כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

חודש תשיעי

גיל מורכב מבחינת חרדת נטישה: קשה לבייבי להישאר בלעדיכם, אבל גם לא תמיד פשוט לו בנסיעות ששוברות את השגרה אליה התרגל.
התקשורת משתפרת והבייבי מתחיל "לנהל שיחות". המלמול הופך לאט-לאט לפטפוט ונשמע קצת כמו מילים אמתיות.
בלי שהספקתם לומר "ג'ק רובינזון", הבייבי שלכם פיתח אישיות! הוא עשוי להיות חברותי או ביישן, חייכן או רציני. יש לו רצונות משלו והוא מוצא שלל דרכים להביע אותם.
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

אז מתי את קוראת את המייל מאיתנו?

עשר בבוקר, 8 בערב או 4 בבוקר?

כולן קצת נראות לגיטימיות באותה צורה פתאום לא?

מיומנות החזקת העיניים פקוחות באמצע הלילה כבר הפכה לטבע שני.

מקוות שכשאת חוזרת לישון, השינה עמוקה ומחזקת!

הנה קצת חומר לחלומות מתוקים, שמעי מה הולך לקרות לאוצר שלך החודש.

חרדת הנטישה בעיצומה

גיל תשעה חודשים המתאפיין בחרדת נטישה אצל הבייבי. בגיל זה קשה לכם להתרחק ממנו לכל פרק זמן שהוא, וגם לא תמיד פשוט לקחת את הבייבי לנסיעות. הוא כבר רגיל לסביבה שלו ולפנים המוכרות לו והוא אוהב שגרה. לכן, נסיעה למקום כלשהו עלולה להפר את תחושת הביטחון שלו ואת השגרה שהוא מכיר, בייחוד כאשר מבקרים מקום חדש או פוגשים אנשים זרים רבים.
בגיל זה הבייבי לא מבין את משמעות הנסיעה, אך מבין שהוא נמצא במקום לא מוכר. לכן הבייבי עלול להיות רגזן ונודניק או להיצמד אליכם. הכינו הרבה הסחות דעת, כמו ספרוני תמונות, צעצועים מרעישים, מגדל קוביות, בובות כפפה וכמובן חפץ המעבר שלו, אם יש לו אחד כזה. תכננו בלו"ז הנסיעה שלכם מספיק זמן לבד עם התינוק כדי לתת לו להשתחרר מהלחץ.

תקשורת

על אף שיכולת ההבנה של התינוק עולה בהרבה על היכולת שלו להשתמש במילים באופן פעיל, הוא מתחיל להראות סימנים לכך שהדיבור עמו מועיל. המלמול שלו הופך לפטפוט ונשמע קצת כמו מילים ממשיות ואפילו משפטים קצרים. הבייבי שלכם חושב שהוא אומר משהו – הגיבו אליו כאילו הוא באמת אומר משהו!
גם אם הבייבי מבין את האינטונציה של קולכם יותר ממילים ממשיות, הוא יכול להבין מתי אתם מרוצים, עצבניים או מוטרדים. ככל שתדברו אליו יותר, בין אם ישירות או תוך כדי שאתם עושים משהו (מכינים ארוחת ערב, נוהגים, מתלבשים וכו'), כך הוא ילמד יותר על תקשורת.

לבייבי יש אישיות!

בשלב הזה לתינוק שלכם יש אישיות ברורה משל עצמו. הוא עשוי להיות מאוד חברותי וחייכן, או קצת יותר ביישן בנוכחות זרים. הוא עשוי להיות נועז ולהתקדם ללא פחד לעבר מחוז חפצו או להעריך את המצב ולהיות זהיר יותר. הוא עשוי להיות רגזן או לשנות מצבי רוח בצורה דרמטית.
הוא ידרוש את תשומת ליבכם בדרכים שונות או ינפנף בידו כשיראה שאתם עומדים לצאת. הוא גם מפתח רצון משל עצמו שלא תמיד יתאם את דרישותיכם. למשל, הוא עשוי להתנגד לכך שתכניסו אותו לעגלה או למושב הבטיחות במכונית.

אבן דרך אופיינית לשלב זה: זיכרון

בגיל זה, התינוק מתחיל לזכור מידע יותר ספציפי. למשל, היכן נמצאים הצעצועים שלו בבית. הוא גם יהיה מסוגל לחקות פעולות שאותן הוא ראה עד שבוע קודם לכן. הכישורים הללו מצביעים על כך שיש לו את היכולת להיזכר בפרטים מסוימים של חוויה ספציפית לטווח קצר, אם כי הוא עדיין אינו זוכר את כל החוויות שלו. זיכרון מודע לטווח ארוך של חוויות מסוימות מתפתח רק לקראת גיל שנתיים או שלוש, עם התפתחות ביכולת השפתית של התינוק.

משחקי התפתחות לגילאי 6 -12 חודשים

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן