הריון

בדיקות במהלך ההריון

בדיקת הריון

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


(Beta h.C.G / bHCG / Beta-hCG / beta Human Chorionic Gonadotrophin)

בדיקת הריון הינה בדיקת דם המשמשת לאבחון הריון צעיר על ידי איתור קיומו של הורמון Beta-hCG שקיומו בדם מעיד על הריון שלך.

תוצאות בדיקת הריון הן איכותיות (כלומר חיובי או שלילי) או כמותיות (ריכוז החלבון בדם). הריכוז של החלבון בדם מצביע (אם כי באופו גס ולא מדויק) על השלב בהריון בו את נמצאת. רמת החלבון בדם אמורה בערך להכפיל את עצמה כל יומיים שלושה במשך השבועות הראשונים של הריון תקין.

לעיתים נמצאת במהלך בדיקת הריון כמות חלבון שאיננה מוגדרת כתוצאה שלילית, אך עדיין איננה גבוהה מספיק בהתאם לשבוע המוערך. מצב זה יכול להצביע לרוב על אחת משלש האפשרויות:

  • הריון צעיר מאד שנבע מביוץ מאוחר (המקרה השכיח ביותר).
  • הריון אשר איננו מתפתח באופן תקין.
  • הריון חוץ רחמי (נדיר).

במידה ורמת ה-hCG שנמצאה בבדיקת הדם איננה תואמת את שלב ההריון הצפוי, מומלץ לפנות לרופא המטפל אשר יבצע בדיקה גופנית, בדיקת על-שמע (אולטרסאונד) ולרוב גם תתבקשי לבצע בדיקת הריון פעם נוספת כעבור כיומיים - שלושה. אם כמות החלבון גדלה משמעותית בבדיקה החוזרת, אז כנראה שמהלך ההריון תקין.

בכל מקרה - מהשבוע ה-6 להריון תקינות ההריון איננה נקבעת ע"פ בדיקת חלבון ה-hCG אלא על-פי בדיקת אולטרה סאונד, בה מחפשים שק הריון ברחם, שק חלמון, עובר ודופק עוברי כתלות בשבוע ההריון.

הבנת תוצאות בדיקת הריון

במרבית המעבדות רמת חלבון hCG של מעל 10 mIU/ml מוגדרת כתוצאת בדיקה חיובית - כלומר שאת בהריון.

הנה טבלה המסכמת את ערכי הבדיקה, ואת השבוע להריון האופייני לתוצאה זו:

Beta-hCG שבוע להריון
5 - 50 mIU/ml 3
10 - 425 mIU/ml 4
19 - 7,340 mIU/ml 5
1,080 - 56,500 mIU/ml 6
7,650 - 229,000 mIU/ml 7-8
25,700 - 288,000 mIU/ml 9-12
13,300 – 254,000 mIU/ml 13-16
4,060 – 165,000 mIU/ml 17-24
3,640 – 117,000 mIU/ml 25-40

בדיקת הריון ביתית

במידה ואת חושבת כי יתכן ואת בהריון, אך עדיין אינך מעוניינת לפנות לרופא הנשים שלך על מנת לבקש הפנייה לבדיקת דם, ניתן לבצע בדיקה ביתית פשוטה שתוכל לתת לך תשוב ראשונית לשאלה "האם אני בהריון?"

בדיקת ההריון הביתית היא בדיקת שתן שאת תוצאותיה ניתן לראות כעבור מספר דקות מועט (לרוב כ-5 דקות).

הבדיקה עצמה קלה ואמינה ביותר. ניתן לבצע את הבדיקה בשלב מוקדם מאוד, החל מ–10 ימים לאחר הפריית הביצית, כלומר בערך 2-3 ימים לפני הזמן הצפוי למחזור שלך.

תוצאותיה של בדיקת ההריון הופכות מדוייקות יותר ככל שעובר הזמן מן הביוץ. עם זאת, במידה ונתקבלה תוצאה חיובית בבדיקה הביתית, אז התוצאה היא ללא ספק - כלומר אם התוצאה חיובית אז את בהריון! אם התוצאה שלילית, אז עדיין יתכן כי הבדיקה נעשתה מוקדם מדי, וכי התוצאה תהפוך בהמשך לחיובית.

בכל מקרה, בדיקת הריון ביתית איננה מחליפה את בדיקת הדם המלאה, הנותנת תוצאות כמותיות וסופיות.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה