כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

חדר התינוק

חזרתם הביתה מבית החולים והכל השתנה: פתאום הבית מלא בציוד שמתאים לתינוק הקטן, מכונת הכביסה עובדת שעות נוספות ולוח הזמנים התחיל לסבוב סביב הדבר הקטן הזה שהוא הילד המתוק שלך במקום סביב שעות היממה הרגילות. ומה לגבי חדר השינה?
זמן קריאה:
2 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

סביבת המיטה של התינוק

בחודשים הראשונים אמנם הוא כנראה יקבל דייר חדש שישן גם הוא באותו החדר אך מהר מאוד תגלי שחדר התינוק הופך להיות חדר די מרכזי בבית. אז איך אפשר ליצור בו מקום רגוע ונוח עבור כולכם? הכנו בשבילך 3 אלמנטים חשובים:

צרי את הסביבה הנכונה

החדר בו ישן התינוק צריך להיות שקט, עם תאורה רכה ותנועת אנשים מועטה. מאחר ומרבית הזמן הוא יבלה בשכיבה על הגב, מסתכל על העולם שלמעלה, חשוב לוודא שאין מעליו אורות חזקים וישירים. הסתכלי סביב על הרהיטים וסדרי אותם באופן הכי שימושי ונוח עבורך ועבור התינוק. שמרי על ראש פתוח לשינויים כי יתכן ובהמשך הדרך תביני שלא קראת את המפה כראוי ושיש לבצע שינוי נוסף במערך הריהוט.

מהעריסה באהבה

מרבית ההורים בישראל משתמשים בעריסה במהלך 3 החודשים הראשונים לחיי התינוק. הם מעבירים את העריסה מחדר השינה שלהם לאחר שנת הלילה אל עבר הסלון, וכך שומרים על התינוק בכל עת. ניתן לרכוש או להשכיר עריסה למשך חודשי השימוש. בכל מקרה וודאו שהעריסה עומדת בתקן הרשמי של מכון התקנים הישראלי.

המיטה הראשונה של תינוקך

מיטות תינוק במדינת ישראל חייבות לעמוד בתקני הבטיחות של מכון התקנים הישראלי לכן אם אתם עומדים להשאיל מיטה מחברים או רוצים לקנות משומשת ודאו קודם שהמיטה עומדת בתקנים הללו. בנוסף, בדקו וראו שכל חלקי המיטה הינם מקוריים ולא מאולתרים וכן שאין חיתוכים דקורטיביים בראש המיטה או בצד הרגליים כך שראש התינוק או רגליו לא יתפסו בהם. אל תמקמו את המיטה בסמוך לחלון אליו ניתן להגיע מהמיטה. אם חיברתם מובייל ודאו שעשיתם זאת בצורה בטוחה והדוקה. בגיל ארבעה חודשים (או בגיל בו תינוקכם יתחיל למשוך עצמו למעלה) הסירו את המובייל וכל דבר אחר אשר תלוי.

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן