הריון

פוריות

בדיקות פוריות

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


ברור זוג עם תת פוריות

במידה ואתם נכללים תחת אחת מהקטגוריות שפירטנו בעמוד הקודם, זה הזמן להתחיל לבצע בדיקות לאבחון בעיות בפוריות. כ- 45% ממקרי אי הפריון מיוחסים לבעיות אצל האישה שעלולות להיגרם ממגוון סיבות, לרבות סיבות הורמונאליות, סיבות מבניות ואחרות. אי פריון אצל גברים יתכן עקב פגם בכמות או באיכות הזרע. איכות הזרע מושפעת ממבנה הזרע, יכולת התנועה שלו, ליקויים בנוזל הזרע או יצירה לקויה של זרע באשכים. אי פיריון מוגדר כחוסר הצלחה להרות תוך פרק זמן של שנה. חשוב לזכור, בכל מחזור ביוץ יש רק 25% סיכוי להיכנס להריון, ולכן לרוב הזוגות נדרש פרק זמן של מספר חודשים עד אשר מצליחים להרות. לפיכך, אחת המטרות של הטיפולים הוא לא רק להשיג הריון, אלא גם לקצר את הזמן שבו משיגים אותו. עוד חשוב להזכיר כי הזרע יכול לשהות במערכת המין הנקבית ומסוגל להפרות במשך 3-5 ימים, אבל לביצית החלון הוא כ – 24 שעות בלבד – לכן, פרק הזמן שבו סיכויי ההצלחה הם הגבוהים ביותר הם החל מיומיים לפני הביוץ ועד יום אחריו.

מהו הברור לבני זוג עם ירידה בפוריות ?

ראשית, חשוב להבין כי מדובר בבעיה זוגית והברור הוא של הגבר והאישה במקביל. בכל מקרה, עבור שני בני הזוג, השלב הראשון הוא שאלון/ראיון רפואי מפורט ובדיקה גופנית, לאחר מכן בני הזוג יופנו – בהתאם לנסיבות וממצאים - למספר בדיקות.

 • פרופיל הורמונלי - מדובר בבדיקת דם הנערכת לאישה, על פי רוב, ביום השלישי למחזור, המטרה של הבדיקה היא לבדוק את הרמות בדם של מספר הורמונים החשובים לפוריות.
 • מעקב ביוץ - יש שיטות שונות לוודא האם מתרחש ביוץ אצל האישה וכן לדעת מתי הוא מתרחש, חלקן יכולות להעשות באופן עצמאי על ידי בני הזוג, וחלקות דורשות בדיקת דם או בדיקת רופא על ידי אולטרה-סאונד
 • יומן ווסת, חום השחר - בתהליך זה תתבקשי לבצע רישום לגבי המחזור החודשי שלך. בכל בוקר, עוד לפני שקמת מהמיטה, יש למדוד את חום השחר ולחפש סימנים גופניים כגון שינויים בהפרשות מהנרתיק. רישום זה יכול לסייע להבחין אם ומתי מתרחש הביוץ ולעזור בתכנון קיום יחסי מין כדי שיותאם לזמן הביוץ.
 • פרוגסטרון - בדיקת דם שנעשיות ביום ה – 21 למחזור ויכולה לקבוע האם היה ביוץ או לא היה ביוץ, אם כי אינה יכולה לקבוע מתי התרחש הביוץ.
 • ערכות ביוץ - מדובר בערכות אשר מזהות עלייה של הורמון ה – LH , שעולה באופן משמעותי כ – 24 שעות לפני הביוץ.
 • אולטרה סאונד - מערכת הרבייה הנקבית (וגם הזכרית) נבדקת באמצעות מכשיר האולטרסאונד. הבדיקה מתוזמנת החל ממספר ימים לפני מועד הביוץ המשוער ונעשית במרווחים של כל יומיים שלושה, כאשר מטרתה לבחון את התפתחות הזקיקים בשחלות. בדרך כלל הבדיקה מבוצעת באופן וגינלי (דרך הנרתיק) על מנת לשפר את רמת הדיוק באבחון.  
 • בדיקת זרע  - הגבר נותן דגימת זרע בכלי איסוף ומוסר למעבדה על מנת להעריך את כמות וריכוז הזרעונים (רצויה כמות של מעל 20 מיליון למ"ל), התקדמותם (עדיפה צורת שחיה חזקה וישרה) וצורתם (מורפולוגיה). כאשר הבדיקה איננה תקינה, תידרש לעיתים קרובות בדיקה חוזרת מאחר והתוצאות יכולות להשתנות במהלך הזמן. במידה ותמצא פתולוגיה, יתכן והגבר יופנה לבדיקות נוספות וטיפול.

בדיקות פוריות נוספות

במידה והבדיקות הקודמות תקינות ו/או בוצעו מספר טיפולי פוריות ללא הצלחה, ייתכן ותופני לבדיקות נוספות

 • צילום רחם – בבדיקה זו, מוזרק חומר ניגוד אל תוך חלל הרחם, ונעשה שימוש בקרני רנטגן על מנת לצלם את הרחם והחצוצרות. מטרת הבדיקה היא לוודא את תקינות הרחם והחצוצרות.
 • היסטרוסקופיה - זו בדיקה שיכולה להעשות בהרדמה או ללא הרדמה, במהלכה מחדירים מצלמה אל חלל הרחם על מנת לבדוק כי חלל הרחם ופתח החצוצרות הם תקינים.
 • לפרסוקופיה - לפרוסקופיה הינה הסתכלות לתוך הבטן באמצעות צינורות דקיקים המכילים מערכת עדשות משוכללות וסיבים אופטיים, המעבירים אור לתוך חלל הבטן. הצינורות מוחדרים דרך פתחים קטנים  בדופן הבטן. הבדיקה משמשת לאיתור בעיות פוריות כגון: הידבקויות סביב חצוצרות, שחלות ורחם; חצוצרות חסומות בשל הידבקויות, ואנדומיטריאוסיס. ניתן לבצע באמצעות הלפרוסקופיה גם פעולות רפואיות שונות.

בדיקות פוריות נדירות

מדובר בבדיקות נוספות שניתן לבצע, אמנם כמעט ולא מבצעים אותן, אך ייתכנו מצבים בהם תופנו לבצעם גם כן

 • בדיקה לאחר קיום יחסי מין  (Post Coital Test) - מטרת הבדיקה היא לבחון את שרידות הזרע בתוך ההפרשות הפוריות של האישה. הבדיקה נעשית צמוד לביוץ, בתוך חלון הפוריות של האישה. הזוג מתבקש לקיים יחסי מין 4 עד 12 שעות לפני הבדיקה, ולאחר מכן נלקחת דוגמית קטנה של הפרשות האישה במרפאה. ההפרשות נבדקות במיקרוסקופ על מנת לבחון את שרידות תאי הזרע בגוף האישה.
 • בדיקת דם לזיהוי נוגדנים נגד זרע בן הזוג - נוגדנים הם חלבונים המיוצרים על ידי מערכת החיסון ומופרשים לגוף. גברים עלולים לייצר נוגדנים נגד הזרע של עצמם (כתוצאה מפציעה, ניתוח או דלקת). גם האישה עלולה לייצר נוגדנים נגד הזרע של בן זוגה. נוגדנים אלה מופרשים אל תוך הנרתיק ומשתקים את תאי הזרע באזור צוואר הרחם וכך מונעים את הפריית הביצית ע"י תאי הזרע.
 • ביופסיה של האשכים - לפעמים נלקחת ביופסיה של האשך על מנת לבחון את תהליך ייצור הזרע ו/או בכדי להפיק זרע לטובת הטיפולים עצמם.

 

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה