כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

רגע לפני הלידה

הורים שמתכוננים לבואו של הילד הראשון מתחלקים לשניים: הלחוצים שרוצים להיות הכי מוכנים שרק אפשר ואלה שמחליטים 'לזרום' וללמוד תוך כדי.
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

רגע לפני הלידה

הורים שמתכוננים לבואו של הילד הראשון מתחלקים לשניים: הלחוצים שרוצים להיות הכי מוכנים שרק אפשר ואלה שמחליטים 'לזרום' וללמוד תוך כדי. אם את נמנית על הז'אנר הראשון את בטח מנסה לגמוע בשקיקה כל כתבה, עצה וספר בהם את נתקלת. בכל זאת, נסי לא להעמיס על עצמך יותר מדי מידע כי את רוב הדברים תלמדו תוך כדי תנועה. יחד עם זאת, ריכזנו עבורך כמה עצות שיעזרו לך לקראת הלידה ועד לרגע הראשון בו תחזרו הביתה עם התינוק.

סגנון לידה

את בעד אפידורל? אולי נגד? חושבת לנסות ללדת על הגב או אולי דווקא בתנוחת כריעה? ישנן דרכים שונות ללדת וקורס הכנה ללידה יוכל לתרום לך, בעיקר אם זו הלידה הראשונה שלך. למידה והבנה של האנטומיה והפיזיולוגיה של הלידה, תאפשר לך לדעת מהם הסימנים המבשרים לידה, מתי יש להגיע לחדר הלידה ומהם סימני האזהרה המצריכים השגחה. בקורס הכנה לידה תלמדי על התופעות שמלוות את ההריון ואיך אפשר להקל עליהן ואולי אף למנוע אותן, תגלי שהריוניות רבות מרגישות כמוך וזה "נורמלי" ותלמדי את השפה והמושגים המקצועיים בהם ידבר הצוות הרפואי בחדר הלידה, דבר שיקנה לך ולבן זוגך ערוצי תקשורת טובים יותר עם הצוות.

תכנית לידה

תוכנית הלידה הינה אוסף של רעיונות וציפיות, שלך ושל בן זוגך, במסגרת חווית הלידה. התוכנית נועדה לעזור לצוות הרפואי המטפל בך, להכיר אותך, להבין אילו הכנות עשית לקראת הלידה ומה הציפיות במהלך הלידה.

זהו לא מסמך של הוראות ופקודות ולבעל ולצוות הרפואי, אבל בהחלט מדובר בשיעורי בית חשובים אשר מביאים לידי ביטוי את הציפיות, רצונות וההעדפות של במהלך הלידה, והכל בכפוף למצבך הבריאותי ולמצבו הרפואי של העובר. כמובן שמומלץ להכינה מראש, כי כאשר יתחילו הצירים כבר לא תזכרי את כל מה שרצית ותכננת.

רופא ילדים

כשלושה חודשים לפני מועד הלידה כדאי שתתחילי לשאול בקרב חברים או אמהות אחרות שבסביבתך על רופא/ת ילדים מומלץ/ת. מאחר וכדאי להגיע לביקורת עם התינוק כבר כמה ימים לאחר הלידה, מומלץ להערך לכך מראש.

משימות לקראת לידה

בין אם מדובר בלידה ראשונה או עשירית, תמיד יש מה לזכור ולעשות לפני שהבייבי הקטן מצטרף למשפחה עם הרבה אהבה.
ריכזנו עבורך רשימת מטלות לבצע לפני הלידה כדי לעזור לך להתכונן לרגע הגדול ולהקל עלייך כמה שניתן.

תיק לחדר לידה

לפני שאת אורזת את התיק חשבי על מה תצטרכי בחדר הלידה אבל גם באשפוז. כדי שלא תשכחי לארוז את כל הפריטים הדרושים לך הכנו לך רשימה מסודרת לתיק חדר לידה. הדפיסי לך וסדרי את התיק בעוד מועד.

ולא לשכוח… כסא לרכב

לא תוכלו להשתחרר מבית היולדות ללא סל-קל לרכב, לכן יש לוודא מראש שיש ברשותכם כסא ושהוא מותקן כיאות ברכב.

כתבות הכי נצפות בקטגוריה

Search
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן