בדיקות במהלך ההריון

בדיקת וריפיי - בדיקת סקר לא פולשנית (NIPT)

מהן בדיקת Verifi™, בדיקת Verifi™ TOP ו-Verifi™ Plus?

אלה בדיקות סקר לא פולשניות (NIPT) הנערכות באמצעות בדיקת דם פשוטה, ומזהות בוודאות של מעל 99% מספר תסמונות כרומוזומליות בעובר, החל משבוע 10 להיריון.

בדיקת ™Verifi

משמשת לאיתור 7 תסמונות כרומוזומליות הכוללות תסמונת דאון (טריזומיה 21 או 21‏T), תסמונת אדוארדס (טריזומיה 18 או 18‏T) ותסמונת פטאו (טריזומיה 13 או 13‏T). הבדיקה לכרומוזומים אלה מתאימה גם לתאומים. בנוסף, בהריון עם עובר יחיד הבדיקה מזהה גם הפרעות בכרומוזומי המין (X ו- Y) הכוללות תסמונת טרנר (כרומוזום X בודד), טריפל איקס (XXX), תסמונת קליינפלטר (XXY) ותסמונת ג’ייקובס (XYY).

הבדיקה מבוצעת במעבדות חברת GGA בישראל.

להזמנת הבדיקה ופרטים נוספים

 

בדיקת ™Verifi

בדיקה זו מזהה את 7 התסמונות המתגלות בבדיקת Verifi™ ובנוסף הבדיקה מזהה גם עודף או חסר בכל 23 זוגות הכרומוזומים ברזולוציה של 7Mb. הבדיקה מבוצעת במעבדות חברת GGA בישראל.

בדיקת ™Verifi Plus

בדיקה זו מזהה את 7 התסמונות המתגלות בבדיקת VerifiTM ובנוסף הבדיקה מזהה גם טריזומיות בכל זוגות הכרומוזומים, הקשורות עם סיכון מוגבר להפלה וסיבוכי הריון. מידע זה יכול לסייע גם בניהול הריונות עתידיים.

כמו כן, ניתן לאתר גם 6 תסמונות גנטיות הנגרמות בשל חסר תת-מיקרוסקופי, המתגלות בדרך כלל רק באמצעות הצ’יפ הגנטי. תסמונות אלה כוללות את: תסמונת חסר 22q11 (תסמונת Velocardiofacial/DiGeorge), תסמונת חסר 1p36 , תסמונת אנגלמן (Angelman syndrome), תסמונת פרדר ווילי (Prader-Willi syndrome), תסמונת חסר 5p (תסמונת Cri du chat), תסמונת חסר4p (תסמונת Wolf-Hirschhorn), הבדיקה מתאימה רק להריונות עם עובר יחיד.

הבדיקה מבוצעת במעבדות חברת Illumina בארצות הברית.

להזמנת הבדיקה ופרטים נוספים

 

הבדיקות מבוססות על נוכחות DNA עוברי המצוי בדם האם. לבדיקות ™Verifi™ TOP, Verifi ו- Verifi™ Plus אחוזי גילוי גבוהים עם שיעור הכשל הנמוך ביותר לעומת כל יתר הבדיקות מסוגן.

מאמרים וכתבות בנוגע לבדיקת וריפיי

 

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות