כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

גברים מספרים מה הפתיע אותם בהריון ולידה

יבגני סטופין מחליט להפריך את המיתוס הנפוץ שגברים לא מופתעים משום דבר, גם כשמדובר בהריון.
הוא יוצא לשטח ולהוכיח את ההיפך - וחוזר מופתע בעצמו!
זמן קריאה:
5 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

שלא יעבדו עליכם ועליכן. כפי שכבר טענתי, גם אנחנו, הגברים, בהריון! גם אנחנו עוברים תהליך מתמשך עד הלידה ומעבר לה. גם אנחנו מתכננים תוכניות, מדמיינים את הדרך ובסוף לא פעם מופתעים מזה שכל מה שתכננו, דמיינו וחלמנו עליו קורה הפוך. אז יצאתי לבדוק ולשאול את המין החזק ו-"ההריוני" שאלה אחת בלבד: "מה הכי הפתיע אותך בהריון שלכם?"

התוצאה? ללא ספק, מעניינת!

גילוי נאות: מה שהכי הפתיע אותי בהכנת הכתבה, זה שהגברים מאוד מופתעים מעצם הפניה אליהם. עד כדי כך שמרוב ההפתעה היה קשה להוציא מהם תשובה כלשהי. התגובות שקיבלתי התחלקו בין לקוניות ומדויקות לרומנטיות ומלאות רגש. כמובן, היו גם תגובות מצחיקות שגרמו לחיוך לעלות על הפנים.

מהמנעד הרגשי ועד אובדן תחושת הזמן

היו גם כאלה ששום דבר לא הפתיע אותם. לראיה, כך טוען ל', אב לשלושה מצפון הארץ: "לא הפתיע אותי שום דבר. מאוד ריגשו אותי נפלאות הבריאה והיצירה".

אמרתם רגשות? מסתבר שזו התגובה הנפוצה ביותר. אנונימי מספר: "הפתיע אותי עד כמה מנעד הרגשות מתרחב" ותומר ש' מהמרכז מוסיף: "ההתרגשות שלי הייתה גדולה כל כך שלוותה בדמעות בשלושת ההריונות… שמח מאוד, היום המאושר בחיי!".

חשבתם שאחרי כמה הריונות כלום כבר לא יוכל להפתיע? אז חשבתם. בואו לשמוע מה יש להגיד על זה לדן ק', אב לחמישה ילדים וגנן בגן ילדים. "הכי מפתיע שכל הריון ולידה זה משהו אחר לגמרי! יש לי חמישה ילדים ואף הריון או לידה לא היו דומים לאחר. פשוט קטע! בילד השלישי היינו שמונה עשרה שעות בחדר לידה והילד לא רצה לצאת… אחרי כל מיני מניפולציות רפואיות הוא יצא תוך חמש דקות החוצה. אני, בשיחה עם אחי, עשרים דקות אחרי הלידה: "כן, הייתה אחלה לידה. צ'יק-צ'ק יצא!". מיותר לציין שאשתי לא חשבה שזה היה צ'יק-צ'ק, אבל מבחינתי, אחרי שאתה מחבק את התינוק החדש שלך, הכל מתגמד לעומת הרגע הזה! כל השעות שעברנו, כל מיני מחשבות על הילדים האחרים שבבית… הכל מתגמד לעומת הפלא הזה! וכמובן, גם בילדה החמישית אתה מפתח דאגה שלא חולפת לעולם! כל הזמן דואג!"  

עומר ל' מצא דרך מקורית ביותר להתפעל לזוגתו כל פעם מחדש: ”בכל אחד מארבעת ההריונות שלנו הפתיע אותי, איך היא מסוגלת להרגיש כל כך רע פיזית עם בחילות, הקאות, כאבים ועייפות, ולעבור כל זה באהבה וחיוך כל פעם מחדש. אני מזמן כבר הייתי מקלל את הרגע ומבטל את כל העניין. וגם מאוד הפתיע אותי שאני הכי אוהב אותה ונמשך אליה כשהיא ככה”.

ידע הוא כוח, או – מהי שליה?

אומרים שידע זה כוח. איליה ד', אב לשלושה, משתף שרכש ידע רב דווקא בקורס הכנה ללידה: "כל ההריונות שלנו היו די מתוכננים, אז הם לא הפתיעו. אבל אז, כשהלכתי עם אשתי לבדיקות ולקורס ההכנה ללידה, פתאום חלחל לי פנימה שאני נמצא מול אירוע מכונן שמשנה את חיי. בקורס הבנתי עד כמה הריון זה דבר לא פשוט וכמה הכנה הוא דורש".

מצד שני, יש אבות רבים כמו יוני ב', אב לשלושה, שפתאום גילה את ה… שליה: " לא ידעתי שיש כזה דבר, כי אני מטומטם. כשהיא יצאה אחרי הלידה, נבהלתי לאללה!".

האמת היא שלא כל כך משנה אם יש לנו את הידע הנדרש או שאנחנו חסרי ניסיון, תמיד נפחד ונגלה דברים חדשים על האומץ, הכוח הבלתי נגמר והיכולת של הנשים שלנו להתמודד עם הכול. וכך מספר לנו נתנאל א': "הפתיע אותי כמה זמן ארך התהליך, חשתי חוסר אונים לראות את אשתי עוברת את הלידה בסבל רב. אחרי הלידה התרגשתי מאוד, בכיתי מאושר".

נוסיף כאן תגובה של אב נוסף שביקש להישאר אנונימי לחלוטין: "תהליך הלידה היה הרבה יותר כואב ממה שדמיינתי לעצמי! והחלמה לא פחות קשה מהלידה עצמה".

רק אל תתבלבל בין שמן שקדים לאלכוג'ל!

אוקי, הבנו: לידה היא משהו מפחיד, מלחיץ ומחזיק אותנו דרוכים 24/7. אבל תשמעו מה יש לאדי להגיד על זה: "הלידה של הבכור היתה ארוכה להפליא ונמשכה כמעט יממה. מה שהפתיע אותנו זה שהספקנו לדפוק שנ"צ של שלוש שעות בחדר לידה! לא ציפינו שבלידה הבאה התינוק יהיה בחוץ תוך פחות משעתיים מהציר הראשון. אם לא היינו שמים לב לתכיפות הצירים וגרים במרחק עשר דקות נסיעה מבית החולים, הוא עוד היה נולד לנו בדרך…"

כן, הריון ולידה יכולים להיות בסופו של דבר גם קטע מצחיק. למשל, אייל, אב לשניים, לא חשב שבזמן ההריון העובר נהנה לשחק במגרש המשחקים החם והנעים שלו: "הפתיע אותי ששני הבנים שלי שיחקו ושיהקו בפנים ובכל פעם הבטן של אשתי קפצה".

תיכף תבינו למה האבא הבא שגילה שנשים הן הרבה פעמים ממש כמו גברים, העדיף להישאר אנונימי: "בהריון נהיו לזוגתי פוקים ברמה של אב"כ. הייתי מתעורר בלילה מצריבה כואבת בעיניים ודרכי נשימה".  

איתמר ס', אב לשלושה, מספר: "לא ידעתי שיש גם בקבוק שמן שקדים וגם אלכוג'ל בתיק לידה והבקבוקים היו מאד דומים. בקיצור, לא הבנתי למה המיילדת שונאת אותי".

כמובן שהרבה גברים הופתעו משינויים הורמונליים, מצבי רוח, שינויים פיזיים, חשקים כאלה ואחרים שצצו מאמצע שום מקום. אבל בסופו של דבר רובנו השכלנו, למדנו, גילינו דברים שלא ידענו, לא חלמנו ואולי אפילו היינו שמחים לא לדעת.

רוצות לדעת עוד דברים וגילויים חדשים? זה הזמן שלכן לפנות לבני הזוג שלכן ופשוט לשאול אותם: "תגיד, מה הפתיע אותך בהריון שלי?". רק לפני זה תבטיחו להם שלא תכעסו אליהם, לא משנה מה תשמעו! עלי, גם אתן תופתעו מהתשובות.

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן