מהלך הלידה

מהלך הלידה - השלב השלישי

שלב שלישי של הלידה

זהו השלב שמתחיל עם הולדת התינוק ונמשך עד יציאת השלייה, כלומר בשלב זה "נולדת" השלייה. עם יציאת השלייה מסתיים תהליך הלידה, ובעלי האמונות הטפלות, מרשים לעצמם לומר סופסוף מזל טוב. לרוב, השלייה נולדת תוך מספר דקות ועד חצי שעה. למעשה מדובר בתהליך דומה להולדת התינוק עצמו בו את נדרשת ללחוץ בכדי לסייע בכך, אך במקביל המיילדת תסייע על ידי משיכה עדינה של חבל הטבור. לאחר יציאת השלייה המיילדת תעסה את הרחם בכדי לסייע בכיווצו ותיתן לך תוספת של זריקת פיטוצין. פעולות אלו חשובות בכדי לסייע בכיווץ הרחם ולצמצם באופן משמעותי את הדימום הנרתיקית שמתרחש לאחר הלידה.

המיילדת תנקה את איזור פתח הנרתיק ותבדוק אם נוצרו קרעים בלידה. אם כן או אם ביצעו חיתוך חיץ במהלך הלידה במכוון, זה הזמן לתפור את הקרעים / חתכים. רופא יגיע לבצע את התהליך, ועלייך לוודא שההרדמה המקומית שיתן לך מתחילה להשפיע לפני שהוא מתחיל לתפור... את לא אמורה להרגיש בכלום בזמן התפירה, ואם את עדיין חשה בכאב, בקשי ממנו לחכות עוד כמה רגעים.

לאחר שהסתיימו כל ההליכים הרפואיים הנחוצים ואת תנוחי קצת על מיטה נקייה שהוחלפו לה הסדינים, תיפרדי לשלום מחדר הלידה ותועברי למחלקת היולדות.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות