הריון

שבועות ההריון

שבוע 1
בדיוק השבוע קיבלת את המחזור החודשי שלך. אמנם עדיין אי אפשר לומר כי את בהריון, אך אם את חושבת שאולי זה המצב, כבר עכשיו כדאי שתתחילי לדאוג לבריאותך ולבריאות העובר: כדאי להתחיל להיגמל מעישון, להימנע מעישון פסיבי, משתיית משקאות אלכוהוליים ומצריכת סמים (חוקיים ולא חוקיים). מומלץ להמעיט בנטילת תרופות ללא מרשם, וכמובן להפסיק את השימוש בגלולות למניעת הריון, במידה והשתמשת בהן עד עכשיו. כמו כן כדאי להיוועץ ברופא לגבי המשך נטילת תרופות - במידה והינך משתמשת בתרופות באופן קבוע. ניתן גם לקרוא על נטילת תרופות בזמן הריון אצלנו באתר.

תזונה נכונה יכולה להיות משמעותית מאד בשלב זה, כולל הוספה מלאכותית של תוספים כמו ברזל או חומצה פולית. תזונה מאוזנת תסייע לגופך להתחיל את ההיריון ברגל ימין. כל עוד לא שללת את האפשרות שאת בהריון, כדאי שתתנהגי כאילו ההיריון כבר התחיל, ותזונה מאוזנת בהחלט תסייע לגוף להתחיל את ההיריון ברגל ימין.

שמירה על בריאות במהלך ההיריון כוללת גם שמירה על כושר גופני. האימון יעזור לך לשמור על הגזרה ועל ההרגשה הטובה, וחשוב מכך: הוכח גם שאימון גופני מפחית את סיכוייך לעבור הפלה טבעית ואת הסיכויים שיהיו לך סיבוכים בלידה.

חישוב 40 שבועות ההיריון מתחיל באופן רשמי ביום הראשון של המחזור האחרון שקיבלת. כלומר, ההיריון מתחיל עוד לפני שהתעברת. במחזור חודשי בן 28 יום, הביוץ חל ביום ה-14 (כלומר, שבועיים לפני קבלת הווסת נפלטת ביצית בשלה מהשחלה ומגיעה לחצוצרה, שם ייתכן שתעבור הפריה ע"י תא זרע). אך כידוע לנו, אורך המחזור משתנה מאישה לאישה, ולכן קשה לדעת מתי בדיוק מתרחש הביוץ. זו הסיבה שקשה לדעת את המועד המדויק בו הביצית הופרתה על ידי הזרע. על מנת לפתור את הבעיה, נבחרה נקודה קלה לאיתור - תחילת המחזור האחרון שלך. כלומר - השבוע הראשון להריון הוא אותו השבוע בו קיבלת את המחזור האחרון.

זה הזמן:


 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.