הריון

פוריות

פוריות

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


עבור זוגות רבים הכניסה להריון איננה תהליך פשוט, ולעיתים בעיית פוריות עלולה להפוך את הכניסה להריון לבלתי אפשרית. פעמים רבות עלול לעבור זמן רב בין תחילת נסיונות הכניסה להריון ועד להצלחת הנסיונות, ולעיתים גם נסיונות רבים מאד לא יביאו לתוצאה.

לא בכל קיום יחסי מין ניתן להיכנס להריון. אפילו זוגות בריאים לחלוטין צפויים לעבור מספר נסיונות עד שיצליחו להרות, אך שניים מכל שלושה זוגות יצליחו להרות במהלך שישה חודשים של נסיונות. עם זאת, אצל אחד מכל עשרה זוגות לערך עלולה להתעורר בעיית פוריות שתמנע כניסה להריון גם כעבור שנה של נסיונות.

נשים רבות פונות אלינו בשאלות הנוגעות לזמני הביוץ, קיום היחסים ופרוגנוזת ההריון. השאלות האופייניות הן: "הפסקתי ליטול גלולות לפני כ... וטרם הריתי....". לשם כך, ברצוננו לספק מספר נתונים הלקוחים מהספרות הרפואית העדכנית בנושאי פוריות. אנו בטוחים כי נתונים אלו יעניינו את כלל הפונים לאתר.

מתי לפנות לייעוץ בנושא פוריות

מהנתונים בספרות המקצועית אנו למדים שגם זוגות בריאים לא יהרו תמיד לאחר 6 חודשים של יחסי מין לא מוגנים. ככלל, ההגדרה בספרות לבעיית פוריות היא כאשר זוג מקיים יחסי מין במשך 12 חודשים מבלי להרות. על פי הגדרה זו, כ-15-10% מכלל הזוגות יוגדרו כסובלים מבעיית פוריות כלשהי.

הרבה זוגות חשים כי ההיריון הוא "מרוץ לילד" - כך יוצא שזוגות רבים חשים לחוצים כאשר הם מתחילים לקיים יחסי מין בלתי מוגנים (כלומר לאחר הפסקת גלולות וכו') ואינם "נכנסים להריון" בן רגע - כלומר כבר בחודש הראשון לנסיונות להרות. יש לזכור את הסטטיסטיקה שרק כ-25-30% מהזוגות הפוריים ביותר מצליחים להרות כל חודש!

בפורום האתר נתקלתו רבות בשאלות הנוגעות למתי יש לבצע ברור לבעיית פוריות. ככלל ההמלצה בספרות היא רק לאחר שנה ללא הריון. אבל, לדעתנו, יש להגמיש את ההמלצות הללו, ולהתפשר בין "הלחץ" הישראלי לבין "הספרות הרפואית". המלצתנו היא כזו:

 1. זוגות שיש להם חשד או ידע מוקדם על כך שקיימת בעיה מלכתחילה ורוצים להרות - שייפנו מייד ליעוץ - בקטגוריה זו נכללים זוגות בהם:
  1. האישה יודעת שאיננה מבייצת באופן סדיר על פי מחזורים שאינם מגיעים או מגיעים לעיתים נדירות.
  2. ידוע על בעיה בחצוצרות - למשל נשים עם אנדומטריוזיס קשה או נשים אשר עברו לפרוסקופיה ונאמר להם שיש להן "הדבקויות" קשות באגן.
  3. במידה ואחד מבני הזוג עבר טיפולים בכמוטרפיה או קרינה בילדות או בבגרות.
  4. ועוד...
 2. זוגות שלא הרו בעבר אך מתכננים את מועד היחסים על פי בדיקת ביוץ, מועד ביוץ הידוע ממדידת חום וכו'. במקרים אלו נראה מיותר להמתין שנה, ומומלץ להתחיל ברור לאחר 6 חודשים של ניסיונות ללא הריון.
 3. כל השאר, המעוניינים שלא לבדוק ולהמשיך במהלך החיים התקין (ולא ידועה בעיית פוריות מראש), ההמלצה היא על תחילת ברור לאחר 9-12 חודשים של ניסיונות.
מאמר זה נבדק ואושר ע"י דר' בועז ווייס, מומחה למיילדות וגניקולוגיה.
דר' בועז ווייס הוא רופא בכיר מן המרכז הרפואי שיבא, תל-השומר.
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה