפידו שלא יהיה מסוג "שאגי" או כל שטיח שמשיל חלקים שתינוק בן כמה חודשים יכול לתלוש ולשים בפיו. וכן מוצרים לקישוט החדר כגון וילון, אהיל, כוורת לקיר או מדפים להנחת קישוטים, וספרים, מדבקות קיר או ציור קיר, מנורת לילה וכדומה.

מוצרי רחצה

 • אמבטיה: ישנם סוגים רבים, הקפידו שהמעמד יתאים לגובה שלכם.
 • דפני / צף קל: ניתן לבחור אמבטיה עם מושב כבר מובנה או כזה שמניחים בנפרד, ישנם ריפודים לדפני (לא חובה)
 • מדחום למי האמבטיה
 • מגבות לתינוק או חלוק מגבת, הקפידו על מגבות איכותיות ורכות.
 • כל מוצרי הרחצה ליום יום: אל סבון, שמפו אל דמע, שמן תינוקות, ספוג אמבט וכדומה.

מוצרים מתכלים / חד פעמיים לטיפול בתינוק

מגבוניםטיטוליםמגבוני פנים / אף לתינוקג'ל לשמירה על היגיינת ידייםתרסיס חיטוי משטחיםסבון / אבקת כביסהמרכך כביסה, הקפידו שכל המוצרים הנ"ל מותאמים לגיל התינוק, מומלץ שלא לקנות מוצרים המותאמים לחודשים ספציפיים (כמו טיטולים) בכמות גדולה.

מזון

 • בקבוק גדול, בקבוק קטן להאכלת התינוק, בין אם התינוק יונק (ואז שואבים חלב ומאכילים אותו מבקבוק) ובין אם הוא אוכל תחליפי חלב אם, בחרו בקבוקים בשני גדלים למזון, פטמות לבקבוקים מומלץ לרכוש רק לאחר שווידאתם שהתינוק מסתדר עם הבקבוק, בשלב מאוחר יותר תצטרכו גם בקבוקים למים.
 • מברשות לניקוי בקבוקים, מייבש בקבוקים, לניקוי הבקבוקים.
 • מחלק מנות למי שצורך תחליפי חלב ותרמוס למים חמים להכנת אוכל בדרכים.
 • מחמם בקבוקים
 • סטריליזטור לניקוי כל כלי התינוק.
 • כיסא אוכל: גם אותו ניתן לרכוש בשלב מאוחר יותר, כאשר הילד אוכל הישיבה, הקפידו על כיסא בטיחותי.
 • מוצצים: בחרו מוצץ שנראה לכם על פי ניסיונכם או המלצת קורביכם, רכשו רק אחד כדי לוודא שהתינוק מסתדר איתו ובמידה וכן ניתן לרכוש נוספים, איתם כדאי לרכוש שרשרת למוצץ, אותה מחברים לעגלה או לבגד למניעת אובדן (התייעצו בחנות בנוגע לשרשרת בטיחותית כדי להימנע מסכנת חנק וקופסה למוצצים בה שומרים את המוצצים נקיים.

ביגוד ראשוני

לשלב הראשון מומלץ לרכוש מעט בגדים, גם משום שרבים נוהגים להביא בגדים כמתנה וגם משום שהגודל של הלבוש משתנה מהר, צריך שיהיה ברשותכם בהתאם למזג האוויר בגדי גוף, בגדי גוף חזיה, מכנסי רגליות, מכנסיים, חולצות, אוברולים, כובע, גרביים וכפפות. חיתולי פלאנל, חיתולי טטרה וסינר.
פריטים אלה יש לחדש בהתאם לגדילה ולהתפתחות של התינוק.

בטיחות

 • הורים רבים חשים בטוחים ורגועים כאשר ישנם מכשירים העוזרים לוודא את שלומו של התינוק, אחד המכשירים הנפוצים ביותר הוא הבייבי סנס – מוניטור מניחים מתחת למזרון ומנטר את נשימותיו של התינוק, אם חלילה התינוק מפסיק לנשום המוניטור מצפצף, שימו לב שלעתים המוניטור גורם לבהלה, בעיקר כששוכחים לנטרל אותו כאשר מוציאים את התינוק מהעריסה.
 • אינטרקום / מצלמה: מאפשרים לשמוע או לראות מה קורה בחדרו של הילד בזמן שההורים נמצאים בחדר אחר.
 • בוסטר / כיסא בטיחות: שומר על בטיחות הילד בעת הנסיעה במכונית, מתאים לגילאים גדולים יותר בד"כ עד גיל 8/9 ובהתאם לגובה הילד, אותו רוכשים רק לאחר שהסל-קל אינו מתאים לתינוק.

טיפול בתינוק

לטיפול היומיומי בתינוק ישנם מוצרים רבים, חלקם חד פעמיים חלקם לשימוש מתמשך או בהתאם לגיל התינוק, הצטיידו בהם בהתאם לצורך ולגיל הרלוונטי, ביניהם ישנם: משחת החתלה, שמן עיסוי לתינוקות, קיסמי אוזניים, מברשת שיער, מסרק, מספריים לציפורניים, אלכוהול לחיטוי, צמר גפן, מדחום לחום הגוף של התינוק ומדחום לטמפרטורת החדר, מכשיר אדים.

ליולדת

בשיבה של האם לביתה לאחר הלידה ישנם מספר פריטים / מוצרים שיש להכין עבורה, הן להחלמתה והן לכל הנוגע בהנקה למי שבוחרת כמומלץ להניק את ילדיה, לאם צריך לרכוש: קרם / שמן למניעת סימני מתיחה, משחה לטיפול בפטמות, ביגוד נוח, רפידות הנקה, תחבושות היגייניות לאם וכדומה.
להנקה ניתן להצטייד בחזיית הנקה, סינר הנקה לאם, משאבת חלב וכרית הנקה.

ישנן רשתות וחנויות שמציעות חבילות לידה מוכנות מראש, לעתים הן פתרון נוח ואף משתלם, אך לעתים בחבילות אלה ישנם פריטים בהם אין לכם צורך, הרגישו בנוח להתמקח או לבקש להחליף פריטים שאיכם רוצים בפריטים החסרים בחבילה בהם יש לכם צורך.
כל הרשימה הנ"ל יכולה להשתנות בין משפחה למשפחה בהתאם לצרכים, לתקציב ורצון בני המשפחה.
מומלץ לערוך סקר שוק, לבחון היכן תוכלו לקבל את הערך הטוב ביותר בתמורה לכספכם וכן לבחון המלצות על הספקים השונים, בזמן האספקה, באיכות המוצרים ובאופי השירות.

תהליך בחירת המוצרים בכלל כל התקופה שמלווה את ההריון והלידה יכולים להיות תהליכים מהנים במיוחד, הקפידו לעשות דברים בהרמוניה ובאופן מחושב, נסו ליהנות מהתהליך ומהזמן הקסום הזה בחיי המשפחה!

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן