כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

שמים עין על העיניים

את שטף הרגשות שעוטף הורים בכל פעם שהם מביטים לתוך עיני תינוקם באמת לא ניתן לתאר במילים. זה גדול מאתנו. מה שכן אפשר להגיד הוא שכולם רוצים להגן על זוג העיניים הקטן והסקרן הזה ולעשות כל שניתן כדי למנוע מהן להתמלא בדמעות...
זמן קריאה:
2 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

בעיניים שלכם: כך תוכלו לרחוץ את התינוק ולשמור על עיניו באותו הזמן

הא'-ב' של חוש הראייה

אולי לא ידעתם זאת, אך חוש הראייה ממשיך להתפתח במהלך השנה הראשונה לחייו ולמעשה הוא אחד החושים האחרונים שמגיעים לבשלות התפתחותית על ציר הזמן. עד גיל 4 חודשים עיני התינוק יכולות להתמקד בטווח קצר בלבד של עד 30 ס"מ וזהו המרחק המירבי בו יש לשים לידו את צעצועי ההתפתחות והספרונים. אם תחשבו לרגע תגלו, שזה גם בדיוק המרחק בינו לבין פניכם כאשר אתם מערסלים אותו להרגעה או מאכילים.

יחד עם זאת, צינוריות הדמעות מתפתחות קודם לכן. אצל חלק מהתינוקות הן מגיעות להתפתחות בזמן הלידה או מיד לאחריה אך הן ממשיכות להבשיל במהלך 4 השבועות הראשונים לחייהם. בנוסף, התינוק שלכם ממצמץ הרבה פחות מכם: עד גיל שנה תינוק ממצמץ 2-5 פעמים בלבד בדקה. המשמעות היא שהוא אינו מסוגל להגן על עיניו מפני גירויים ואפילו מפני טיפות מים שהותזו בטעות לעברו בזמן הרחצה.

אז, איך ניתן לשמור ולהגן על עיני היקר לכן בתקופה קריטית זו?

3 נושאים שכדאי שתוודאו לפני שאתם רוכשים תכשיר רחצה:

  • הקץ לדמעות – תינוקות בוכים במהלך היום כמובן, אבל אין שום סיבה לגרום להם לגירוי ולדמעות בעת אמבטיה ורחצה. דווקא רצוי שאת שזמן זה במהלך היום תקדישו לבונדינג ולחוויה נעימה ומלטפת ולא לכזו שתגרום לתינוק שלכם רתיעה ממים ומסבון. לכן, מומלץ לחפש את התרחיצים המסומנים – קץ לדמעות אשר מבטיחים כי המוצר שבידכם עדין ובטוח לשימוש אפילו במקרה של התזה בשוגג.
  • בדיקות קליניות כוללות – מצאתם מוצר המבטיח שהוא אינו גורם לדמעות? כפי שאתם לא תרצו לנסות על גופכם מוצרים ללא הבטחה בריאותית, כך המנעו מלעשות זאת על תינוקכם. ודאו שהמוצרים שבחרתם להביא במגע עם גופו עברו את כל הבדיקות הקליניות והרפואיות אשר הוכיחו את בטיחותם, הן מבחינת הרכיבים והן מבחינת ההבטחה הפרסומית שמאחוריהם.
  • המלצת רופאי עיניים – לבסוף, אל תסתפקו בהמלצה של חברים אלא בדקו איזה סוגי שמפו ותרחיצים עברו בחינה מדוקדקת והינם מומלצים על ידי רופאי עיניים מוסמכים. רק כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מעניקים לתינוקכם את הרחצה הבטוחה והנעימה ביותר שיש.

שיהיה אמבט נעים ומלא חיוכים…

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן