הריון

פוריות

בעיות פוריות אצל האישהלעיתים קיימת בעיית פוריות אצל האישה המונעת או מקשה על התעברות. בעיות פוריות אופייניות בהן נתקלות נשים כוללות:

ביוץ בלתי סדיר ובעיות הורמונליות

בעיות בתהליך הביוץ עלולות להיגרם מן הסיבות הבאות:

  • גיל מבוגר של האישה
  • מחלה
  • מצב נפשי

באמצעות טיפול הורמונלי ותרופתי ניתן בדרך כלל לעודד את הביוץ ולעודד התעברות. החסרון (או היתרון - תלוי איך מביטים על זה) של טיפולים אלו הוא שהם מעודדים שחרור יתר של ביציות, המביא להגברת הסיכויים להריון מרובה עוברים.

השפעות תרופתיות

לקיחה של תרופות מסויימות על בסיס קבוע עלול להשפיע על בשלות הביציות המשוחררות מן השחלה, על יכולת הקליטה של הביצית המופרית ברחם, או למנוע קיום ביוץ בכלל. הפתרון לבעיות מסוג זה הוא בדרך כלל החלפת התרופה לתרופה מקבילה, לאחר התייעצות עם הרופא המטפל.

בעיה בקליטת העובר ברחם

במקרים בהם הרחם איננו מצליח להזין את העובר בראשית דרכו, הקליטה תיכשל, והעובר יפלט. הטיפול בבעיות מסוג זה הוא תזונתי ותרופתי.

חסימת חצוצרות

במקרים בהם החצוצרות חסומות, לא יתאפשר מפגש בין תאי הזרע והביצית. במקרים כאלה ניתן שאיבה של ביצית מן השחלה של האם, להפרותה בזרע מחוץ לגוף, ואז להחזיר את הביצית המופרית לרחם. הליך זה נקרא הפרייה חוץ גופנית או הפריית מבחנה.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.