כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

חודש שני

השיחה עם הביייבי שלכם, גם אם היא נראית חד-צדדית או חסרת משמעות בשלב זה, חשובה מאוד עבור התפתחותו. אפשר להקריא לו ספרים – כן, כן, כבר עכשיו! בחודש השני הבייבי אמור להיות ער לפרקי זמן ארוכים יותר. עכשיו הוא מצליח להזיז את הגוף עם מעט יותר קואורדינציה. הוא קשוב לסביבתו ושם לב לכיוונים מהם מגיעים הצלילים השונים.
זמן קריאה:
4 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

תשעה חודשים המחשבות רצות בלי סוף…

איזה שם לקרוא לה? איזה שם יתאים לו?
ועכשיו, זה כל כך מיוחד לזכות לקרוא להם בשם שאתם בחרתם! כבר התרגלתן?

אנחנו מניחות שלדבר אחד עוד לא הצלחתם להתרגל עד הסוף וזה לשגרת השינה החדשה בבית…

מבטיחות, גם אם נראה מעט קשה עכשיו, גם לזה מתרגלים.

קדימה ונקרא.. מה השתנה החודש?

לדבר, לדבר, לדבר

שוחחו עם הבייבי ודעו שככל שתדברו אתו, גם אם זה כרגע נראה חד-צדדי, כך הוא יקבל מושג טוב יותר על הסביבה שלו. הוא עשוי אפילו להתבונן בפה של מי שמדבר אליו כשהוא מוקסם מהאופן שבו הדברים פועלים סביבו. הבייבי מתקשר אתכם באמצעות רפרטואר הולך וגדל של המהומים, גרגורים, צווחות וצלילים ייחודיים נוספים שהוא מפיק מפיו.

שינה וזמן ערות

אם הבייבי ישן לילה שלם (חמש או שש שעות ברציפות), בורכתם. רוב התינוקות בני ה-10 שבועות מתעוררים בשעות הקטנות של הלילה. יחד עם זאת, גם תינוקות שאינם ישנים לילה רצוף, אמורים בשלב הזה לישון ולהיות ערים למשך פרקי זמן ארוכים יותר, ולא להירדם ולהתעורר לעתים תכופות. לתינוק שלכם יהיה כנראה במהלך יממה בין שניים לארבעה פרקי שינה ארוכים ועד עשר שעות ערות.

נקודה לציון: בין אם התינוק שלכם הוא כזה שאוהב להישאר ער עד מאוחר בלילה או כזה שמשכים קום, בין אם הוא ישן שינה קצרה או שינה ארוכה, סביר להניח שהדפוס הזה יישאר אצלו למשך כל ימי הילדות שלו.

תנועה ומוטוריקה

אמנם אין לו עדיין יכולות תנועה של אלביס פרסלי, אבל הזאטוט שלכם כבר מצליח להזיז את גופו עם קצת יותר קואורדינציה. במקום התנועות הקופצניות של הזרועות והרגליים, הוא זז עכשיו בתנועות יותר חלקות ומעגליות, בייחוד כאשר הוא צופה באנשים.
תנו לו מספיק מקום כדי להתמתח ולהזיז את זרועותיו ורגליו. פרשו שמיכה על הרצפה, השכיבו אותו עליה ותנו לו לזוז לאן שהוא רוצה. התנועות האלו מסייעות בחיזוק השרירים המתפתחים של התינוק. כאשר הוא שוכב על הבטן הוא יתחיל להתרומם על רגליו. אלו צעדים ראשונים לקראת זחילה.

קריאת ספרים

כבר בשבועות אלו, קריאת ספרים לבייבי היא דרך נפלאה להעשיר אותו. כשהבייבי שומע אתכם קוראים לו סיפור, הוא מפתח את השמיעה שלו וקולט את קצב הדיבור האנושי. כשאתם משנים את גובה הצליל של הקול, משתמשים במבטאים שונים ושרים לו, אתם מחזקים את הקשר בינכם ובין התינוק והופכים אותו להרבה יותר מעניין. אם התינוק מסיט את מבטו או מאבד עניין בזמן הקריאה, נסו פשוט לעשות משהו אחר ותנו לו זמן לנוח. התגובות של התינוק הן הסימן בשבילכם מתי להפסיק ומתי להתחיל. יש היצע גדול של ספרים רבים וטובים שאפשר לקרוא לתינוקות. אלו יכולים להיות ספרים המונחים בעגלה ובהם דמויות, צורות, צבעים בהירים ומלל פשוט, ספרים המתאימים לרחיצה באמבטיה או ספרים קשיחים שונים בעלי מרקמים שונים וגילויים מרגשים. אפילו ספרים לילדים יותר גדולים יכולים לתפוס את תשומת לבו של התינוק, אם הם מכילים תמונות ברורות וחדות וצבעים מושכים.

אבן דרך אופיינית לשלב זה: אבחנה בין קולות

בשלב זה, התינוק כבר מבחין בין קולות מוכרים לצלילים אחרים והוא מקשיב טוב יותר.
הוא גם יכול להראות לכם שהוא קשוב לסביבה שלו. שימו לב כיצד הוא מסתכל לכיוון שממנו באים רעשים.

משחקים התפתחותיים מומלצים לחודשים הראשונים   

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן