כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

חודש עשירי

תראו את הבייבי שלכם, הוא כבר יושב ואפילו מנסה לצעוד בתמיכת הרהיטים ולעמוד ללא תמיכה! יכול להיות שהוא מתקרב להליכה ויכול להיות שהוא עדיין רחוק ממנה וזה ממש בסדר.
זה שלב בו בהחלט ניתן להתחיל להציב לבייבי גבולות וללמד אותו מה נכון ומה לא נכון, מה בטיחותי ומה לא ועוד.
אל תדברו עם הבייבי ב"תינוקית". זה אמנם חמוד ומתוק, אך לא תורם להתפתחות שלו.
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

כשהרדמה לוקחת 20 דקות בשביל חצי שעה שינה.

כשמאה שירים ראשונים כבר זכורים לכם יותר מהשירים ברדיו.

העייפות קצת מתחילה להצטבר ומבין כל הדברים שצריך לזכור בשביל הבייבי את בטח לא זוכרת לטפוח לעצמך על השכם על כל מה שאת עושה.

שמחות להיות פה גם בשביל זה.

שכם יקרה, קבלי טפיחה. כי כל כך מגיע לך.

בואי לרגע של שלווה…. לקרוא מה מצפה לך בחודש הקרב ובא!

התפתחות מוטורית

בגיל הזה הבייבי כבר יכול לשבת כמו שצריך ואפילו לצעוד כמה צעדים בתמיכת רהיטים. לפעמים הוא מסוגל לעזוב אותם לרגע ולעמוד ללא תמיכה. הוא יכול אפילו לנסות להרים צעצוע מהרצפה כשהוא עומד.

הבייבי קרוב להליכה (אם הוא עדיין לא הולך), מה שיחזק את עצמאותו, אך יגרום לכם ליותר עבודה. רוב התינוקות מתחילים ללכת סביב גיל שנה, אך יש המקדימים. אל תדאגו אם הבייבי עדיין לא הולך – זה עוד מוקדם. יש כאלו שמתחילים ללכת רק בגיל 18 חודשים.

אולי הוא כבר "צועד" תוך כדי שהוא אוחז בידכם, או אפילו פושט את זרועותיו או רגליו כדי לעזור לכם להפשיט ולהלביש אותו. הוא אולי כבר מסוגל לשתות מכוס בעצמו (אם כי יש כאלה שעוד ייקח להם קצת זמן לעשות זאת) ולאכול באצבעותיו. כשהבייבי מסוגל לשתות מכוס בעצמו, היזהרו: כשהוא מסיים לשתות, כנראה פשוט יזרוק אותה.

הצבת גבולות

הבייבי מבין בשלב זה הוראות פשוטות, אך לפעמים מתעלם מכם כאשר אתם אומרים לו "לא". גם אם לא בהכרח יבין מחר מה אמרתם לו היום, אפשר כבר בשלב הזה להציב לו גבולות מסוימים וללמד את הבייבי אבחנות שונות, למשל: מה נכון ומה לא נכון, מה בטיחותי ומה לא בטיחותי וכו'.

אבן דרך אופיינית לשלב זה: הבנת מילים

התינוק מתחיל להבין מילים ומשפטים פשוטים, כך שמאוד חשוב שתמשיכו לדבר אתו. כשהוא מלמל או מפטפט, חזרו על מילים כפי שצריך לבטאן בשפת מבוגרים, כך הוא ילמד דפוסי שפה נכונים.
אם הוא אומר לדוגמה "בוק, בוק…" שאלו אותו "האם אתה רוצה בקבוק?" תוך שאתם מדגישים את המילה בקבוק. בשלב הזה מומלץ להימנע מהפיתוי לדבר אליו בשפת תינוקות שגם אם נחמד לכם לעשות זאת, היא לא מועילה להתפתחות השפה אצל תינוקכם. שיחה עם התינוק שלכם, גם אם לעתים נראית לכם מטופשת, היא דרך מצוינת לעודד אצלו את כישורי השפה. גם כאשר הוא מדבר אליכם בשפה שנשמעת לכם כג'יבריש, אמרו לו: "באמת? מה אתה אומר?. הוא בוודאי יחייך אליכם וימשיך לפטפט לו.

מוצרים מומלצים:

מעודדי הליכה

מוצרים התפתחותיים לגיל 10 חודשים ומעלה

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן