כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

חודש שלישי

הבייבי שלך אוהב מגע וזקוק לו, במיוחד כשמדובר במגע עור לעור בינו לבינך. חשפי אותו למגוון מרקמים כגון פרווה מלאכותית, קטיפה ואריג מגבת, אבל בחרי חפצים בזהירות, הרי בסוף כולם ימצאו דרכם אל פיו. הבייבי מתחיל להבין כיצד פועל העולם סביבו, אוהב להתבונן בפנים אנושיות ובבבואתו במראה (על אף שהוא לא מבין שזאת דמותו). הוא מבלה יותר זמן בשכיבה על הבטן. עודדי אותו להתהפך באמצעות משחק הריעי לו כשהוא מצליח במשימה.
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

וואו! שלושה חודשים שאת אמא! שלושה חודשים שאתה אבא!

ואיזה שלושה חודשים אלה היו… אנחנו אוהבות להגדיר את זה כמו שלושה חודשים שמצד אחד מרגישים כמו יום אחד ארוך ומהצד השני שלושה חודשים שעוברים כמו שנייה.

בחיתולים את כבר מאסטרית! מקלחות זה כבר משחק ילדים! והגזים, נדמה שהם כבר פחות מפריעים למנוחת השכנים.

אבל בדיוק כשזה נראה שהכל מסתדר וכל צליל של הבייבי מתורגם בדיוק רב… נעים מאוד! שלום! שמי קפיצת גדילה! באתי קצת לשקשק את העניינים!

אז חוץ מקפיצת הגדילה, מה עוד קורה בשלב הזה?

מגע

תינוקות מאוד אוהבים שנוגעים בהם ולמעשה המגע הוא צורך טבעי אצל התינוק וחיוני ביותר להתפתחותו. המגע של עור בעור בינך ובין הבייבי לא רק מחזק את "הבונדינג" ביניכם, אלא גם מנחם ומרגיע אותו כשהוא עצבני ובוכה. אפשר לחשוף את הבייבי לתחושות שונות באמצעות מגע עם מגוון חומרים, כמו פרווה מלאכותית, קטיפה ואריג מגבת. הבייבי וודאי ינסה להכניס לפיו כל מה שהוא תופס, לכן חשוב לבחור את החפצים בזהירות ולא להשאיר אותו לבד עם משהו שעלול להתפרק בפה. חפשי ספרים קשיחים שיש בהם שילוב של חומרים כמו קטיפה, צמר, משי, על מנת להפוך את הקריאה לחוויה חושית.

התמצאות

הבייבי מתחיל להבין כיצד פועל העולם סביבו. הוא מתבונן בכל דבר, אפילו בהשתקפות שלו עצמו, בסקרנות ובעניין. שימי לידו מראה בלתי שבירה או החזיקי אותו מול המראה והראי לו את בבואתו כשאת מתארגנת בבוקר. התינוק לא יקלוט שזו בעצם דמותו שהוא רואה במראה (ההבנה שזה הוא מתחילה רק בשנתו השנייה), אבל זה לא משנה. הוא אוהב להסתכל על ההשתקפות שלו או של כל אחד אחר, והוא יפגין את שמחתו והנאתו בחיוך מתוק מאוזן לאוזן.

מוטוריקה

כשהתינוק שוכב על בטנו, הוא ינסה להרים את ראשו וכתפיו תוך שהוא פושט את זרועותיו קדימה ומתרומם על כפות ידיו. תנועת כאילו "שכיבת השמיכה" הזו מסייעת לו לחזק את שריריו ומאפשרת לו לראות טוב יותר את מה שמתרחש סביבו. בשלב הזה הוא עשוי אפילו להתהפך מהגב לבטן או הפוך.
עודדו את התינוק להתהפך באמצעות משחק: כשהוא שוכב על הגב, נענעו צעצוע בצד שאליו הוא בדרך כלל מתגלגל כדי לגרום לו להתהפך. כשהוא מצליח, הריעו לו וחייכו אליו. התינוק צריך מכם תחושת ביטחון, שכן היכולת החדשה הזו עלולה להפחיד אותו מעט.

אבן דרך אופיינית לשלב זה: זיהוי

כבר בגיל כמה ימים, מסוגל היה התינוק לזהות אתכם. בשלב זה, הוא גם ממש יכול להתחיל להראות את זה. כמחצית התינוקות בשלב הזה מראים שהם מזהים את הוריהם. קרוב לוודאי שהתינוק שלכם ימשיך לחייך לזרים, במיוחד אם הם יתסכלו לו הישר לתוך העיניים וישמיעו לו קולות שונים. אבל הוא מצליח להבחין מי הן הדמויות החשובות בחייו והוא בוודאות מעדיף אתכם ואולי עוד כמה פרצופים מוכרים. התינוק שלך ישתתק ויצור אתך קשר עין, או שהוא יחפש אותך בחדר ויניע את זרועותיו ורגליו בהתרגשות או יחייך כאשר הוא ימצא אותך. הריח שלך גם ירגיע וינחם אותו.

משחקים התפתחותיים מומלצים לחודשים הראשונים

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן