כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

חודש שישי

ככל שהבייבי גדל ומתפתח, כך הוא הופך ליותר ויותר פעיל. בחרו בשבילו בגדים נוחים שמאפשרים להתנועע בחופשיות.
בחודש השישי הגיע השלב של תחילת מעבר למזון מוצק. רוב התינוקות כבר מוכנים ואף מראים את זה: מתעניינים מאוד באכילה של המבוגרים ואפילו מנסים לחטוף אוכל מהצלחת שלהם.
ייתכן שהבייבי יתחיל לאמץ לעצמו חפץ מעבר – בובה אהובה במיוחד שעם הזמן תהפוך להיות מרופטת. אל דאגה, זאת הדרך שלו לתרגל פרידה הדרגתית מכם.
זמן קריאה:
5 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

נשמח להיות הראשונות לכתוב ברכה:

יום הולדת חצי שמח! חצי שנה עברה!

שתמיד תהיו מאושרים, שמחים ובריאים!

שכמה שיותר תישנו לילות מלאים!

שכלפי עצמכן תפגינו חמלה!

שאת ליבכם תמיד תמלא אהבה!

ומלבד הברכות נשמח לחלוק טיפ קטן אחד מאיתנו, עד עכשיו הציוד הנדרש היה רב,

אבל שלושה דברים אולי עוד לא רכשתם וחשוב שיהיו בשלוף:

טוש בלתי מחיק – כל תרופות הילדים מגיעות בתרחיף ומותרות לשימוש רק מספר חודשים אחרי הפתיחה. השתמשו בטוש בלתי מחיק לזכור תמיד מתי פתחתם.

סוללות – כמעט כל צעצוע של תינוקות חי על סוללות. צריך מלאי, והרבה ממנו.

מברג קטן – אם בסוללות עסקינן, למען בטיחות הקטנים והקטנות כל בתי הסוללה מוגנים עם בורג. שמרו מברג קטן במקום נגיש ובטיחותי לכל החלפת בטריה.

וחוץ ממיומנות בהחלפת בטריות, מה עוד הולך לקרות אתן שואלות?

בגדים נוחים חשובים להתפתחות מוטורית

ככל שהבייבי הופך לפעיל יותר, הוא יעדיף בגדים נוחים. מומלץ להלביש אותו בבגדים שעשויים מבדים נעימים שלא ישפשפו את גופו כאשר הוא מתנועע. כדאי לבחור בבגדים חופשיים, נמתחים ועשויים מבדים נושמים שייתנו לקטנצ'יק מרחב תזוזה. אל תלבישו לו בגדים עם גימורים או תפרים מחוספסים העלולים לגרות את עורו. הימנעו מבגדים שיש בהם שרוכים, כפתורים או סרטים (בכל אלו יש סכנת חנק) או כל דבר אחר שעלול להפריע לו לישון, לזחול ולשחק.

ימני או שמאלי? רגע…זה עוד מוקדם

גם אם נראה לכם שכבר עכשיו הבייבי מעדיף לעשות פעולות ביד אחת מאשר ביד השנייה, עדיין מוקדם מדי לומר אם הוא שמאלי או ימני. את זה אפשר לראות רק בגיל שנתיים או שלוש. אל תנסו להשפיע על העדפת היד (הדבר נקבע גנטית לפני הלידה). אילוץ ילד להשתמש ביד שאינה היד הדומיננטית שלו עלול לבלבל אותו ולגרום בעתיד לבעיות בתיאום עין-יד, מיומנות ידיים וכתיבה.

מעבר למוצקים

בשעה טובה, הבייבי הגיע לגיל שאפשר להתחיל לאכול מזון מוצק והוא מראה לכם שהוא מוכן על ידי כך שהוא תופס בידו את הכפית שבה אתם מאכילים אותו או חוטף אוכל מהצלחת שלכם. אפשר לפזר כמה חתיכות רכות וקטנות של אוכל שניתן לקחת בידיים, על המגש של כיסא האוכל של התינוק או בתוך צלחת פלסטיק. כדי למזער סכנת חנק, האכילו את התינוק כאשר הוא יושב זקוף בכיסא האוכל שלו ולא כשהוא שוכב בזווית במושב הבטיחות שלו במכונית או בעגלה. אמנם לתינוק שלכם יש תיאבון בריא, אבל אין לו הרבה שיניים, לכן התחילו במזונות שהוא יכול ללעוס בעזרת החניכיים או שיתמוססו בקלות בפיו. כשהוא יגדל, תוכלו לתת לו לאכול חתיכות קטנות מכל מה שאתם אוכלים.  כפיות סיליקון מומלצות ובטיחותיות.

חפץ מעבר

בגיל הזה תינוקות אוהבים חיות פרווה או בובות בד גדולות וקטנות. חיית פרווה או בובת בד קטנה יכולה אפילו להפוך לחפץ המעבר של התינוק, חפץ שהתינוק לא יזוז בלעדיו ועם הזמן יהפוך למסמורטט. אל תדאגו, חפץ אהוב שכזה מסמן שהתינוק לומד איך להיפרד מכם ומתחיל להיות עצמאי יותר. אם אתם קונים לו חיות פרווה חדשות, קנו לו כאלו שהן רכות ונעימות אך שתפורות היטב. חפצים נוספים יכולים להיות לדוגמה, כדורים (לא קטנים מדי שייכנסו לפיו), מגדל כוסות, פעלולונים ובובות בד גדולות. ראו למטה אפשרויות מומלצות שנשות המקצוע של דיאדה בחרו עבורנו.
תוכלו לגלות מה הצעצוע האהוב על התינוק שלכם על ידי כך שתנסו לקחת ממנו את אחד הצעצועים שהוא משחק איתם ולראות מהי תגובתו. תבינו מיד לפי קולות המחאה שלו, את מה הוא מעדיף.

 אבן דרך אופיינית לשלב זה: תזוזה וזחילה

סביב שלב זה, ייתכן בהחלט כי תראו את תינוקכם מתנועע יותר, נע, מניע יותר את הגפיים ומתחיל להתקדם מעט גם קדימה וגם לאחור. אוטוטו הוא אולי יתקדם על הגחון ומכאן התנועתיות שלו ברחבי הבית תהיה בולטת יותר, מה שגם אומר: חשוב יהיה לשים לב, לפקח ולהשגיח.

אם את מבחינה בתינוקך עושה מאמצים לכיוון הזחילה והתנועה אך עדיין מתקשה, תוכלי לעודד אותו באמצעות דרכים שונות. תוכלי להניח לפניו חפצים ולעודד אותו להתקרב אליהם. תוכלי גם להיעזר במעודדי זחילה.

חפצי מעבר מומלצים

מעודד זחילה מומלץ ומוצלח במיוחד

משחקי התפתחות מומלצים לגילאי חצי שנה ומעלה

כלי אוכל לתינוקות

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן