כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

סוגי אילחוש בניתוח קיסרי

הרדמה היא אמצעי למניעת כאבים בזמן ניתוח. את ההרדמה מבצעים באמצעות מתן חומרים מרגיעים שמורידים את סף הכאב, ומשתקים את השרירים. את ההחלטה באיזה סוג הרדמה לבחור תקבלי יחד עם הרופא המרדים. ישנן מספר דרכים לאלחוש בעת ביצוע ניתוח קיסרי: אילחוש אפידורלי והרדמה כללית.
זמן קריאה:
2 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

כאשר מוחלט על ניתוח קיסרי עומדות בפני הרופא שתי אופציות: הרדמה כללית או הרדמה אזורית (אפידורלית או ספינלית). לרב ההעדפה תהיה להרדמה אזורית, שבה יש פחות סיכונים ומתאפשרת חווית לידה מלאה. את ההחלטה באיזה סוג הרדמה לבחור תקבלי יחד עם הרופא המרדים. ישנן מספר דרכים לאלחוש בעת ביצוע ניתוח קיסרי:

אילחוש אפידורלי

אילחוש אפידורלי דומה לזה הניתן בזמן לידה רגילה למטרת שיכוך כאבים, רק בכמות רבה בהרבה. סוג אילחוש זה מרדים רק את פלג גופך התחתון, ומאפשר לך להיות ערה בניתוח, לראות ולשמוע את תינוקך מיד עם צאתו מהבטן ולרב אפילו להחזיק אותו. הקשר הפיזי כבר ברגע הלידה ולא רק לאחר כמה שעות חשוב מאוד ליצירת הקשר הראשוני בינך לבינו.

שימוש באילחוש אפידורלי (אפידורל) לוקח זמן ולכן במקרים דחופים הבחירה תהיה בדרך כלל הרדמה כללית.

בניתוח עצמו לא תרגישי כאב. מה שכן תרגישי יהיה לחץ, משיכות ודחיפות. זאת ההרגשה ואין לך מה לחשוש. אם את מרגישה ולו שמץ של כאב – המרדים – שיושב ליד ראשך – יטפל בכך מייד.

עם זאת, הרדמה אזורית אינה מתאימה לכל היולדות.

הרדמה כללית

הרדמה כללית מתאימה למצבי חירום (אלא אם את כבר נמצאת בהרדמה אפידורלית), למשל כשיש דימום חמור או כשיש חשד שהעובר שרוי במצוקה. הסיבה לכך היא ביצוע הרדמה כללית מהיר יותר מאשר ביצוע הרדמה אזורית.

בהרדמה כללית את תהיי מחוסרת הכרה לכל אורך הניתוח, ותוכלי לראות את תינוקך רק לאחר שהשפעת ההרדמה פגה.

מה חשוב לרופא המרדים לדעת?

לאחר ההחלטה על ניתוח קיסרי הרופא המרדים יבוא לבדוק אותך ותישאלי על ידי הרופא שאלות הנוגעות למצבך הרפואי.

חשוב שתספרי לרופא המרדים כל פרט מההיסטוריה הרפואית – מחלות, ניתוחים שהיו לך בעבר, תרופות שאת נוטלת ועל רגישיות שיש לך לתרופות.

כעת הזמן לשאול אותו על כל שאלה שמטרידה אותך בקשר להרדמה. רבים חוששים מההרדמה לניתוח והרופא המרדים יוכל לענות לך על כל שאלה בנושא הזה.

כתבות הכי נצפות בקטגוריה

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן