הריון

לפני הלידה

צירים מוקדמים, מדומים וצירי ברקסטון היקס

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןצירים הם התכווצויות של הרחם, שבמהלך הלידה עצמה יעזרו לתינוקך לצאת מן הרחם אל העולם החיצון. עם זאת, לא כל סוגי הצירים מביאים איתם לידה.

צירים מדומים - צירי ברקסטון היקס

כבר בשליש השני של ההריון יתכן כי תתחילי להרגיש התכווצויות או התקשויות של הרחם או של הבטן הנמשכות לעיתים אף עד 60 שניות. לא כל הנשים יחושו את ההתכווצויות הללו במהלך ההריון. אמנם התקשויות והתכווצויות בהחלט מרגישות אמיתיות, ולעיתים הן אף כואבות, אך למעשה הן רק הכנה לדבר האמיתי שיגיע בהמשך. צירים מדומים אלו (המכונים צירי ברקסטון היקס) בדרך כלל אינם סדירים, ואין ביכולתם להביא בסופו של דבר ללידה.

צירי ברקסטון היקס מורגשים בבטן עצמה, להבדיל מצירים אמיתיים שבדרך כלל מתחילים בגב או במותניים, ומשם עוברים אל הבטן. צירים אמיתיים הם ארוכים יותר, סדירים יותר וכואבים יותר. בנוסף, תכיפותם ועוצמתם של צירים אמיתיים הולכת וגדלה, בעוד עוצמתם ותכיפותם של צירים מדומים נשארת זהה. התשובה לשאלה כיצד להבחין בין צירים מדומים לצירים אמיתיים היא בדרך כלל "כשיגיעו הצירים האמיתיים - תדעי בוודאות".

ככל שמתקדם ההריון, עולה תדירותם של הצירים המדומים, עד שבסופו של דבר הם מפנים את מקומם לצירים של הלידה עצמה.

אם צירי ברקסטון היקס מהווים בשבילך מקור לאי נוחות, את יכולה לנסות לשתות מים (הצירים נובעים לעיתים מהתייבשות) לנוח או לעשות אמבטיה חמה.

סיבות בגללן בכל זאת כדאי לפנות לייעוץ מקצועי (אם עדיין לא הגעת לשבוע 37):

  • אם ההתכווצויות מלוות בהפרשה דמית או מימית
  • אם ההתכווצויות מלוות בכאבי גב תחתון
  • אם את מרגישה יותר מאשר שלוש התכווצויות בשעה
  • אם ההתכווצויות הן סדירות

צירים מוקדמים

במקרים מסויימים עלול להיווצר מצב בו הצירים האמיתיים מגיעים טרם זמנם, כאשר עדיין לא הגיע הזמן ללידה. הזמן הנכון ללידה מוגדר בתום 37 שבועות שלמים להריון, כלומר החל מן השבוע ה-38 להריון שלך. צירים מוקדמים, להבדיל מצירי ברקסטון היקס שהינם צירים מדומים, הם כבר הצירים האמיתיים. תוכלי לחוש בהבדל - הצירים הללו חזקים הרבה יותר, סדירים יותר, ומתחילים בגב ומשם עוברים אל הבטן.

הטיפול בצירים מוקדמים נעשה בדרך כלל במיון יולדות, שם תחוברי קודם כל למכשיר מוניטור על מנת לוודא כי אכן מדובר בצירים אמיתיים ותבוצע לך בדיקה פנימית כדי לבדוק אם יש לך פתיחה של צוואר הרחם. במידה ואכן מדובר בצירים מוקדמים, יוחדר לך עירוי כדי להקל על הצירים ולנסות להביא להפסקתם.

אם היו לך צירים מוקדמים, יתכן כי תתבקשי להיכנס למשטר שמירת הריון ויתכן כי תקבלי מרשם לכדורים לעצירת הצירים (לדוגמא פרסולאט). בכל מקרה, במידה ושוחררת הביתה, מומלץ להימנע עד הלידה מפעילות מאומצת ומיחסי מין. בנוסף, יש לדאוג לשתיה מרובה כדי למנוע התייבשות הגורמת להופעת הצירים.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה