הריון

לידת מכשירים

לידת מכשירים

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןלידת מכשירים היא לידה אשר בה משתמשים במלקחיים או בשולפן ריק (וואקום) כדי להוציא את התינוק.

מתי עושים לידה מכשירנית? לידה בסיוע מכשירים אפשרית רק בפתיחה מלאה כאשר הראש נמוך באגן. יש למעשה 2 סיבות עיקריות בהם יש צורך בלידה מכשירנית: 1) מצוקה עוברית, כאשר נדרש יילוד מהיר על מנת למנוע פגיעה בעובר בהיותו ברחם, 2) לידה ממושכת, כאשר השלב השני של הלידה (משלב הפתיחה המלאה) נמשך מעבר למומלץ - בד"כ סביב 3 שעות. חשוב להדגיש שהמטרה היא לא לקצר את משך הלידה משיקולי נוחות, אלא משם שברור כי כאשר הלידה ממושכת הסיכוי ללידה טבעית הוא נמוך ושיעור הסיבוכים לעובר עולה משמעותית. ישנן עוד סיבות ללידה מכשירנית כגון תשישות של היולדת, קיצור משך הלידה בשל מחלות אימהיות (מחלות לב למשל) כדי להקל על העומס בלידה.


מי עושה לידה מכשירנית? לידה מכשירנית מבוצעת תמיד על ידי רופא.

מהם הסיבוכים של לידה מכשירנית? סיבוכי לידה מכשירנית הם נדירים ביותר, וברוב המחלט של הלידות המכשירניות התינוק נולד בהצלחה, ללא קושי, סיבוכים או נזקים כלשהם. סיבוכים נדירים יכולים לכלול, אי הצלחה, פגיעה בגולגולת העובר על ידי שברים או דימומים. במקרים בהם המכשירים לא מסייעים לסיום הלידה, תעבור האישה לחדר הניתוח שם יבוצע ניתוח קיסרי.

האם ניתוח קיסרי הוא עדיף? התשובה היא לא. בשלב בו נדרשת לידה מכשירנית - פתיחה מלאה וראש נמוך באגן - גם ניתוח קיסרי הוא מסובך וייתכן קושי בחילוץ התינוק בהיותו נמוך באגן. חשוב לציין כי שיעור הסבוכים ליילוד בניתוח קיסרי בפתיחה מלאה בהשוואה ללידה מכשירנית הוא מאוד דומה ומאוד נמוך, וברור כי ליולדת עצמה עדיפה לידה מכשירנית ולא ניתח קיסרי. לכן, כאשר זה אפשרי ומומלץ על ידי הצוות הרפואי, אין להעדיף ניתוח קיסרי במקום לידה מכשירנית.

ואקום (שולפן ריק): הוואקום (שולפן ריק) מופעל על ידי מכונת שאיבה קטנה אליה מחובר צינור שבקצהו כיפת מתכת, פלסטיק או סיליקון. את הכיפה ממקמים בקצה קודקודו של התינוק, המשאבה מופעלת ונוצר וואקום. בזמן ציר הרופא ימשוך בעדינות את התינוק. חשוב להדגיש כי למרות שקיימת משיכה של התינוק, המרכיב החשוב ביותר הוא היכולת של הרופא לכוון את ראש העובר בכיוון הנכון, כאשר את עיקר הכוח עדיין מפעילה היולדת על ידי דחיפה ולחיצה של העובר כלפי מטה.

מלקחיים: השימוש בלידת מלקחיים בישראל הוא יחסית נדיר. לכל בית חולים יש בדרך כלל את ההעדפה שלו ורופאיו בדרך כלל מפתחים מיומנות באחד מהמכשירים יותר מאשר בשני, ועל סמך זה בוחרים באחד מהשניים. השימוש במלקחיים נעשה על ידי החדרת שתי הכפות של המשכיר דרך הנרתיק ומיקומם משני צדדי ראש העובר. לעיתים התינוק יוצא עם הסימנים של המלקחיים על פניו, חותמת אשר תעלם תוך מספר ימים.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה