הריון

פוריות

בדיקת ביוץ: בדיקות שתן לביוץבדיקת שתן לביוץ (בדיקת ביוץ) מבוססת על עלייה של ההורמון LH בשתן. העלייה נצפית לרוב בין 24 ל-36 שעות לפני מועד הביוץ עצמו. בצורה כזו ניתן לאתר את "חלון ההזדמנויות" הטוב ביותר מבחינת סיכויי ההפריה, כלומר הזמן הפורה ביותר הוא כאשר יש עליה בהורמון ה-LH המתבטאת בבדיקה חיובית.

בחצי שנה של מעקב אחר נשים אשר ניסו להרות, 189/221 (85%) מהנשים שבמחקר הרו - כלומר בבדיקה השתן התקבלה בדיקת הריון חיובית. אולם מכלל הנשים שהרו, 25% איבדו את ההיריון (הפלה עצמונית) עד לשבוע 6. נתון זה מעט גבוה יותר מהנתונים המדווחים בד"כ על 15% הפלות בטרימסטר הראשון. הסיבה לכך היא שהנשים ביצעו (כחלק מהמחקר) בדיקות הריון ביום בו אמורות היו לקבל את הווסת. התברר שנשים רבות סובלות מהפלות מאד מוקדמות - הפלות אשר ללא ביצוע בדיקת ההריון לא היו מתגלות כלל.

נושא זה רלוונטי לנשים רבות המפנות שאלות לפורום באתר זה, השואלות לגבי בדיקת הריון אותה הן ביצעו ביום בו הווסת הייתה אמורה להגיע (ואפילו יומיומיים לפני כן), אשר הייתה חיובית, אבל אז מגיעה הוסת. מדובר ככל הנראה בהפלה מאד מוקדמת, חסרת חשיבות קלינית ומאד נפוצה (כרבע מכלל ההריונות).

מאמר זה נבדק ואושר ע"י דר' בועז ווייס, מומחה למיילדות וגניקולוגיה.
דר' בועז ווייס הוא רופא בכיר מן המרכז הרפואי שיבא, תל-השומר.
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.