כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

איך תדעי שזה הזמן הנכון בשבילך לחפש עבודה חדשה?

תקופת ההריון והלידה היא תקופה מלאה בשינויים פיזיים ורגשיים עבור המשפחה שלך ובעיקר עבור עצמך. כל מה שהכרת משתנה ומה שפעם היה לך חשוב היום כבר תופס מקום אחר בסדרי העדיפויות שלך כולל מקום העבודה הבא שלך. בתקופה הזו הנטייה היא לא לעשות שינויים במקום העבודה, כי מי צריכה שינויי נוסף בחייה. תופתעי לגלות שזו דווקא התקופה הטובה ביותר עבורך לעשות שינוי בקריירה כך שתתאים למי שאת היום.
הנה 5 סימנים שהגיע הזמן הנכון לחפש עבודה חדשה אחרי ההריון וחופשת הלידה.
זמן קריאה:
5 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

כשאת מרגישה שאת על טייס אוטומטי

אם את אומרת לעצמך בלב “אני חוזרת לעבודה ולתפקיד שלי כי אין לי ברירה” סימן שאת פועלת באוטומט והכל נראה ללא מוצא ואין לך חופש בחירה על חייך. את בטח מרגישה שאין לך כוח לכלום. כשאנחנו לא בבחירה אנחנו בדעיכה ואין כוח לכלום, והתחושה הזו מורגשת ומחלחלת גם לבני הבית ואת בעיקר מתוסכלת ולא באמת מבינה מה לא בסדר. חופשת הלידה היא זמן מיוחד לעצירה עבור נשים. תנצלי את הזמן לחשוב על שאלות כמו למה אני עושה את מה שאני עושה? האם אני מרוצה ממה שאני עושה? האם זה עדיין מעניין אותי /מאתגר אותי/מרגש אותי? אם התשובות לשאלות הללו היא לא, זה סימן שעד עכשיו היית באוטומט וזה הזמן לחשוב לעשות שינוי בתפקיד, בארגון, אולי במקצוע. כשאנחנו על אוטומט אין התפתחות, אין צמיחה והדעיכה משפיעה על כל תחומי החיים. זה הזמן לעשות מעשה אמיץ ולהתחיל לחפש מקום עבודה חדש.

כשאת יותר חולה מהרגיל

הבריאות שלנו מושפעת גם משביעות הרצון שלנו ממקום העבודה שלנו ומהעיסוק המקצועי שלנו. כאשר אנחנו חולות יותר מהרגיל לעיתים זה הגוף שלנו שמאותת לנו שמשהו אינו כשורה. זה יכול להעיד על עומס, לחץ, תסכול שמתמשך שאנחנו לא נותנות לו ביטוי ומתעלמות ממנו. זה יכול לבוא לידי ביטוי כעייפות כרונית, כאבי ראש, דכדוך קל ואפילו התקפי חרדה. הבעיה עם מצבים כאלו שבאיזה שהוא שלב זה מתפרץ ומתפוצץ בצורה שאינה משרתת אותנו. אנחנו לא יכולות להתקדם מבלי שנפתור את מה שמפריע לנו, מדוע אנחנו חולות יותר מהרגיל? האם המחשבה על חיפוש עבודה כאימא או חזרה למקום עבודה לצד האימהות מלחיצה אותך או את הופכת לחרדה או חסת סבלנות? זה הזמן לדאוג למצב הבריאותי הפיזי והמנטלי ולעשות את השינוי הנדרש.

כשחלום ישן לא מרפה

הרגשה של פספוס יכולה ללוות אותנו שנים. מחקרים מראים שבטווח הקצר אנשים מתחרטים על מה שעשו ובטווח הארוך מתחרטים על מה שלא עשו. מה הוא הדבר עליו את מתחרטת שלא עשית? מה עצר אותך אז? אולי היום הוא אפשרי. דווקא בתקופת העצירה של חופשת הלידה חלומות ישנים מתעוררים והופכים להיות מקור לתקווה גדולה, הזדמנות להרפתקה מרתקת, הפיכת הבלתי אפשרי לאפשרי ואפילו למקור פרנסה. אימהות רבות מחפשות עיסוק שיתאים לשינויים שמתרחשים בשדה המשפחתי ודווקא הגשמת חלום ישן יכול להיות הפתרון המושלם לאיזון בין המשפחה לבין אשת המקצוע שאני. העולם השתנה ופותח הזדמנויות גם לחלומות ישנים , אנחנו חוות בעידן של אפשרויות בלתי מוגבלות. תאמיני שגם לחלום שלך יש מקום בחייך החדשים

כשאת מרגישה שאת יכולה, רוצה ומגיע לך יותר!

אם את מרגישה שמגיע לך יותר במקום העבודה , תהיי גאה בעצמך! סימן שאת מכירה ומוקירה בערך המקצועי והאישי שלך. הרווחת את הזכות לשאוף לקידום, לתנאים משופרים או שינוי בתחומי האחריות שלך. תחושה כזו גם מגיעה כאשר את  מבינה שגם עם היותך אימא, התפתחת מקצועית ומקום העבודה הנוכחי אינו מהווה אתגר עבורך. זה בדיוק הזמן לעשות שינוי שמגיע ממקום של בחירה ותכנון. אל תתעלמי מהתחושות האלו , תני להם מקום ובדקי מה יכול להיות הצעד הבא שימלא את תחושות החוסר והפער שאת חשה כרגע. אי עשיה עלולה להוביל לתקיעות ולתסכול מתמשך. זה הזמן לעשות את הצעד ולשלוט עליו שיתרחש בזמן ובמקום הנכון ביותר עבורך ועבור המשפחה שלך.

כשאת מבינה שאת מאוד אוהבת את מה שאת עושה אך שעות העבודה לא מתאימות לסוג האימהות שאת בוחרת

“אף אחד לא הבטיח לך גן של שושנים” אמרו לנו האימהות, והיה מקובל בכל הדורות שלפנינו לבלוע את הגלולה המרה ולסבול בשקט. אלא שהיום יותר ויותר נשים מסרבות לשלם “מחיר יקר מדי” על בחירתן להיות אימהות ומבקשות למצוא את העבודה שתאפשר להן להיות במימוש מקצועי וכן במימוש אישי הורי. אל תוותרי על האפשרות לעשות את מה שאת אוהבת ולהיות האימא שאת אוהבת. שוק התעסוקה השתנה בצורת העבודה ובצורת השירות והיום מאפשר צורות העסקה גמישות יותר ומגוונות יותר. אל תוותרי על האפשרות למצוא את אותם מקומות עבודה שיאפשרו לך לעשות את השילוב הנפלא. חפשי את המשרה השלמה עבורך באמצעות מכרים וקשרים עסקיים ותראי שהזדמנויות נפלאות מחכות לך רק אם תרצי לראות אותן.

בעצם בחירתנו להיות אימהות לא נסתם הגולל על להיות נשים בעלות בחירה ובמימוש אישי ומקצועי. בדקי אלו מהסימנים התעוררו בך דווקא בתקופת ההריון וחופשת הלידה, תאפשרי להם מקום, התבונני בהם ללא שיפוטיות וביקורת, תאפשרי לעצמך להתמודד איתם ובכך להתפתח ולהיות חזקה יותר בבחירה שלך להיות אימא ואשת מקצוע וקריירה. האימהות שלנו היא המקפצה שלנו ואינה המכשול שלנו. הבחירה בידייך.

נכתב במיוחד עבור גולשות פורטל יולדת ע”י אילנית מגור, מאמנת ויועצת קריירה.

ניתן לפנות לאילנית בעמוד האינסטגרם שלה.

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן