כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

בית בטוח לילדים – טיפים להורה

בישראל, תחום הפגיעה בקרב ילדים הוא תופעה מרכזית, כולנו בטוחים שהבית שלנו זה המקום הכי בטוח עבורם, דבר המתגלה ככלל לא מדויק, פגיעות ביתיות הן מן הקשות שיש במיוחד אצל ילדים קטנים. אז איך אפשר למנוע פגיעות מיותרות ולגרום לבית להיות המקום הכי בטוח עבור ילדינו?
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

מטבח: האזור הכי מרכזי, המטבח הוא לב הבית והוא המקום הכי אטרקטיבי עבור תינוקות שהתחילו לזחול או ללכת ולילדים קטנים הסקרנים לגלות דברים חדשים ועושים את כל המאמצים כדי לפתוח את כל הארונות שיש להם גישה אליהם, לכן מומלץ מאוד לאבטח את הארונות ע"י נועל ארונות ומגירות או לאחסן בארונות הללו כלים מעץ, פלסטיק או מתכת שאינה כבדה ובכך לחסום להם את הגישה לסכינים המסוכנות, לכלים השבירים ואף לחומרי הניקוי. יש לזכור עוד כי מומלץ מאוד לא להניח על הרצפה שקיות עם מוצרי מזון קטנים שיכולים להגיע אל פיהם של הילדים ולגרום לחנק.

במטבח נמצאים גם מוצרי החשמל המסוכנים והחמים כמו התנור והכיריים שהגישה אליהם קלה יותר ממוצרי חשמל אחרים שניתן לאחסן במקום גבוה והיום יש מגוון פתרונות טכנולוגיים מתקדמים עם חיישנים מיוחדים היכולים למנוע אסונות של שריפות או כוויות.


אמבטיה: הכלל הכי חשוב הוא לא להשאיר ילד ללא השגחה בסביבת מים, מעבר לסכנת הטביעה זהו מוקד פגיעות מרכזי הגורם לכוויות ולכן מומלץ להגביל את טמפרטורת המים בדוד ל-50 מעלות צלזיוס. כמו כן יש לשים משטח נגד החלקה באמבטיה/מקלחת כדי למנוע החלקות.

אסלה: ישנה סכנה כי ילדים קטנים ישענו עם פלג גופם העליון קדימה ויאבדו את שיווי משקלם ויפלו עם הראש לתוך האסלה ועל ידי כך לטבוע גם אם גובה המים באסלה נמוך ולכן יש להתקין מנעול לאסלות הממונע את פתיחת האסלה.

חלונות: חשוב מאוד להתקין סורגים בכל חלונות הבית או אביזרים המגבילים את פתיחת החלונות עד לגובה מסוים.
יש להרחיק רהיטים מחלונות, מרפסות או גגות ואף למנוע את היציאה לשם.

דלתות: הפגיעה מתפיסת אצבעות בעת סגירה היא שכיחה ולכן יש למנוע את סגירת הדלת על האצבעות ע"י מתקן למניעת תפיסת אצבעות.
ארונות/מגירות: ישנם רהיטים שפתיחתם מתאפשרת רק ע"י לחיצה עליהם באזור מסוים ומצריכה הפעלת כוח.

מדרגות: בבתים פרטיים בדרך כלל או דופלקס יש גרם מדרגות בתוך הבית וכדי למנוע אסון של נפילה בזמן העלייה או הירידה של הילדים יש לחסום את הגישה אליהם ע"י שער שסורגיו אנכיים שלא ניתן לטפס עליו ונעילה שלא דורשת קדיחות בקיר.

שקעי חשמל: ישנה סכנה שילדים יכניסו חפצים לתוך החורים שבשקע ובכך לגרום להתחשמלות ולכן הפתרון הבטיחותי ביותר הוא להתקין את השקעים גבוה, אך אם הדבר אינו אפשרי ניתן להתקין שקע מסתובב שדורש סיבוב והכנסת תקע על מנת שיעביר זרם חשמלי או לרכוש מגיני פלסטיק לשקעים שניתנים להסרה בעת הצורך.

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן