כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

חודש שביעי

יכול להיות שהבייבי כבר אוכל "מזון אצבעות" ואולי הוא מתקדם יותר לאט. בגיל 7 חודשים אפשר להתחיל ללמד אותו לשתות מכוס. הוא בודק סמכויות ולא תמיד נשמע להוראות שלכם. הוא לא זוכר את מה שאתם אומרים לו ליותר משתי שניות, לכן תצטרכו להגיד הרבה "לא!" החלטי בתקופה הקרובה.
ייתכן שהשיניים הראשונות של הבייבי כבר בקעו – אצל רוב התינוקות זה קורה בין 4 ל-7 חודשים. סביב גיל 7 חודשים מתחיל הבייבי לזהות רגשות, כאשר הוא לומד מכם ומחקה את ההתנהגות שלכם.
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

שבעה חודשים מאז שנכנסה לחיים האהבה הגדולה בעולם!

כנראה שאתם ממש בעונה הפוכה לזו שהבייבי נולד בה.

אז למה אתם זוכים עכשיו? לראות את הרגליים והידיים הקטנות סוף סוף בלי שרוולים ארוכים או לראות אותם עטופים בחמידות יתרה בסוודרים קטנים וקפוצ'ונים מחממים?

אתם כבר לגמרי מרגישים מנוסים בהורות, נכון? ולא בכדי, כבר הספקתם כל כך הרבה!

בואו נראה מה עוד מצפה החודש?

מעבר למזון מוצק

ייתכן שהבייבי שלכם כבר אוכל "מזון אצבעות" (אם כי יש המתחילים רק מגיל 10 חודשים). בשלב זה אפשר לתת לו כוס פלסטיק עם סגירה מיוחדת כדי שהנוזל לא יישפך. אם הוא מתוסכל שלא יוצא לו הרבה נוזל מהכוס, אפשר להסיר את השסתום שבמכסה. אם הוא עדיין מתקשה, הסירו את המכסה מהכוס ותנו לו לשתות ישירות מהכוס.

הוא ממשיך לזרוק פיסות אוכל על הרצפה על אף שביקשתם להפסיק, הוא חוטף מכם את הטלפון הנייד ורוצה לשחק בו שוב ושוב על אף שאמרתם לו שזה לא צעצוע? אם כך, הוא הגיע לגיל שהוא מנסה לבדוק סמכות וגבולות ומסרב להקשיב להוראות. זה לא שהוא ממרה את פיכם – הוא פשוט סקרן. הוא גם לא זוכר את מה שאתם אומרים לו ליותר משתי שניות בכל פעם. אל תסבכו את המצב ופשוט אמרו לו "לא" כשהוא עושה משהו שאסור לו לעשות, ואז הסיחו את דעתו במשהו אחר.

בקיעת שיניים

אצל חלק מהתינוקות בוקעות שיניים כבר מגיל שלושה חודשים ויש כאלה שאצלם הן מתחילות לבקוע רק מגיל שנה. אצל רוב התינוקות השיניים הראשונות (בדרך כלל השתיים התחתונות האמצעיות) בוקעות בין גיל 4 ל-7 חודשים. אל תדאגו אם תבחינו ברווחים בין שיני הפנינה הלבנות הללו, שכן השיניים צומחות לפעמים בזוויות מוזרות. הרווחים נעלמים לרוב לקראת גיל שלוש, אחרי שכל עשרים השיניים של התינוק כבר בקעו. ברגע שהתינוק מתחיל להצמיח שיניים, הוא מרייר יותר ומתנסה בהשמעת קולות שונים – מה שבטח גם היה קורה אצלכם, אילו הייתם צריכים להסתגל למשהו חדש שצומח בפה שלכם.

אבן דרך אופיינית לשלב זה: רגשות זיהוי וחיקוי

סביב שלב זה, מתחיל הבייבי לזהות רגשות. במהלך החודשים הבאים הוא יתחיל לקלוט רגשות ולחקות אותם. לדוגמא, אולי יראה קצת סימנים של אמפתיה, ואם הוא ישמע מישהו בוכה, הוא עשוי לבכות גם כן. הוא כמובן לומד מכם, וסביר להניח שימשיך במהלך החודשים והשנים הבאות לחקות את האופן שבו הוא רואה אתכם מתנהגים לאנשים אחרים.

מוצרים מומלצים:
כוסות שתייה לתינוק

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן