כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

תעסוקה בתקופת מעבר או בזמן הקורונה

אם את לקראת סיום חופשת הלידה או בין עבודות בדקי את הדופק התעסוקתי שלך, מה המטרה שלך ומה את נדרשת לחזק כדי להגיע לשם. זו תקופת מעבר שתחלוף והמטרות שלך עדיין חיות בכאן ועכשיו. היי פתוחה וחיובית לנעשה מסביבך . התמקדי במה נדרש כאן ועכשיו כדי להתקדם לקראת היעד הבא בתעסוקה.
זמן קריאה:
5 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

הסתגלות, התקדמות ותעסוקה בתקופת המעבר- קורונה.

משבר הקורונה הוא תקופת מעבר .

משבר הקורונה תפס את כולנו לא מוכנים, שבועות ראשונים היינו בהלם ובטלטלה ואפשר להגיד שעכשיו אנחנו חווים שיגרה יציבה בתוך תקופת חוסר וודאות. על דבר אחד כולם מסכימים, המגפה תחלוף, אין לנו יכולת לחזות את היעלמותה כפי שלא יכולנו לצפות את הגעתה.היא לא בשליטתנו, את זה כבר כולם מבינים. מה שנשאר לנו הוא להתמקד ב"כאן ועכשיו", להסתגל לתקופת המעבר שנכפתה עלינו. אנו נדרשים להסתגל לתקופה הזו במהירות וגם לדעת כיצד לצאת ממנה באותה מהירות כאשר היא תחלוף. הדרך להסתגל היא להסתכל למציאות בעיניים, להפשיט אותה מכל הפרשנויות שמסבכות אותנו. המשבר הזה הוא לא דבר טוב והוא גם לא דבר רע. הוא פשוט קרה והוא כאן – תקופת מעבר.

אם אין אני לי מי לי- מה קורה איתך בתקופה הזו.

כאמהות ובעלות משפחה אנחנו רגילות לדאוג לכולם ולאורך הדרך גם נזכרות בנו. "אם אין אני לי מי לי" זהו כלל אצבע שתקף שבעתיים בתקופה זו. האחריות שלנו היא קודם כל לדאוג לעצמנו, לדאוג להיות במייטבנו פיזית ונפשית ורק כך נוכל להיות משענת, כתף תומכת והמנהיגות שאנחנו בתוך ביתנו ומחוץ לו. כשאת במייטבך קל לך יותר לראות במה את עסוקה, מה חשוב לך בימים אלו, במה את משקיעה ואיפה את משחררת ברוח טובה. התבוננות כזו מאפשרת לך לנהל את היום יום שלך מתוך עוצמה ובהתאם למה שמתאים להיום ולעכשיו. תבדקי עם עצמך 3 דברים : מה עובד עבורך בתקופה זו? מה מעלה בפנייך חיוך, נותן לך שקט נפשי, מעלה את מצב הרוח שלך ושל סביבתך. לדוגמא ספורט , שיחה מחזקת , zoom או וובינר מעניין. מה לא עובד עבורך? מה מוריד את האנרגיה, מה יוצר חוסר שקט ולא מתאים להמשיך איתו. עבור אנשים רבים ההצפה הדיגיטלית שאנו חווים בימים אלו מעלה את סף החרדה ומביאה תחושה של פספוס אם אנחנו לא עומדים בקצב שנראה "הקצב הנכון". אם כך את מרגישה,תבחרי בזמנים ובתכנים שמתאימים לך. והדבר האחרון שתבדקי הוא מה חסר לך? מה נדרש להכניס לחייך שיאפשר לך להיות במייטבך. לדוגמא ,חזרה למטרות שחשובות לך או נתינה והתנדבות למען הזולת. נתינה היא אחת מהאלמנטים המשמעותיים בהגברת האושר בחיינו. השתמשי ביכולות הכי חזקות שלך,בידע שלך, בכישורים שלך למען האחר ובכך תגבירי את תחושת המשמעות בחייך . נתינה היא דרך נהדרת לצאת מהסרט של עצמנו ולראות את האחר, הכל נכנס לפרופורציה הנכונה.

כן, ממשיכים לחפש עבודה גם בתקופה זו.

שוק העבודה הצטמצם ועל פי התחזיות ישנה את פניו. את העתיד לא נדע לצפות. יחד עם זאת עלינו להמשיך להיות עם היד על הדופק. אם את לקראת סיום חופשת הלידה או בין עבודות בדקי את הדופק התעסוקתי שלך, מה המטרה שלך ומה את נדרשת לחזק כדי להגיע לשם. זו תקופת מעבר שתחלוף והמטרות שלך עדיין חיות בכאן ועכשיו. היי פתוחה וחיובית לנעשה מסביבך, תחזקי קשרים ותצרי קשרים חדשים בחיים האמיתיים וגם ברשתות. התמקדי במה נדרש כאן ועכשיו כדי להתקדם לקראת היעד הבא בתעסוקה.

עצמאות גם בימים אלו זו לא מילה גסה.

רבים מהעצמאיים יעידו שגם בתקופה זו הם שמחים שהם בחרו בקריירה כעצמאים. אין זה אומר שעלייך לעשות זאת עכשיו ובמידה רבה זה סיכון שיש לשקול אותו היטב בזמנים אלו. יחד עם זאת, זה הזמן בכאן ועכשיו לדייק את מהות העסק שלך, להבין מה השירותים שלך ומי קהל היעד. להכין את התשתיות הנדרשות מבחינת הבירוקרטיה והקשר עם הרשויות הרלוונטיות. תקופת המעבר הזו מאפשרת לך להכין את הקרקע, לעשות את כל הבדיקות הנדרשות בלי הפרעות ובקצב שלך, מדריך מפורט לפתיחת עוסק פטור ניתן למצוא באתר טקסמן בקישור הזה

בנימה אישית

תקופת הקורונה היא תקופת מעבר ,כמו כל תקופה שיכולה להופיע בחיינו , כמו אובדן חלילה, סגירת מקום עבודה, חיפוש עבודה ממושך, גירושין ועוד. על כן, כדאי לבדוק מה קורה איתנו בעת הזו, איך אנחנו יכולות להסתגל, לזהור ולצמוח גם בתקופות מעבר ולהמשיך להנהיג את הדרך שלנו לעבר כל מטרה שנבחר.

אני מלווה נשים במעברים ובשינויים בעולם התעסוקה. קרוב ל 20 שנות ניסיון בעולם התעסוקה, משאבי אנוש, הדרכה, פיתוח ואימון מנהלים ועובדים. השליחות שלי היא לסייע לנשים לחוות את תהליכי השינוי בקריירה מתוך ביטחון ועצמה על מנת שיוכלו לבחור בדרך שמתאימה להן ביותר עד הגעתן לבחירה הטובה, שהיא החיבור הנכון לשאיפות וליכולות עם הצעד הבא בקריירה..

בתהליך האימונים אני מביאה את הידע והניסיון המעשי שלי מעולם התעסוקה ומחברת אותו להתבוננות אמיתית פנימה ולעבודה פרקטית ולעשייה חיובית מקדמת. בעזרת מפגשים ממוקדים ומותאמים נדאג לעבור את השינוי ,יד ביד, עם תחושת ערך עצמי גבוה וביטחון בהצלחה.

כתבה עבור גולשות פורטל יולדת אילנית מגור, נשואה לרון ,אמא ל 3 ,מאמנת למימוש בקריירה, מאמנת מוסמכת מטעם לשכת המאמנים ומתמחה באימון לקריירה ותודעת אושר.

אתן מוזמנות ליצור קשר עם אילנית בטלפון 054-4422422
בדוא"ל magor.ilanit @gmail.com
או לעקוב בפייסבוק

מוזמנות להצטרף לקבוצת הוואטסאפ בניהולה: ניהול ושינוי קריירה מבית פורטל יולדת 

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן