כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

תוכנית לידה

כל אישה והחלומות שלה. לכל אשה ציפיות שונות מהלידה. ואת - מה החלומות שלך? מה את מצפה שיהיה בחדר הלידה? תכנית לידה מיועדת לסייע לך ככל האפשר להגשים את חלומותיך. על מנת שתוכלי לתאם ציפיות, הכנו עבורך טופס תוכנית לידה אישית, אותו תוכלי למלא בשקט שלך, עם עצמך(או עם מי שתרגישי שתרצי להיוועץ בו) ומבלי שיפריעו לך. את התכנית הביאי אתך לחדר הלידה. את הטופס מסרי למיילדת שתקבל את פניכם ויחד איתה המשיכי ללידה טובה ומיוחדת.
זמן קריאה:
3 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

איך להכין תוכנית לידה

תוכנית הלידה הינה אוסף של רעיונות וציפיות, שלך ושל בן זוגך, במסגרת חווית הלידה. התוכנית נועדה לעזור לצוות הרפואי המטפל בך, להכיר אותך, להבין אילו הכנות עשית לקראת הלידה ומה הציפיות במהלך הלידה.

זהו לא מסמך של הוראות ופקודות ולבעל ולצוות הרפואי, אבל בהחלט מדובר בשיעורי בית חשובים אשר מביאים לידי ביטוי את הציפיות, רצונות וההעדפות של במהלך הלידה, והכל בכפוף למצבך הבריאותי ולמצבו הרפואי של העובר. כמובן שמומלץ להכינה מראש, כי כאשר יתחילו הצירים כבר לא תזכרי את כל מה שרצית ותכננת.

ישנם סוגים שונים של תוכנית לידה כתובות – חלקן עם סעיפים ועמודים רבים ואחרות שהמכילות משפטים בודדים, אשר מגדירים את הכיוון והשאיפה הכללים שלכם בלידה. על מנת לסייע לכם להכין את תוכנית הלידה שלכם, הכנו עבורכם כלי להכנת תוכנית לידה .

תוכלי להשתמש בטופס הבא לשם כתיבת והכנת תוכנית לידה.

איך מתחילים?

לפני שתתחילי, בדקי איזה בית חולים נמצא באזור מגורייך או קבלי המלצות מחברותייך על בית החולים בו ילדו. המידע עשוי להשפיע על החלטותייך. דברי עם הצוות הרפואי על האפשרויות השונות העומדות לרשותך, ואל תחששי לשאול שאלות על מנת שהחוויה שלך תהיה טובה ככל האפשר!

הכיני תוכנית לידה קצרה וקלה לקריאה ולא רשימה עמוסה בפרטים.

מה כוללת תוכנית לידה

יש שאלות רבות שתצטרכי לתת להם מענה לפני ובמהלך הלידה – מבחינת אופן וסגנון הלידה, הרדמה ושיכוך כאבים, בקשות מיוחדות שלך ושל בן זוגך בלידה. כל אלו מהווים את תוכנית הלידה שלך, שהינה חשובה ומסייעת להכנה וללידה עצמה.

הדבר החשוב ביותר הוא "לא להתקבע" – חשוב להבין שלא כל דבר בתוכנית הלידה שלך יכול וצריך לקרות, וכי לעיתים המצוי יהיה שונה מהרצוי. לשם כך, סמכי על חושייך, על בן זוגך ועל הצוות המטפל, כך שגם אם לא כל סעיף בתוכנית הלידה שלך מתממש, עדיין תהיה לך חווית לידה נהדרת – אל תתני לדברים פעוטים לקלקל לך את החוויה. כאמור, תוכנית הלידה היא למעשה רשימת ההעדפות לגבי הדרך בה היית רוצה שהדברים ייעשו בזמן הלידה. השאלות המרכזיות שכדאי להתייחס אליהם בתוכנית הלידה, כוללות את הנקודות הבאות.

  • מי ילווה אותך בלידה?
  • האם ברצונך להשתמש בשיכוך כאבים כלשהו?
  • האם התכוננת ללידה על ידי עיסוי החיץ?
  • האם ברצונך להניח את התינוק על גופך מיד לאחר הלידה?
  • האם יש לך העדפה ללידה טבעית?
  • האם יש לך העדפה מבחינת תנוחת הלידה?

חיפוש
אפליקציה של יולדת

מומלץ לגלוש באתר בכל הדפדפנים למעט אינטרנט אקספלורר

דילוג לתוכן