כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

חודש אחד עשר

האם המצלמה שלכם נמצאת בהיכון? אולי ממש בקרוב תתעדו את הצעדים הראשונים של הבייבי! אם זה עדיין לא קורה, בשלב זה אין סיבה לדאגה.
הבייבי נהנה להתבונן בספרים ולדפדף בהם, גם אם לא מצליח להפוך דף אחרי דף. עכשיו אפשר ללמד אותו את המילה "עזרה" – הוא ישמח לעזור לאסוף את הצעצועים בהם שיחק (תיהנו - לא בטוחה שזה יהיה ככה עוד כמה שנים...) המלמולים שלו נשמעים עכשיו כמו מילים והוא כבר מסוגל להשתמש בחלק מהם כמו במילים ממשיות בעלות משמעות.
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

איזה שלבים מרגשים עומדים בפתח!

עמידה, הליכה, אכילה עצמאית!

איך מתינוקות הם הופכים לנו מול העיניים לפעוטות?

קסם החיים!

מה הולך לקרות עכשיו?

"קריאת" ספרים

הבייבי שלכם בוודאי נהנה בשלב זה להתבונן בספרים ולדפדף בהם, גם אם לא מצליח להפוך דף אחרי דף. תנו לו ליהנות מספרי תמונות קשיחים, שאת הדפים שלהם הוא יכול לאחוז באצבעותיו הקטנות. התבוננו בו וראו מה הכי מוצא חן בעיניו ומושך אותו. יש שפע של ספרי פעוטות. מוזמנים לראות את ספרי הפעוטות שבחרנו אנחנו באמצעות נשות המקצוע של דיאדה.

הבייבי לומד על העזרה

בשלב זה, ניתן גם להתחיל ללמד את הבייבי את המושג "עזרה". גם אם הוא עדיין לא מבין לגמרי את משמעותו, הוא ישמח לעזור לכם לאסוף את הצעצועים ששיחק בהם ולהחזיר אותם למקום. אל תשכחו לומר לו "בבקשה" ו"תודה", כך הוא ילמד בהדרגה גם כן להשתמש במילים הללו בעתיד.

הליכה

אם הבייבי עדיין לא הולך, אל דאגה – זה בוודאי יקרה בקרוב! יש תינוקות שמתחילים ללכת רק בגיל 17 או 18 חודשים וזה תקין לחלוטין. אפשר לעודד את התינוק להתחיל ללכת על ידי כך שתעמדו או תכרעו על הברכיים מולו, תושיטו לו ידיים ותוליכו אותו לעברכם. התינוק יצעד את צעדיו הראשונים כשידיו פרושות לצדדים לשיווי משקל וכפופות במרפקים, כפות רגליו מופנות החוצה, הבטן מזדקרת קדימה והישבן מזדקר לאחור (גם זה להשגת שיווי משקל).
הקפידו על סביבה בטיחותית לילדכם, לעולם אל תשאירו אותו ללא השגחה ו…הכינו את המצלמה לרגע הגדול!

אבן דרך אופיינית לשלב זה: מלמולים בדרך למילים

ככל שהמוח של התינוק מתפתח, כך גם מתפתחות היכולות שלו לחשוב, להסיק מסקנות ולדבר.
לכן, הבייבי שלכם משמיע עכשיו קולות שנשמעים ממש כמו מילים. הוא מסוגל להשתמש בחלק מהן בצורה שיש בה משמעות. עודדו אותו לדבר ולהבין שתקשורת היא עניין דו-צדדי על ידי כך שתראו לו שאתם מקשיבים לו בהתלהבות ומגיבים לקולותיו. כדי לחזק את הזיכרון שלו, שחקו אתו משחקי ידיים כמו "יש לי שתי ידיים" או משחק ה-"קוקו".

מוצרים התפתחותיים מומלצים לשלב זה:

ספרי פעוטות

מעודדי הליכה

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן