כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

חודש שמיני

הבייבי שלכם נייד! הוא חוקר את הבית וזז ממקום למקום, וזה אומר שהבית צריך להיות בטיחותי עבורו. נקטו בכל אמצעי הזהירות המתבקשים, אך נסו לא להגביל אותו יתר על המידה, כדי שיוכל לצמוח ולהתפתח.
ייתכן שאתם מתלבטים בשאלה האם לקנות לבייבי נעליים "אמתיות" כבר עכשיו. מרבית רופאי הילדים סבורים שעדיף לדחות רכישת נעליים לפחות עד שילך הליכה עצמאית בחוץ.
זמן קריאה:
4 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

מדהים כמה יכול לקרות בשמונה חודשים, נכון?

כבר קשה לזכור איך זה להחזיק תינוק שרק נולד, איך זה מרגיש לחבק תינוקת שרק נולדה, נכון?

אולי גם קצת קשה להגיד לעצמכן מילה טובה.

אנחנו כל כך אוהבות להיות פה בשביל זה.. להזכיר לכן לחבק ולאהוב את עצמכן!

את בדיוק האמא שהוא צריך! ואת יודעת מצוין מה לעשות. רק לזכור להקשיב לבטן.

אותה בטן שגידלה אותה, שומרת בפנים עכשיו אינטואיציות. אל תפחדי להשתמש בהן. הן נכס.

קחי לך רגע להתרפק וליהנות וקראי קצת איזה קסם צפוי החודש בהתפתחות של הבייבי.

ניידות

הבייבי שלכם כבר נייד וזז ממקום למקום, מה שאומר שמדי פעם הוא עלול להתנגש במשהו או ליפול. הקפידו שביתכם יהיה בטיחותי לתינוק. מומלץ לסרוק אותו מנקודת מבטו של התינוק הזוחל ולנטרל כל דבר שעלול להוות מטרד או סכנה. כדאי לקבע לקיר שידות טלוויזיה, רמקולים, ספריות ומגירות וכל דבר אחר העלול ליפול עליו. כמו כן, כדאי לדאוג לכך שכל הרהיטים בבית יהיו בעלי פינות עגולות, פינות שמוגנות באמצעות כריות הגנה מיוחדות או מגני פינות שולחן.

יחד עם זאת, זכרו כי נפילות ומכות הן חלק בלתי נמנע מהילדות, וגם אם מפעם לפעם ליבכם יחסיר פעימה כשתראו אותו מדדה וכמעט נופל, נסו להירגע ולהתבונן בהנאה כיצד הבייבי חוקר בתקופה זו את סביבתו ומגלה את מגבלותיו. נסו לרסן את הרצון הפנימי שלכם להגן עליו בכל עת וכך תאפשרו לו לצמוח וללמוד בעצמו.

ראיה

סביב גיל זה, יכולת הראייה של תינוקכם כבר כמעט משתווה לזו של אדם מבוגר מבחינת בהירות ועומק. הראיה שלו לטווח רחוק מאפשרת לו לזהות אנשים וחפצים בקצה השני של החדר. אם לפתע הוא רואה צעצוע שמעניין אותו בקצה החדר, הוא יזחל אליו. צבע העניים הסופי של התינוק אמור להתקבע בשלב הזה, אם כי שינויי צבע קלים עשויים להופיע גם בהמשך.

האם לקנות לבייבי נעליים?

כאשר התינוק שלכם כבר מתחיל לעמוד ואפילו לדדות כמה צעדים, עולה השאלה האם הוא כבר זקוק לנעליים אמתיות. רוב רופאי הילדים והמומחים להתפתחות הילד סבורים שכל עוד התינוק עדיין לא הולך בחוץ באופן קבוע, הוא אינו זקוק לנעליים. בהתחלה, אולי יראה לכם שהתינוק הולך ברגליים מעט עקומות או שכפות רגליו מופנות החוצה והן שטוחות, אבל זאת בהחלט תופעה נורמלית. כאשר התינוק הולך יחף ללא נעליים, הוא מחזק כך את קשתות כפות רגליו ואת שרירי רגליו. תחושת המרקם עליו הוא דורך מקלה עליו את היציבה.

אבן דרך אופיינית לשלב זה: חקר החפצים והסביבה

התינוק שלכם חוקר חפצים: הוא מטלטל ומנענע אותם, מפיל אותם על הרצפה, משליך אותם וכמובן גם מכניס לפיו. הוא מתחיל להבין שאפשר לעשות משהו עם חפץ. פעלולון וקוביית פעילות שיש בהם אביזרים שאפשר לסובב, ללחוץ, לנער, להפיל, לפתוח ולסגור – ירתק אותו מאוד.
צעצועים שיש להם פונקציה ספציפית, כמו טלפון, מקסימים אותו. התינוק יתחיל עם הזמן להשתמש בחפצים למטרות שלהן הם נועדו, לדוגמה: הוא ימלמל בטלפון הצעצוע שלו, ישתה מכוס פלסטיק, יבריש את השיער.

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן