כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

4 טיפים לחיפוש עבודה בהריון ואחרי לידה

רוב האנשים יעידו שהתקופה בה חיפשו עבודה היא אחת התקופות המורכבות והפחות נעימות בחייהם. זו יכולה להיות תקופה עוד יותר מתסכלת, אם את מחפשת עבודה כשאת בהריון, לאחר לידה או אחרי שעשית שינוי מקצועי ואין לך ניסיון רלוונטי.
אם את מוצאת את עצמך במקום הזה ותוהה איך את מתקדמת מכאן, קבלי ארבעה טיפים להשגת מקום העבודה שמתאים למה שאת מחפשת היום.
זמן קריאה:
4 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

התחושה היא ששוק העבודה לא מוכן לקבל מועמדים “חריגים בנוף”. תחושת החריגות הזו משפיעה משמעותית על קבלת ההחלטה שלך בשאלה “מה יהיה מקום העבודה הבא שלי?”

השראה מנשים אחרות

האם יש בסביבתך נשים העושות בדיוק את מה שאת חולמת לעשות ללא קשר למצבן האישי? למרות שאת מרגישה שבלתי אפשרי למצוא עבודה במצבך היום, בפועל ישנן נשים רבות שעושות זאת בהצלחה רבה. זה הזמן לאתר נשים שיכולות להיות לך מקור השראה או מנטוריות, לתרום מניסיונן ולהעניק לך טיפים מועילים לדרך שבה את רוצה לצעוד. אפשר לאתר אותן בסביבתך האישית או ברשתות החברתיות. תוכלי לחפש בקבוצות נשים בפייסבוק ולינקדאין או בקבוצות מעולם התוכן המקצועי אליו את שייכת. עידן העבודה החדש מתקדם בכיוון של ההדדיות והקהילתיות. יותר ויותר נשים עוזרות לנשים אחרות על בסיס היכולות והכישורים שלהן ולא רק על סמך ניסיון או סטטוס משפחתי.

זהותך המקצועית אתך לנצח

שהייה מחוץ למעגל העבודה במשך תקופה עלולה להוביל לתחושה של נתק מהזהות המקצועית שלך. כאשר את מרגישה מנותקת, את מאבדת את הביטחון ביכולות שלך ובניסיונך המקצועי. לפעמים את מרגישה שאף אחד כבר לא זוכר למה את מסוגלת. בפועל, זו את ששכחת. דרך אחת לעורר את הזיכרון הוא באמצעות כתיבת ההישגים, ההצלחות והעשייה הענפה שלך מכל השנים. דרך נוספת היא שיחה עם קולגות ,מנהלים לשעבר או כל גורם שמכיר אותך ואת העשייה המקצועית שלך. הם עדיין זוכרים אותך כפי שהיית. כעת, היזכרי בערך המוסף שלך וככל שתדברי אותו יותר – כך תחושת הביטחון תתעורר מחדש. אל תשכחי שהיכולות הערך המוסף שלך הולכים אתך לכל אורך הדרך ולכל תפקיד שתרצי בו, גם אם את לא עומדת במלוא דרישות התפקיד וגם אם אין לך ניסיון.

תמונת אילוסטרציה

זמן מצוין לזהות הזדמנויות ולהעז

מגפת הקורונה אילצה ארגונים וחברות לבצע שינויים בשירותים, מוצרים, שיטות עבודה ועוד. יצירתיות ויכולת לגלות גמישות הם כישורים מבוקשים מאי פעם. מצד שני, גם מי שמחפש היום עבודה מצפה לגמישות רבה יותר. זה בדיוק הזמן הנכון עבורך להעז ולא לפחד מה-“לא”. תופתעי לגלות שישנם ארגונים שמחפשים עובדים עם הכישרון והיכולות המתאימים ולא רק ניסיון. סביר שתגלי שישנן נשים שהתקבלו לתפקידים בזכות כישרונן וללא קשר לעצם היותן בהריון או אימהות לילדים קטנים. המכנה המשותף בין כולן שהן העזו. את ה”לא” כבר יש לך בכיס, כדאי לך להעז ולבקש את מה שאת חושבת שמתאים לך היום.

נטוורקינג, נטוורקינג, נטוורקינג!

נטוורקינג היא הדרך האפקטיבית ביותר היום למצוא עבודה. אם מצאת את עצמך מחפשת עבודה כשאת ללא ניסיון או שאת מרגישה שבוחנים אותך על בסיס מצבך המשפחתי ולא על בסיס היכולות והכישרון הנטוורקינג היא הדרך הטובה ביותר עבורך לחפש עבודה בצורה יעילה. התקופה האחרונה מוכיחה שיותר ויותר אנשים מוצאים עבודה באמצעות קשרים אישיים וחיבורים בין אנשים. פרט חשוב נוסף שכדאי לזכור: מאז ומתמיד חברות מעדיפות לגייס עובדים ועובדות על בסיס המלצה והיכרות אישית. בשל כך, כדאי שתשאלי את עצמך מי יודע שאת מחפשת עבודה ויכול להמליץ עלייך? אל תסתפקי רק בסביבה הקרובה אלייך. זה הזמן לחדש ולעורר קשרים עם אנשים שהכרת בתחנות שונות בחייך. ככל שתשתפי יותר אנשים, כך יפתחו בפנייך יותר הזדמנויות. המלצה מהיכרות אישית היא דרך מצוינת בה ניתן לשים זרקור על היכולות שלך והתאמתך לתפקיד, הרבה מעבר לניסיונך בלבד.

השינוי כבר נראה באופק

עוד לא ניתן לראות את זה ממש בברור, אך ניצני השינוי נראים באופק. השיח הציבורי סביב העסקת נשים משתנה ומעורר הדים בכל התעשיות ובכל התפקידים. התפקיד של כל אחת מאתנו הוא לשים זרקור על היכולות שלנו ולא לוותר עד שנמצא את מקום העבודה שייתן לנו את האפשרות להתגלות במלוא תפארתנו.

אילנית מגור היא מאמנת ויועצת קריירה, מלווה נשים בשינויים ובמעברים בעולם התעסוקה

נייד: 054-4422422
מייל: [email protected]
דף פייסבוק: https://www.facebook.com/magor.ilanit/

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן