כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

איך לבחור מעון או גן ילדים?

בחירת מעון או גן ילדים יכולה להיראות לחלק מההורים כמשימה כמעט בלתי אפשרית - בכל זאת, כל הורה נחשף בשנים האחרונות לסיפור על התעללויות ועל יחס לא הולם מצד מטפלות או גננות, וכל הורה יבקש לעשות כל שביכולתו בכי להבטיח שלילד שלו זה לא יקרה. מהסיבה הזאת, בחירת גן ילדים, מהווה צעד אשר אמור לקחת בחשבון לא מעט פרמטרים ולהתבצע רק אחרי שמתרשמים ממספר גנים, בוחנים את כל הדגשים החשובים ורק לאחר מכן מקבלים החלטה מושכלת. אם גם אתם נמצאים במשימה הקשה של בחירת הגן, להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכם בבחירה המיטבית
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

מי הצוות בגן?

לפני שאתם מגיעים לביקור בגן או אפילו מתחילים בחיפוש אחר המלצות חשוב לנסות ולקבל כמה שיותר פרטים לגבי הצוות בגן.

כך לדוגמא, חשוב לערוך בדיקת רקע לגבי הגננת – האם היא אכן גננת מוסמכת בעלת תואר ראשון בחינוך, מה הניסיון שלה בעולם הגננות וכיוצא בזה. כמובן, שחשוב לברור פרטים גם לגבי שאר הצוות, לגבי המטפלות/הסייעות, מה הרקע שלהם בתחום, מה הניסיון שלהן בעולם הגננות, האם יש להן תואר ראשון בחינוך (במקרה של סייעות זה אומנם לא חובה, אבל יכול להעיד על רמה מקצועית גבוהה) וכיוצא בזה.

חיפוש אחר המלצות

אחרי שאספתם פרטים לגבי הצוות ומצאתם שאתם שבעי רצון לגבי מה שגיליתם, בשלב הבא, כדאי לנסות ולקבל המלצות לגבי אותו גן ילדים. יש לא מעט דרכים אשר יסייעו לכם בקבלת ההמלצות – ראשית כל, ניתן להגיע לגן בשעות ההגעה או האיסוף ולנסות לדבר עם הורים אשר ילדיהם רשומים לאותו הגן.

אפשרות נוספת, היא פשוט לשאול בשכונה – שכנים, הורים שפוגשים בגני משחקים או חוגים וכיוצא בזה, לגבי גני ילדים מומלצים – כאשר, אולי אחד מאותם גני ילדים יכול לענות על הדרישות והציפיות ממנו. – יחד עם זאת, חשוב לזכור, שגן אשר יכול להתאים להורה אחד, לא בהכרח יענה על ציפיותיו ודרישותיו של הורה אחר, לכן, בכל מקרה, ההמלצה היא לא לבסס את הבחירה אך ורק על סמך ההמלצות.

קביעת פגישה והגעה אל הגנים

אז גם אם כביכול כל הפרטים לגבי הגן נראים לכם אופטימאליים, גם אם לגננת יש תואר ראשון בחינוך וניסיון של שנים בתחום וגם אם קיבלתם המלצות עם הגן, זה עדיין לא אומר במאת האחוזים שמדובר בבחירה הנכונה בעבורכם, כהורים. לכן, בכדי להיות שקטים  ושלמים עם ההחלטה, קיימת חשיבות גבוהה לקבוע פגישה עם הגננת או עם מנהלת הגן ולהגיע לגן. ההמלצה היא להגיע לפגישה עם רשימת שאלות מוכנה – כאשר, התשובות על אותן השאלות, יוכלו לספק לכם את התמונה המלאה לגבי הגן.

בעת ההגעה אל הגן, חשוב לשים לב לכל הפרטים – למשחקים, לאווירה, לסדר ולניקיון ולכל פרט אחר, אשר יכול לסייע לכם בהבנה האם אכן מדובר בגן מתאים.
כדאי להגיע ולראות מספר גני ילדים ואם מתאפשר לבקר בהם בשעות הפעילות – דבר זה אף יכול לחדד את התמונה לגבי הגן מכיוון שבמהלך הפגישה תוכלו גם להתרשם משביעות הרצון של הילדים ומהיחס של הצוות כלפיהם.

בחירה מושכלת ונבונה של גן ילדים בהחלט יכולה לספק לכם שקט נפשי ורוגע בידיעה שהילדים שלכם נמצאים בידיים טובות. יחד עם זאת, גם אחרי שמבצעים בחירה שכזאת, לא כדאי למהר ולשקוט על השמרים, כדאי להגיע מעת לעת לאותו הגן (בשעות שונות), אם יש אפשרות להיכנס אז להיכנס ולראות, אם לא, אז להקשיב מבחוץ למתרחש בתוך הגן – ולוודא שלא נשמעות צעקות או בכי של ילדים שלא מטופל באופן מהיר.

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן