הריון

לקראת הריון

לקראת הריון: מה עושים?לקראת הריון: מה עושים?

הריון אינו מחלה, וכיוון שכך רצוי שיהיה מתוכנן. הכנה נאותה טרם הריון מעלה את הסיכוי למהלך הריון תקין ולסיומו המוצלח. הדבר חשוב הן לנשים בריאות, ועוד יותר לנשים עם בעיות רפואיות או גניקולוגיות העשויים לדרוש הכנה מיוחדת לפני הריון.

מטרת ההכנה היא להבטיח כי בני זוג המתכננים הריון, ובמיוחד בת הזוג, תהיה במצב הרפואי הטוב ביותר טרם ההריון. צריך להתכונן לכל מה שניתן לעשות עוד טרם ההריון, כגון בדיקה רפואית, בדיקות דם כלליות וגנטיות. כל זאת, משום שלעיתים אי אפשר לעשות חלק מן הבדיקות ו/או הטיפולים הנדרשים במהלך ההריון עצמו.

לדוגמא, נשים עם סכרת נעורים הנכנסות להריון כאשר הסכרת מאוזנת היטב מורידות את שיעור המומים העובריים באופן דרמטי. דוגמא נוספת אלו נשים המקבלות טיפול תרופתי קבוע עבור מחלות כגון תת פעילות בלוטת התריס, אפילפסיה או מיגרנה צריכות לעיתים לשנות את סוג או מינון התרופה שהן מקבלות עוד טרם הכניסה להריון.

  1. בדיקת רופא
  2. בדיקות דם
  3. בדיקות גנטיות
  4. חומצה פולית
  5. מחלות גנטיות שכיחות
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.