הריון

שבועות ההריון

שבוע 28

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמה קורה לגופך:

בשבועות הקרובים סביר להניח שתמשיכי להרגיש חוסר מנוחה ברגלייך, בעיקר בלילה. מתיחות לפני השינה עשויות לעזור, ומסאז'ים יתקבלו בברכה... התכווצויות השרירים ברגליים הן סיבה נוספת להימנע מקפאין, כי ככל הנראה הוא מחמיר את התופעה. לעומת זאת, חלק מהמחקרים טוענים שלקיחת תוספי ברזל עוזרת להפחית אותה.

החל מהשבוע תתחילי לראות את הרופא שלך אחת לשבועיים. זהו זמן טוב לתכנן היכן את רוצה ללדת ובאילו תנאים (האם תרצי משככי כאבים? זריקת אפידורל? וכו'...). כמו כן, אם את מתכננת טיולים או נסיעות ארוכות, מומלץ שתדברי לפני כן עם הרופא. בשלב זה- כל עוד ההיריון תקין- אין שום סיבה להימנע מנסיעות ומטיסות, אך כדאי להיות מוכנה לכל מצב: התייעצי עם הרופא, ובקשי שיתדרך אותך מה לעשות ולאן לפנות אם תתעורר בעיה.

בבדיקות הראשונות שערכת לאחר שנכנסת להריון, נבדק בין השאר סוג הדם שלך. אם נמצא שסוג הדם שלך Rh- (כלומר ללא אנטיגנים מסוג Rh ), תקבלי בקרוב זריקת אנטי-די, שמטרתה למנוע מגופך לייצר נוגדנים לדמו של התינוק שלך (במידה והוא Rh+ ). סביר להניח שזמן קצר לאחר הלידה תקבלי זריקה נוספת.

מה קורה עם תינוקך:

אורכו של התינוק לא משתנה הרבה השבוע (גודלו 35-37 ס"מ), אך הוא מפתח שכבת שומן חשובה שתגן עליו לאחר הלידה. משקלו עובר השבוע את ה-1 ק"ג, ויכול להגיע אפילו ל-1100 גרם. גדילת הריסים נמשכת, ושיער ראשו אורך גם הוא. המוח ממשיך להתפתח ונעשה מסועף ומורכב. אם זהו תינוק ממין זכר יסתיים השבוע תהליך הירידה של האשכים לכיס האשכים.

בביקור הבא אצל הרופא, ייתכן שהוא יאמר לך באיזה אופן התמקם העובר ברחם. כלומר, האם ראשו פונה למטה או למעלה. ברוב המקרים התינוק מתמקם ברחם כבר בשלב הזה כשראשו מופנה לכיוון היציאה... אולם, גם אם הוא ממוקם כך שרגליו פונות למטה, אין סיבה לדאגה. סביר להניח שבחודשיים הבאים הוא יתהפך בעצמו, ללא התערבות חיצונית.

זה הזמן:

  • לתכנן עם הרופא את הפרטים הטכניים הקשורים בלידה.
  • לקבל זריקת "אנטי-די" אם יש צורך בכך, ולהמשיך להגיע למעקב אצל הרופא אחת לשבועיים.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה