כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

תרגילי יוגה להריון – בואי לתרגל

תרגילי יוגה בהריון, בין אם את כבר מכירה והתאמנת בעבר, או שהחלטת להתנסות ביוגה לנשים בהריון בפעם הראשונה, יוגה בהריון היא פעילות שיכולה לעזור לך להכין את עצמך לקראת הלידה והיא מהנה ומרגיעה. בואי לתרגל איתנו
זמן קריאה:
2 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

הנה מספר תרגילי יוגה להריון לדוגמא (התרגילים לקוחים מתוך ערכת "קלפי יוגה לנשים בהריון"):

פרפר – בדהקונאסנה
שבי בישיבה מזרחית על הרצפה, הצמידי כפות רגליים זו לזו. החזיקי את כפות הרגליים בידיים.עלי והורידי את הברכיים מספר פעמים כשכפות הרגליים נשארות ברצפה והידיים אוחזות אותן.שמרי על עמוד שדרה ארוך ומתוח. הרפי את הכתפיים , הראש והצוואר. עם כל נשיפה היי מודעת לרפיון בשרירי רצפת האגן.יתרונות התנוחה:מחזקת את השרירים המסייעים בשעת הלידה.מתיחה מצוינת לאזור שרירי רצפת האגן.
ישיבת זן – וג'רסן
עמדי על הברכיים בגב זקוף, וגב כף הרגל מונח על הקרקע. הניחי כרית על כפות הרגליים.הורידי את הישבן אל הכרית על העקבים בגב זקוף. הניחי את כפות הידיים על הירכיים, על הברכיים או זו בזו מתחת לטבור.הרפי את הכתפיים. הרפי את כל הגוף והנשימה.חושי התארכות מבסיס עמוד השדרה ועד הקודקוד.היי מודעת לנשימה. המנעי מכל תנועה.יתרונות התנוחה:מחזקת את שרירי הרגליים, יוצרת הרמוניה בגוף, ואיזון בין כל הכוחות החיוניים.מייצבת את ההכרה.תנוחה מומלצת מאוד במהלך ההריון (גם בישיבה בסלון וכו').תנוחה זו טובה גם ללידה בשלב הצירים ועד ללחיצות.יכולה לסייע לתינוק להתבסס היטב באגן.
חתול – מרג'יריאסנה
עמדי "בעמידת שש": ברכיים מונחות על הרצפה/ מזרון וכפות הידיים מתחת לכתפיים.בשאיפה הרימי ראש, גב מעוגל מעט, עיניים מביטות קדימה ולמעלה. להקפיד לא למתוח את הצוואר יתר על המידה ולא ליצור קשת גדולה מידי בגב.בנשיפה הורידי ראש כלפי מטה, וקמרי את הגב. לכווץ בנשיפה את רצפת האגן.להחליף תנוחות בשאיפה ונשיפה כמה פעמים.יתרונות התנוחה:מחזקת, מרגיעה ומשחררת לחץ בגב התחתוןמגבירה גמישות לאורך עמוד השדרהמותחת שרירים לאורך גב, צוואר וידיים.

תנוחות רגליים על הקיר
שבי בצמוד אל הקיר. הרימי את הרגליים על הקיר כך שכל פלג הגוף העליון של הגוף יהיה מונח על הרצפה וישבן צמוד לקיר. הניחי ידיים לצידי הגוף, על הבטן או על הירכיים.התרכזי בנשימה. כווצי את רצפת האגן בנשיפה.יתרונות התנוחה:יעילה במיוחד נגד דליות בוורידים (דם זורם בקלות מכפות הרגליים אל אזור האגן)מסייעת במניעת טחורים.תנוחה משחררת ומרעננת וניתנת לביצוע כמה פעמים במהלך היום, בכל פעם שאת מרגישה עייפות ו/או לאחר עמידה ממושכת.

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן