כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

שמות לתינוקות - יוניסקס

שמות לבנים ובנות (יוניסקס)

תהליך בחירת השם לרך הנולד הוא מרגש ומהנה, יצרנו עבורכם מאגר שמות לתינוקות בעזרתו תוכלו בקלות למצוא את השם המתאים ביותר לתינוק/ת שלכם, להשוות בין אופציות לשמות, ללמוד על כל שם ולבצע התאמות לשמות ההורים.

סינון / חיפוש שמות לנוחיותכם

במאגר תמצאו שמות עבריים ושמות לועזיים המחולקים לפרמטרים כמו: שמות לבנים, שמות לבנות, שמות יוניסקס (שמות שמתאימים גם לבנים וגם לבנות), חלקות שמות לפי אותיות א-ת, דירוג שמות פופולריים על ידי גולשות וגולשי האתר, מנוע חיפוש שמות למציאת שם שכבר חשבתם עליו וכלי להתאמת שמות לפי שמות ההורים. תוכלו לסמן בלב את השמות המועדפים עליכם ולאחר מכן לבחור מרשימת המועדפים.

על כל שם תוכלו ללמוד פרטים נוספים כמו, איך הוא נכתב באנגלית, מהו הערך שלו בגימטריה, מהו הערך הנומרולוגי של השם, פירוש נומרולוגי לשם התינוק ועוד.

מציאת השם המתאים ביותר לילד או לילדה שלכם תלווה אתכם ובמיוחד את התינוק/ת לכל אורך החיים, בחירת שמות לילדים מעסיקה הורים צעירים מרגע היוודע ההריון (יש כאלה שעוד לפני כן) ולמערכת השיקולים נכנסים פרמטרים רבים, מסורת, קרובי משפחה, משמעות השם, מקור השם, פירוש השם, התאמת שמות לפי ערכם הנומרולוגי וכמובן איך שהוא מצלצל באוזן שלנו, כמה השם מוצא חן בעינינו.

הורים רבים רואים בשם הילד מה שינבא את חייו, הלך רוח זה מלווה הורים משחר האנושות, ישנן תרבויות שונות בהן שם הילד הוא תכונה שההורים מאחלים שתהיה לו, בתרבויות אחרות מתמקדים בסיפור לידתו, באיזור מגוריו או בהקשר למועד או מקום הלידה. מסורת מוכרת נוספת היא מתן שם לילד על שם אחד ההורים או קרוב משפחה אחר, בישראל לא נהוג לקרוא לבן על שם אביו או לבת על שם אמא, אך במדינות רבות ישנן משפחות שקוראות לילדים על שם אחד ההורים (לרוב על שם האב) ולשם מוסיפים junior - (צעיר או הבן), כך למשל אם האב הוא מייקל, הבן יהיה מייקל ג'וניור (מייקל הצעיר/הבן), בישראל נהוג לעתים לקרוא לילדים ע"ש קרוב משפחה שלא מקרבה ראשונה, כלומר לא אחד ההורים או האחים. במרבית המקרים עושים זאת כדי לכבד את שם הסבא או הסבתא. בשנים האחרונות בשל שינויי הדורות והרושם ששמות הסבים והסבתות מיושנים, הורים רבים אינם מרגישים בנוח לקרוא לילדיהם בשמות "מיושנים" אלה ולכן במקרים בהם בכל זאת רוצים לכבד בשם הילד את אחד מבני המשפחה, מוסיפים שם שלישי, שם פרטי עדכני או אופנתי יותר, שם אמצעי על שם קרוב משפחה או אדם שרוצים לכבד ושם משפחה, לדוגמה: תמר רבקה ישראלי.

ביהדות נהוג להכריז על שם התינוק בזמן טקס ברית המילה אם מדובר בבן.

את שם הבת נהוג להכריז ליד ספר תורה ביום בו קוראים בספר תורה או במהלך טקס זבד הבת.

אם כבר יש לכם רעיונות לשמות לתינוקות לפני הלידה, תוכלו להזין את השמות שמצאו חן בעיניכם בתיבת החיפוש כאן בעמוד ולמצוא פרטים נוספים על שמות אלה, אם אתם בשלב בו אתם מחפשים שמות לתינוק, תוכלו ליצור רשימה של שמות שמוצאים חן בעיניכם ולאט לאט לצמצם אותה על למציאת השם אותו תרצו.

השמות השכיחים ביותר בישראל

בשנת תשע"ח נולדו בישראל 168,441 תינוקות. השמות הנפוצים ביותר בשנה זו:

עשרת השמות הנפוצים ביותר לבנים (מגזר כללי):

מוחמד, יוסף, אריאל, עומר, אדם, דוד, דניאל, לביא, איתן ואורי.

עשרת השמות הנפוצים ביותר לבנים (מגזר יהודי):

אריאל, דוד, לביא, אורי, יוסף, איתן, נועם, דניאל, איתי ויהודה.

עשרת השמות הנפוצים ביותר לבנות (מגזר כללי):

תמר, אביגיל, מרים, שרה, אדל, יעל, נועה, שירה, נויה וליה.

עשרת השמות הנפוצים ביותר לבנות (מגזר יהודי):

תמר, אביגיל, יעל, אדל, נועה, שרה, שירה, נויה, אסתר וטליה.

שמות המשפחה הנפוצים בישראל הם:

כהן, לוי, מזרחי, פרץ, ביטון, דהן, אברהם, אגבריה ופרידמן לפי סדר זה.

Search
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן