עור התינוק וטיפוח

איך רוחצים תינוק?

כך תשמרי על עור התינוק שלך

כשתביאי איתך את התינוק החדש הביתה תביאי איתו גם ריח מתוק וייחודי שכנראה לא תוכלי להפסיק לשאוף. אם תדעי כיצד לשמור על עורו של תינוקך תוכלי לשמר את אותה רכות שאין שניה לה, ואף חשוב מזה, תסייעי לשמירה על בריאותו לאורך זמן.

עור התינוק שונה משלנו

עורו של התינוק מגן עליו מפני גורמים חיצוניים, גירויים וזיהומים שונים. הוא אף מווסת את הטמפרטורה הפנימית של התינוק ומשמש אותו לגילוי העולם סביבו באמצעות המגע. במהלך שנת חייו הראשונה העור גדל וממשיך להתפתח. למעשה, עורם של תינוקות דק בכ 40-60% מעור מבוגר! מסיבה זו, הוא חדיר ומתייבש מהר הרבה יותר בהשוואה לעורך שלך. בגלל דקיקות עורו כאשר הוא נולד, זקוק התינוק להגנה יתרה מפני אור השמש, שפשופים, תכשירי ניקוי או חומרים וגירויים אחרים. מאותה סיבה חשוב גם להקפיד על ניקוי תכוף לאחר חשיפה לצואה, שתן ופליטות.

חשוב לקרוא את התווית

לאחר הלידה ולאורך שנות חייו הראשונות של תינוקך חשוב להשתמש בסבונים ותכשירים אשר נועדו במיוחד לתינוקות, עברו מבדקים קליניים ואישורים קפדניים. מוצרי Johnson’s® Baby , לדוגמה, מחוייבים לבטיחות, עדינות ויעילות ומעניקים פיתרון מושלם גם לתינוקך וגם לך (כי מה שטוב לתינוק שלנו, בוודאי טוב לנו! ). הימנעי מחשיפתו לתכשירי ניקוי חזקים העשויים לגרות את עורו, הלבישי אותו בבגדים רפויים מעט והקפידי לשמור על רמת הלחות של עורו על-ידי בקרת טמפרטורה ולחות בבית. את יכולה לסייע בשמירה נוספת על רכות ולחות עורו - ובאותה הזדמנות גם לזכות בזמן איכות יחד - בעזרת עיסוי בתחליב גוף או שמן תינוקות.

איך מונעים תפרחת חיתולים?

תפרחת חיתולים היא הבעיה הנפוצה ביותר בקרב תינוקות. היא מתחילה כאשר עור התינוק לח ומתחכך בחיתול עד שנוצרת אדמומיות בעור. תפרחת חיתולים איננה נעימה לתינוק ואם לא מטפלים בה כיאות היא אף עלולה לגרום לזיהום.

  • הימנעי ממגע ממושך של חיתולים מלוכלכים ורטובים עם העור: הקפידי להחליף חיתולים בתדירות גבוהה
  • בכל החלפה מרחי מעט משחה להגנה מפני תפרחת חיתולים. חשוב שהקרם ייצור שכבת הגנה מפני רטיבות וגירויים, כפי שעושה קרם ההגנה של Johnson’s® Baby אשר מכיל תערובת רכיבים מיוחדת שגם מקלה ומרגיעה עור מגורה וגם יוצרת שכבה חוסמת אך נושמת עבור העור
  • אם את מבחינה בסימנים ראשונים של תפרחת, בחרי מוצר המכיל זינק אוקסיד (מינרל על בסיס אבץ) ורכיבים אחרים המרכיבים את העור ומגינים עליו, כמו קרם פנאטן או קרם ההחתלה היפואלרגני של Johnson’s® Baby.
  • אם על עור התינוק מופיעים שלפוחיות, פצעים או אודם חמור או שאינו מגיב לטפול בתפרחת חיתולים פני לרופא ילדים כי יתכן והוא זקוק לתרופת מרשם

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות