כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

פעמיים כי טוב – ברית של תאומים

מזל טוב, מזל טוב. פעמיים! בשעה טובה ומוצלחת, בשעה טובה ומוצלחת, נולדו לכם תאומים (טוב מכאן אני כבר לא חוזר פעמיים אני מניח שהבנתם את הרעיון).אם כשנולד בן, ישנם ארגונים רבים ולחץ לפני ואחרי ברית המילה, אז בתאומים זה מורכב כפליים. איך מתמודדים עם זה? האם ישנם הכנות מיוחדות? איך מתנהל טקס הברית של תאומים? האם ההחלמה תהיה זהה?
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

אחלוק עמכם כאן מניסיוני ואעזור לכם להגיע מוכנים יותר לברית המילה של התאומים שלכם.

אז קודם כל תאומים זו עבודה כפולה, מסקר קטן ולא מקצועי שערכתי, עלתה מסקנה מעודדת ומסקנה מאתגרת. המסקנה המעודדת היא שהתברר שיש תאומים שקמים לאכול ביחד בלילה וזה כמובן מאוד מקל על ההורים, אבל המסקנה המאתגרת העלתה שזה נדיר מידיי ורובם חיים מערכות זמנים אינדבידואליים לגמרי.

אכן, למרות שהתאומים יצאו יחד מאותה הרחם, ולפעמים הם אפילו מאותה הביצית, הם שני יצורים אנושיים שונים ולכל אחד ישנה ייחודיות ודרך חיים עצמאית. את הנתון הזה נשמור לסוף ונתחיל לדבר על ברית המילה.

תאומים

האם המילה זהה אצל שני התאומים

בגדול, ברית המילה זהה בכל היילודים, למעט מקרים מיוחדים של מבנה אנטומי שונה או רקע בריאותי מאתגר. כך גם ייתכן שיהיה בתאומים שלכם. יצא לי לבצע ברית לתאומים, שלאחד מהם היתה ברית רגילה לגמרי, ולאחיו הברית בוצעה באופן מעט שונה בשל המבנה האנטומי.
תהיו מוכנים לזה, ופשוט תשאלו את המוהל שלכם האם הברית תהיה זהה מבחינת אופן הביצוע שלה.

הטקס

הטקס עצמו, זה החלק היפה, מרוויחים חגיגה רוחנית כפולה באותו האירוע! כל אחד מהתאומים צריך לקבל ברית מלאה לגמרי, עם כל הברכות, השירים והאיחולים. הקטנצ'יק הוא נשמה ייחודית שבאה לעולם וכך גם הברית שלו תהיה ייחודית לו.
בשביל להגיע לתוצאה הזו מהפן ההלכתי, צריך להפריד את טקסי הבריתות לשני אירועים שונים. לא צריך אולם מיוחד לכל ילד, אבל בעת הברית של הראשון כדאי שהשני לא יהיה באותו החדר. ואחרי סיום הברית הראשונה, צריך ליזום הפסקה של כמה דקות בין הטקסים (לדוגמא תפילת מנחה, או אתנחתא מוזיקלית).
במידה ולא ניצור הפרדה בין הטקסים, אנחנו עלולים להסתבך עם עניין הברכות, ואז בכל אחת מהבריתות נוכל לברך רק חלק מהברכות, וחבל.

עניין נוסף שיש לתת לו תשומת לב, לא לשכוח להכין ציוד כפול. כל מוהל מבקש את ההכנות שלו, אני לדוגמא מבקש מגבונים, טיטולים וחיתולים, אז אתם צריכים להביא את הציוד המבוקש פשוט בכמות כפולה.

כיבודים וברכות

מצד הכיבודים והברכות, כאן הרווחתם פעמיים. תוכלו לכבד שני אנשים שונים בסנדקות (לכל ילד סנדק) ועוד אנשים שונים בכל שאר הכיבודים הנוהגים בברית. הכל פשוט כפול. יש כאלו החוששים לתת לסנדק לשבת פעמיים, אבל אין איסור בכלל ומותר לאותו סנדק לשבת בשני הילדים.

טיפול והחלמה

הגענו לשלב האחרון, הטיפול ומעקב אחריה החלמה. אתם זוכרים שדיברנו על כך שכל אחד מהתאומים הוא עולם בפני עצמו?
אז גם כאן אתם תראו זאת היטב. תנו דעתכם להבהרה החשובה הבאה – אין שום הכרח שההחלמה תהיה זהה! תהיו קשובים להוראות המוהל בעניין המעקב, ותשוו את מה שאתם רואים רק למה שהמוהל הנחה אתכם. אל תשוו מאח אחד לחברו, כי לא כולם שווים. אמנם יש קווים כלליים זהים ושם אכן יש מה להשוות בין האחים, אבל באופן זהה לשאר מהלכי החיים.
לסיכום, המשפט העממי אומר "ילדים זה שמחה", אז תוסיפו את החלק הבא "ותאומים זה בכלל סבבה".
קחו את החיים בקלות ותיהנו מהנסיכים שלכם.
מזל טוב, מזל טוב. (פעמיים)

כתבות הכי נצפות בקטגוריה

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן