הריון

לפני ההריון

לקראת הריון - מחלות שכיחות

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


מומי רחם

הפרעה במבנה הרחם על רקע מום מלידה או עקב בעיה נרכשת, עלול להוביל לקושי להרות, להפלות חוזרות ולסיבוכי הריון, כגון: לידה מוקדמת, מצגים לא תקינים של העובר בלידה ושיעור גבוה של ניתוחים קיסריים.

איזה סוגים של מומים רחם קיימים? הרחם נוצר במהלך ההתפתחות העוברית על ידי איחוי של מספר צינורות אשר מובילים ליצירת נרתיק, צוואר רחם, רחם וחצוצרות. פגיעה בשלבים שונים של ההתפתחות התקינה הזו יכולה לגרום לפגיעה - בדרגות שונות - במבנה הרחם.

  • מחיצה ברחם - חלוקה של הרחם על ידי מחיצה במרכזו, שיכולה להיות בגודל שונה בין אישה לאישה. מכלל המומים הרחמיים, זהו המום השכיח ביותר, וקיים בכ - 2% מהנשים. הקשר בין הימצאות מחיצה ברחם לאי פריון אינו ברור, אך ברור כי מחיצה ברחם מעלה את שכיחות ההפלות המוקדמות בהריון. מבין מומי הרחם, מחיצה ברחם היא הקלה ביותר לטיפול על ידי היסטרוסקופיה ניתוחית וכריתת המחיצה.
  • רחם דו קרני - מצב בו יש מעיין שני רחמים אשר גופי הרחם נפרדים אך הם מחוברים בחלקם התחתון ובעלי צוואר אחד. ברחם דו קרני (וכן ברחם כפול או חד קרני) יש חלל רחם המוגבל בגודלו, ועל כן יש עלייה בשיעור סיבוכי ההריון, כגון הפלות מאוחרות, לידות מוקדמות ומצגים לא תקינים של העובר, המעלים את שכיחות הלידות בניתוח קיסרי .
  • רחם חד קרני - קיים רחם אחד אשר הינו קטן משמעותית מרחם רגיל, משום שמחצית אחת של הרחם והחצוצרה באותה צד לא מתפתחים.
  • רחם כפול - מצב בו יש שני גופי רחם נפרדים לחלוטין, בד"כ יחד עם מחיצה בנרתיק

איך מאבחנים מומי רחם?  מום רחמי הינו מצב מולד אשר בדרך כלל נעדר תסמינים, ולכן האבחנה נעשית בד"כ באופן אקראי בעת בדיקה שגרתית או במסגרת ברור של בעיות נלוות כגון אי פריון, הפלות חוזרות או לידות מוקדמות . יש בדיקות שונות שיכולות לאבחן ליקויים במבנה הרחם, כגון: אולטרה-סאונד (רגיל או תלת-ממד), הידרוסונוגרפיה (אולטרה-סאונד בשילוב הזרקת נוזל לחלל רחם), צילום רחם או  היסטרוסקופיה.

  • אולטרה-סאונד - הדרך הלא פולשנית והפשוטה ביותר לאבחון מום ברחם היא על ידי בדיקת אולטרה-סאונד, לעיתים החשד עולה בעת בדיקת אולטרה-סאונד רגילה אך בכדי לשפר את דיוק הבדיקה ניתן לשלב אולטרה-סאונד בתלת-ממד או אולטרה-סאונד מסוג הידרוסונוגרפיה
  • הידרוסונוגרפיה - זו בדיקת אולטרה-סאונד רגילה, הנעשית ללא ההרדמה, ובכדי לשפר את דיוק האבחנה משלבים הזרקת נוזל (מים פיזיולוגיים) דרך צוואר הרחם אל תוך חלל הרחם. זו בדיקה לא פולשנית שניתן לעשותה ללא כאבים וללא צורך בהרדמה
  • צילום רחם – בדיקה לא פולשנית יחסית שבה מזריקים יוד אל תוך חלל הרחם ומצלמים את מבנה הרחם בצילום רנטגן רגיל.
  • היסטרוסקופיה - בבדיקה זו מחדירים סיב אופטי דק אל תוך חלל הרחם, דרך צוואר הרחם ובכן ניתן לראות באופן ישיר, דרך מצלמה על הסיב האופטי, את מבנה הרחם. מדובר בפעולה פשוטה, יחסית ללא כאבים שניתן לבצעה גם ללא הרדמה.

איך מטפלים במומי רחם?  כאשר מאבחנים מחיצה משמעותית, מקובל להסירה בהיסטרוסקופיה ניתוחית תחת הרדמה. אין כיום טיפול יעיל ובטוח לתיקון מומים נרחבים יותר, כמו  רחם דו-קרני, חד קרני או כפול. במקרים אלו, מומלץ מעקב הריון בסיכון בכדי לעקוב אחרי הופעת הסיבוכים השונים שהוזכרו.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה