הריון

הפלה מלאכותית

הפסקת הריון

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


בישראל מבוצעות מדי שנה כ-20 אלף הפסקות הריון חוקיות, ונראה כי מספר דומה של הפסקות הריון מבוצע בצורה בלתי חוקית בקליניקות פרטיות.

קריטריונים להפסקת הריון

על פי חוקי מדינת ישראל, ישנן מספר סיבות בגללן ניתן לבצע הפסקת הריון (הפלה מלאכותית) בצורה חוקית. הסיבות המוכרות בחוק הן:

 • האשה היא למטה מגיל 18 או מלאו לה 40 שנה.
 • ההריון נובע מיחסים אסורים לפי החוק הפלילי (אונס או גילוי עריות) או שהוא מחוץ לנישואין.
 • הוולד עלול להיות בעל מום רפואי או נפשי.
 • המשך ההריון עלול לסכן את חיי האשה או לגרום לאשה נזק גופני או נפשי.

החוק מגדיר כי הפסקת הריון חייבת להיות לאחר 'הסכמה מודעת' של האשה להפסקת הריון. ההסכמה חייבת להיות בכתב, לאחר שהוסברו לה הסיכונים הגופניים והנפשיים הכרוכים בהפסקת ההריון. אישה או נערה שנכנסו להריון מחוץ לנישואין, יכולות לקבל אישור לעבור הפסקת הריון גם ללא ידעת ההורה או המבוגר האחראי עליה.

הפסקת הריון תבוצע בבית חולים שהוסמך לכך על-ידי משרד הבריאות.

מימון הפסקת ההריון

כפי שנאמר, הסיבות שהוזכרו מאפשרות לבצע הפסקת הריון באופן חוקי, אך רק חלקן מזכות במימון מסל הבריאות. הסיבות המזכות במימון הן:

 • האשה היא למטה מגיל 18
 • הוולד עלול להיות בעל מום רפואי או נפשי.
 • המשך ההריון עלול לסכן את חיי האשה או לגרום לאשה נזק גופני או נפשי.
 • חיילת שנכנסה להריון בזמן שירותה הצבאי, לה יממן הצבא הפסקת הריון אחת

בשאר המקרים (המהווים את רוב המקרים) תאלץ האישה לשאת בעצמה בעלות הפסקת ההריון מאחר והיא איננה כלולה בקריטריונים של סל הבריאות. המקרים הנפוצים הם:

 • נשים פנויות שנכנסו להריון (רווקות, גרושות ואלמנות)
 • נשים שנכנסו להריון מחוץ לנישואין
 • נשים נשואות שאינן מעוניינות בילד בשלב זה.

כדאי לדעת כי כיום ישנם ביטוחי בריאות פרטיים שונים הכוללים גם השתתפות בהפסקת הריון במקרה הצורך, ולכן כדאי להיות מודעים לכך בעת רכישת הפוליסה.

עלות הפסקת הריון בבית חולים ציבורי היא עד 1227 ש"ח להפלה רגילה (עד סוף שבוע 12 להריון), ו-2348 ש"ח להפלה מאוחרת יותר הדורשת אישפוז. בבתי חולים פרטיים המחירים יכולים להיות גבוהים הרבה יותר.

ועדה להפסקת הריון

על מנת לבצע הפסקת הריון יש לפנות אל אחת הועדות הרפואיות להן הוענקה הסמכות לאשר הפסקת הריון. הפניה יכולה להיות אל כל ועדה בארץ, ללא תלות במקום המגורים של האישה. וועדה מסוג זה תהיה מורכבת בדרך כלל מעובדת סוציאלית, רופא נשים ורופא נוסף. עלות הפניה לועדה היא 281 ש"ח, למעט קטינות וחיילות הפטורות מתשלום זה.

האישה עצמה לא חייבת להופיע בפני הוועדה, מאחר ואין התייחסות בחוק לרצונה של האישה, אלא רק לנסיבות ההריון. האישה יכולה להציג את המסמכים הדרושים לעובדת הסוציאלית, וזו תציג אותם לודעה. יש להציג לועדה תעודת זהות של האישה, וטופס בדיקת אולטרה סאונד המוכיח קיום שק הריון.

הועדות מאשרות את רובן המכריע של הבקשות המגיעות אליהן (98% מן הבקשות על פי נתוני משרד הבריאות), אך לעיתים נדרשת דרך ארוכה של שכנועים, לחצים ובקשות כדי לזכות באישור זה. בעיה נוספת היא שועדות הפסקת הריון אינן מתכנסות בתדירות גבוהה - פעם עד שלוש פעמים בשבוע, מצב היוצר לעיתים תורים ארוכים.

הפסקת הריון מאוחרת

על-פי החוק אין לבצע הפסקת הריון לאחר השבוע ה-24 להריון, מאחר ובזמן זה מוגדר העובר כבר-חיים, אלא במקרה בו אובחן אצל העובר מום עוברי בבדיקת אולטרה סאונד או בדיקת מי שפיר.אולי יעניין אותך גם:
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה