כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

מדרסים אורתופדיים לנשים בהריון

נשים הריוניות רבות מתלוננות על כאבים בכפות הרגליים, בברכיים, בגב ובאזורים שונים בגופן המשתנה. הבשורה הטובה היא שמדרסים מיוחדים בהתאמה אישית עשויים לשנות את התמונה. מהי חשיבות המדרסים לנשים הריוניות ואיך הם עוזרים להן לעבור את ההריון "בהליכה"? שווה לקרוא ולהפנים.
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

לשינויים הגופניים בהריון יש השלכות שצריך להתמודד עמן

הריון הוא שינוי מבורך ומרגש בחיי כל אישה. עם זאת, נשים רבות מגלות כבר בשלבי ההריון המוקדמים שחלים אצלן שינויים פיזיולוגיים שגורמים לבעיות שונות. ככל שההריון מתקדם ומשקל הגוף עולה, כך משתנה גם המאזן הפיזיולוגי בגוף, ועולה רמת התלונות על כאבים ברגליים ובאזורי גוף נוספים. למה זה קורה?

ראשית, בהריון, מרכז הכובד עובר לחלק הקדמי של הגוף. כתוצאה מכך חלים שינויים במבנה עמוד השדרה, שמשפיעים על היציבה של האישה ועל שיווי המשקל שלה. זהו אחד הגורמים העיקריים לכאבי גב, ובעיקר גב תחתון, שנשים הריוניות חוות.

שנית, המשקל העודף שהולך וגדל ככל שחודשי ההריון מתקדמים, מפעיל על כפות הרגליים והברכיים לחץ שגורם לכאבים בכרית כף הרגל, בקשת ובעקב. נשים רבות סובלות בהריון גם מפלטפוס שגורם לכאבים ולדלקות ואף מוביל להופעת פרונציה – קריסה של כף הרגל כלפי פנימה. גם מאזן הנוזלים משתנה בגופה של ההריונית, מה שגורם פעמים רבות להצטברות נוזלים, התנפחות הרגליים, בצקות, ורידים והתכווצויות.

כל התופעות הללו מקשות על האישה ההריונית הן בהליכה והן במנוחה. על מנת שהיא תוכל להתמודד בצורה הולמת ולהקל על עצמה, עליה למצוא פתרונות. אחד הפתרונות המוצלחים הוא שימוש במדרסים בהתאמה אישית.

החשיבות והיתרון של מדרסים אורתופדיים לנשים בהריון

יותר ויותר נשים בהריון נעזרות כיום במדרסים מיוחדים, המותאמים להן אישית. מטרת המדרסים היא לספק את מרב התמיכה בקשת כף הרגל, ובכך לתקן את מנח הרגליים, ולנטרל את השפעת השינוי במרכז הכובד על המבנה של כף הרגל ועל אופן ההליכה והיציבה בהריון. מדרס שמותאם במדויק למבנה כפות רגליה של האישה, מסייע להתגבר על חוסר הסימטריה המתהווה במבנה כף הרגל בתקופת ההריון.

המדרסים מסייעים לאישה לעבור את ההריון בצורה קלה ונעימה יותר:

  • מקלים על כאבים בכפות הרגליים, בברכיים, בשוקיים, בגב, בכתפיים ובאזורים נוספים.
  • מסייעים במניעת דלקות ברצועה הפלנטרית.
  • משפרים בעיות יציבה.
  • שומרים על פעילות ביומכנית מיטבית, מונעים ופותרים בעיית פרונציה.
  • מפחיתים סיכוי להיווצרות דלקות, ורידים, בצקות, דורבן בעקב, תזוזת חוליות בגב ועוד.
  • מאפשרים לאישה ליהנות מהליכה יציבה ונוחה יותר.

יתרון השימוש במדרסים משתקף במענה הנקודתי והאפקטיבי שהם נותנים לבעיות אורתופדיות שונות, ובכך שהם מונעים את הצורך בנטילת תרופות או בנקיטת הליכים דרסטיים שעלולים להשפיע על העובר.

חשוב להבין כי הזנחה והתעלמות מבעיות בכפות הרגליים עלולות להחמיר את המצב ולגרור בעיות נוספות וקשות יותר. לפיכך, חשוב מאוד לפנות למומחה למדרסים לקבלת ייעוץ ולהתאמה אישית כבר בשלב מוקדם של ההריון. כך ניתן למנוע מראש את הסיכוי להיווצרות הבעיות השונות.

מדרסים להריון בהתאמה אישית לכל אישה

מדרסים לנשים בהריון מיוצרים במיוחד עבורן ומותאמים להן אישית. קיימים סוגים ומידות שונות של מדרסים אורתופדיים לנשים בהריון, לרבות מדרסים עם כרית בעקב, עם הגבהה בקשת כף הרגל ועוד.  אין שני מדרסים שזהים האחד לשני, שכן כל מדרס מותאם ספציפית ובאופן מושלם לכל אישה בהתאם למבנה כף הרגל שלה, לבעיות עימן היא מתמודדת ולתקינות ההריון שלה. ניתן להתאים את המדרסים גם לנעליים ספציפיות שהאישה נועלת רוב הזמן במהלך ההריון.

בנות, לכו על זה!

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן