כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

תרגילים להכנה ללידה

את בהריון, כואב לך הגב, יש לך דליפת שתן, אלה רק חלק מתסמיני ההריון הפחות נעימים שיתכן שאת חווה. ככל שהאגן והשרירים שסביבו יהיו יציבים וחזקים יותר לאורך ההריון כך יהיה קל יותר לשאת את המשקל המתווסף ואחריו. מה עושים? מתחילים ממש עכשיו לחזק את שרירי רצפת האגן.
זמן קריאה:
2 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

תרגיל לתנועתיות עמוד השידרה והאגן בעזרת כדור פיטבול:

בישיבה נוחה על הכדור – רגליים בפיסוק רחב. הניעו את האגן לימין ולשמאל תוך כדי גלגול הכדור והמשיכו בתנועה מעגלית מלאה של האגן לשני הכיוונים, בצעו 5 מעגלים לכל כיוון. (מומלץ מאוד לבצע תרגיל זה גם בעמידה).

תרגילים על כדור

בישיבה נוחה על הכדור – רגליים בפיסוק רחב

  • הניעו את האגן לימין ולשמאל תוך כדי גלגול הכדור והמשיכו בתנועה מעגלית מלאה של האגן לשני הכיוונים, בצעו 5 מעגלים לכל כיוון.
  • מומלץ מאוד לבצע תרגיל זה גם בעמידה.

תרגיל לחיזוק שרירי ריצפת האגן:

כיום יודעות כבר נשים רבות את החשיבות שבשליטה מלאה בסוגרים. היעדר שליטה בסוגרים יכולה להביא למצבים לא נעימים. חשוב מכך: שליטה בסוגרים מקלה על הלידה באופן משמעותי הודות לשליטה בשרירים וביכולת להרפות אותם בשעת הצורך. חיזוק שרירי רצפת האגן מסייע בהחלמה מהירה יותר מתהליך הלידה עצמו, מהתפרים ובתהליך החזרה של האגן לתפקוד מלא.

תרגיל לחיזוק האגן

את התרגיל יש לבצע תוך כדי שכיבה על הגב כאשר הברכיים כפופות וכאשר הידיים משוחררות בשני הצדדים של הגוף.

  • על מנת לבצע את התרגיל כהלכתו יש לאסוף את השרירים של ריצפת האגן. את איסוף השרירים יש לבצע תוך נשיפה והכנסה של הבטן פנימה.
  • יש להישאר במצב זה כחמש עד עשר שניות ולאחר מכן יש להרפות. חשוב לחזור על התרגיל במשך 10 פעמים ולהקפיד שזמן המנוחה זהה לזמן הכיווץ או כפול ממנו.

כתבות הכי נצפות בקטגוריה

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן