כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

6 טיפים לרכישת עגלת תינוק

עוד לפני שהתינוק יוצא אל חלל העולם, מתחילים ההורים המיועדים לערוך בירורים שונים לגבי עגלות תינוק מסוגים שונים, כך ברגע שהוא ייוולד הם יהיו מוכנים עם עגלה חדשה עבורו. במאמר זה נציג מספר טיפים כיצד לרכוש עגלת תינוק בצורה חכמה ויעילה. את הטיפים נחלק על פי אלמנטים מסוימים שמשפיעים על סוג הבחירה וכן על פי פרמטרים שיכולים להשפיע על אופן הקנייה.
זמן קריאה:
4 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

המבחר אשר קיים בשוק עגלות תינוקות הוא עצום, והוא בא לידי ביטוי בסגנונות שונים של עגלות, עיצובים מגוונים, קומבינציות ופונקציות ייחודיות ועוד. כל הורה יכול למצוא את העגלה שמתאימה לו על פי צרכיו וכן על פי התקציב שעומד לרשותו.
על מה צריך להסתכל כשרוכשים עגלת תינוקות?

טיפ ראשון – איזו עגלה מעוניינים לרכוש?

המגוון העצום שקיים בשוק העגלות, בא לידי ביטוי קודם כל, בסוגים הרבים שמוצעים למכירה.
עגלה משולבת – עגלה שניתן לשלב בה גם עריסת תינוק (אותה ניתן לפרק מהעגלה ולהשתמש רק כעריסה) וכן מושב ישיבה. עגלה זו אומנם כבדה מעגלות אחרות, אך היא חסכונית מאוד.
עגלה חצי משולבת – עגלה עם מושב שניתן לכוונן אותו, כך שיתאים גם למצב ישיבה וגם למצב שכיבה. היא קלה יותר מעגלה משולבת.
טיולון – עגלה המשמשת לישיבה ומאפשרת טיולים במגוון רחב של מקומות עם משטחים שונים.
מלבד עגלות אלו, ניתן למצוא גם עגלות לתאומים וכן עגלות שמאפשרות הוספת מושב במקרה שנולד אח קטן.

טיפ שני – בטיחות

הדבר החשוב ביותר עבור הורים ברכישת עגלת תינוק, הוא הבטיחות. לשם כך, יש לבחון מספר נקודות:

  • ראשית, מספר הרצועות שיש במושב העגלה, רצועות אלו אמורות להחזיק את הילד בזמן הנסיעה. בדרך כלל יש 2 רצועות מצטלבות.
  • שנית, מספר העוגנים בחגורת הבטיחות, בדרך כלל מדובר ב-5 עוגנים.
  • שלישית, אילו מעצורים יש בגלגלים.
  • רביעית, האם יש לעגלה בולמי זעזועים,
  • חמישית, האם העגלה כוללת משענת שמונעת החלקה.

כל העגלות חייבות להיות בעלות תקן ישראלי, אמריקאי או אירופאי וכן יש לוודא שכל פרטי היצרן מופיעים על גבי האריזה, כך ניתן לפנות אליו במידת הצורך.

טיפ שלישי – גודל ומשקל העגלה

כשרוכשים עגלת תינוקות, צריך לקחת בחשבון, שגודל העגלה משפיע רק בזמן תנועה, כלומר בזמן שהעגלה פתוחה, אלא הגודל בעיקר משפיע כשהיא סגורה. מאחר ואז מכניסים את העגלה אל תוך תא המטען של הרכב, תא החפצים של המטוס, וכן כשהעגלה סגורה אפשר להרים אותה הביתה, במקרה הצורך. על מנת שיהיה ניתן לשאת אותה בקלות יש לבדוק גם את משקל העגלה. המשקל המומלץ הוא 8-9 ק"ג.

לכן כשרוכשים עגלה, יש לבדוק לאילו ממדים היא מתקפלת, כמה קומפקטית היא ועד כמה נוח לקפל אותה, האם ניתן לעשות זאת ביד אחת או שתיים.

טיפ רביעי – מושב העגלה

מאחר והילד אמור לשבת בעגלה במשך זמן רב, חשוב לבדוק שהמושב לא רק בטוח אלא גם מרופד בצורה נעימה, שהוא כולל משענת נוחה ומדרך לרגליים. כמו כן רצוי לקנות עגלה שיש לה הצללה באזור הפנים והחזה, בעגלות רבות כיום ניתן להוסיף מגן חיצוני מפני השמש והגשם.

טיפ חמישי – המשקל שהעגלה יכולה לשאת

המשקל שהעגלה יכולה לשאת יקבע עד איזה גיל ניתן להשתמש בעגלה. האידיאל הוא עגלה שמתאימה מגיל לידה עד משקל 15 ק"ג, כך שניתן להשתמש בה עד שהילד מגיע לגיל 3.

טיפ שישי – אחריות

עגלות תינוקות אומנם לא נוטות להתקלקל אך מאחר והן מכילות חלקים רבים, חשוב לוודא שמקבלים על העגלה אחריות מלאה, כולל על שלדה וחלקים. האחריות היא בדרך כלל לשנה.

לסיכום

כמו בכל מוצר, גם במקרה של עגלת תינוקות, מומלץ לבצע סקר שוק לפני שמחליטים לקנות עגלה מסוימת, חשוב ללמוד את הנושא, לדעת להבחין בין סוגי עגלות והמפרטים שלהן, ללמוד על הדגמים והחברות וכן על המקום בו רוכשים את העגלה. מידע זה יכול לעזור ברכישת העגלה בצורה נכונה ואחראית.

כתבות הכי נצפות בקטגוריה

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן