מהלך הלידה

חוקן

אם התברר כי את כבר בשלב של לידה פעילה, אז תעברי אל חדר הלידה, שם תפגשי את המיילדת שתתחיל איתך את תהליך הלידה. המיילדת תשאל אותך לגבי העבר הרפואי שלך, ועל רגישויות לתרופות שאולי יש לך.

לאחר שלב השאלות, תבקש ממך המיילדת להסיר את כל התכשיטים שעליך ואת בגדיך. מרגע זה לבושך יהיה חלוק הנפתח מאחור, עליו תוכלי ללבוש חלוק הנפתח לפנים שישלים את התלבושת האופנתית.

בהתאם למדיניות בית החולים ובהתאם למצבך ורצונך, ייתכן כי בשלב זה יבוצע חוקן או יוחדר לך עירוי.

כדאי תמיד לזכור כי כל החלטה שתעשה בחדר הלידה, מלבד מצבי חירום, צריכה לעבור דרכך ובהסכמתך. את יודעת הכי טוב מה את צריכה ורוצה, וכל השאר מסביבך הם בגדר יועצים.

במהלך שהותך בחדר הלידה יבדקו את מצבך ואת מידת התקדמות הלידה בממוצע אחת לשעתיים. המיילדת (שיתכן ותתחלף כמה פעמים במהלך הלידה בגלל החלפת משמרות) תבצע שוב ושוב בדיקה פנימית של פתיחת צוואר הרחם. יערכו גם בדיקת מוניטור של 15 דקות בערך כל פעם כדי לעקוב אחר קצב לב העובר, לראות שהוא מתמודד היטב עם הצירים, זאת בהנחה שאינך מחוברת למוניטור באופן רצוף (כמו לאחר מתן אפידורל).

במידה וקרומי השפיר כבר פקעו, המילדת תבדוק גם את צבע מי השפיר כדי לבדוק אם יש מקוניאום (צואת התינוק הראשונה) במי השפיר או לא. במידה ויש, תלוי מה הכמות והסמיכות של המים המקוניאלים, אך בדרך כלל יוזמן רופא ילדים ללידה רק כדי לודא שהתינוק לא נשם מן המים הללו. כמו כן היא תבדוק אם אין דימומים חריגים, ועד כמה ירד התינוק באגן הירכיים.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות