הריון

בחירת מטפלת

אז איך בוחרים מטפלת טובה?

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


זוהי שאלת מיליון הדולר – איך יודעים לזהות מטפלת טובה, מה שואלים בראיון?

התשובה היא "שף בשטח"- ראשי תיבות של ששת הטיפים שתמצאו במאמר ויסייעו לכם בבחירת המטפלת המתאימה עבורכם ביותר.

להלן ראשי התיבות וביאורן:

 • ש - שבו להכין רשימה של תכונות
 • פ – פירוט מקסימלי בעת פירסום מודעה, למניעת פניות לא רלוונטיות
 • ב – בן משפחה נוסף, רצוי שיהיה בעת הראיון
 • ש – שאלות פתוחות הן הדרך להוציא כמה שיותר אינפורמציה מהמטפלת
 • ט – טבלת ממליצים, לפי הפרטים שסיפקה המטפלת, גשו עם זה לבדיקה עצמה
 • ח – חוזה מטפלת-משפחה, אפשרי ואף מקובל לחתום.

הגדרה מיהי מטפלת טובה

 • האם מטפלת טובה היא זאת שצברה 25 שנות וותק במקצוע?
 • האם מטפלת טובה היא זאת שיש לה גישה טובה לילדים?
 • האם מטפלת טובה חייבת להיות אמא בעצמה כדי לטפל בילדים?
 • האם מטפלת טובה צריכה להיות בעלת הכשרה אקדמאית של גננת?

התשובה לשאלה – מהי מטפלת טובה משתנה בין משפחה למשפחה. משפחה אחת תגדיר מטפלת טובה כזאת שיש לה הרבה שנות ניסיון כמטפלת אצל משפחות, משפחה אחרת תגדיר שמטפלת טובה היא דווקא בחורה צעירה עם אנרגיות וחיוניות, כדי שתוכל להתרוצץ בגינה.

טיפ מספר 1

שבו עם עצמכם וחישבו מה אתם מחפשים במטפלת, איזה מטפלת היא האידיאלית בעיניכם. עשו רשימה של תכונות אופי ואפילו עדיפות למראה חיצוני, גיל, אזור מגורים, מצב משפחתי ועוד.

אחרי שאתם יודעים בדיוק מה אתם מחפשים צאו למשימה עצמה- איפה מחפשים ומוצאים מטפלת טובה?

הדרך הראשונה והמקובלת ביותר- פה לאוזן, שאלו חברים וקולגות בעבודה, הפיצו את הידיעה כי אתם מחפשים מטפלת גם בטיפות חלב ואפילו במכולת השכונתית, השיטה עובדת במיוחד בשכונות ותיקות יותר או לחילופין בשכונות מאוד צעירות (מטפלות רוצות שמטפלות אחרות יעבדו באותו אזור לצורך חברה ועניין).

הדרך השנייה לחפש מטפלת היא כמובן דרך מודעה בעיתון, אלא שכאן יש אליה וקוץ בה משום שחיפוש כזה מזמין לרוב כמה עשרות פניות טלפוניות של מטפלות, שרובן לא יתאימו לפרופיל האישיותיי שהגדרתם מראש.

טיפ מספר 2

לצורך מניעת כמה שיותר פניות שאינן רלוונטיות, פרסמו מודעה עניינית ואינפורמטיבית ככל שניתן, לדוגמא: "לטיפול בתינוק בן שנה דרושה מטפלת בעלת ניסיון בעבודה אצל משפחות,+ רכב, לטווח של שנה לפחות, למשרה מלאה בת 9 שעות".

סוכנות מטפלות תוכל לספק לכם מיונים אובייקטיביים של מטפלות שונות, דרך המיון משתנה בין סוכנות לסוכנות כמו גם תעריף השרות.

האינטרנט: בעולמנו הממוחשב ישנן מטפלות רבות שמפרסמות עצמן באתרים שונים ברחבי האינטרנט וניתן למצוא מאגר גדול באתרים העוסקים בילדים ופעוטות, כמו גם בלוחות מודעות ממוחשבים באתרים של גני ילדים והורות. פורומים באינטרנט כמו "פורום הורים לתינוקות" או "פורום מטפלות" מספקים מקום להורים להחליף דעות על מטפלות שונות, לפעמים מטפלות מפרסמות את עצמן גם שם, או הורים שמפרסמים מודעה בשם המטפלת שלהם שמסיימת לעבוד עבורם, השיטה טובה, זולה ונגישה לכל.

אתרים נוספים בנושא מטפלות

נכתב ע"י לימור גבע
מנהלת "קידס"- חברה לאיתור ומיון מטפלות לגיל הרך
מחברת הספר "מטפלות"
www.localy.net/kids
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה