שפת התינוקות

להבין את שפת התינוקות

תתארו לעצמכם שאתם מגיעים לארץ זרה ורחוקה, ארץ מופלאה, נופים מדהימים, אוכל מעניין ואנשים ידידותיים אבל ללא שפה המאפשרת תקשורת בסיסית.

כשהגעתי לסין לראשונה, מקום שהשתוקקתי לראות ולמענו עזבתי הכול, ההתרגשות לא נתנה לי לישון. אך לצערי ההתרגשות הפכה מהר מאוד לתסכול רב, לאור העובדה שהקצר התקשורתי ביני לבין האנשים בסין רק הלך והחמיר. הדבר שהכי רציתי לעשות זה לצעוק מייאוש ולברוח משם. כמובן שלא עשיתי זאת אלא בחרתי להישאר ולתת לחלום שלי הזדמנות שנייה. לנו יש את חופש הבחירה במעשינו וניתנת לנו הדרך להתמודד עם מצבים בעייתיים.

אבל מה התינוק יכול לעשות? מהמקום המוגן ביותר, הרחם, הוא יוצא למסע מופלא, מקום מעניין וחדש, אך לתינוק אין את הכלים הדרושים לתקשורת עמנו, כמו שפה, יש לו צורת התקשרות אחת והיא דרך תנועות גוף, הבעות פנים ובכי. כפי שידוע לא נמצאה הדרך ללמוד את שפת התינוקות. לא ניתן ללמוד את שפת התינוקות בשום בית ספר, אך עם קצת הקשבה והתבוננות כולנו יכולים ללמוד ולתרגם את המסרים ששולח לנו התינוק, זאת במטרה לשפר את התקשורת בינינו.

כיצד נבין את התינוק שלנו?

איך נוכל להבין את התינוקות שלנו ולזהות את סוג הבכי ובכך לעזור לשיפור התקשורת בינינו?

קודם כל, יש לתת לתינוקות את הכבוד המגיע להם. אולי נראה לכם שהם אינם מבינים אתכם, אך הם יכולים להרגיש אווירה מתוחה ולחוצה, או טון דיבור שלילי או תנועות גוף שלכם ולהגיב בהתאם. אווירה רגועה ואוהבת בבית, נותנת את הביטחון הנחוץ להתפתחות התינוק. אז תחילה יש ללמוד איך להרגיע את עצמנו.

טרייסי הוג, מחברת "סודותיה של הלוחשת לתינוקות", לאחר תצפיות ארוכות שנים על תינוקות, למדה כיצד לזהות מצבים או צרכים של תינוקות על פי שפת הגוף. למדתי דרך הספר באמת איך לתת מענה לירדן, בני, לכל צרכיו על פי מה שהוא משדר לי, ואני ממליצה בחום לכל הורה טרי להתבונן היטב ולהקשיב לתינוק שזקוק לו כל כך.

לסיום - בכי הוא שפה, שפת התינוקות. התבוננות והקשבה הם הסוד לתקשורת טובה יותר. לתינוקות רגשות משלהם, והצורך לפרוק אותם הוא טבעי. עם הבנת שפת התינוקות נוכל להבין את צורכי המלאכים הקטנים, ולתמוך בהם עם הרבה סבלנות, אמפטיה, מגע ואהבה אינסופית.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות