כל שבוע קורה לך משהו חדש בבטן.

בדיקת וריפיי – בדיקת סקר לא פולשנית (NIPT)

מהן בדיקות Verifi™? מהי בדיקת Verifi™ TOP ו-Verifi™ Plus?
בדיקות סקר לא פולשניות (NIPT) הנערכות באמצעות בדיקת דם פשוטה, ומזהות בוודאות של מעל 99% מספר תסמונות כרומוזומליות בעובר.
החל משבוע 10 להריון.
כל מה שצריך לדעת על בדיקות סקר לא פולשניות. המשיכי וקראי.
זמן קריאה:
2 דקות
שיתוף כתבה ב:

תוכן הכתבה:

בדיקת ™Verifi

משמשת לאיתור 7 תסמונות כרומוזומליות הכוללות תסמונת דאון (טריזומיה 21 או 21‏T), תסמונת אדוארדס (טריזומיה 18 או 18‏T) ותסמונת פטאו (טריזומיה 13 או 13‏T). הבדיקה לכרומוזומים אלה מתאימה גם לתאומים. בנוסף, בהריון עם עובר יחיד הבדיקה מזהה גם הפרעות בכרומוזומי המין (X ו- Y) הכוללות תסמונת טרנר (כרומוזום X בודד), טריפל איקס (XXX), תסמונת קליינפלטר (XXY) ותסמונת ג’ייקובס (XYY).

הבדיקה מבוצעת במעבדות חברת GGA בישראל.

להזמנת הבדיקה ופרטים נוספים

בדיקת ™Verifi

בדיקה זו מזהה את 7 התסמונות המתגלות בבדיקת Verifi™ ובנוסף הבדיקה מזהה גם עודף או חסר בכל 23 זוגות הכרומוזומים ברזולוציה של 7Mb. הבדיקה מבוצעת במעבדות חברת GGA בישראל.

בדיקת ™Verifi Plus

בדיקה זו מזהה את 7 התסמונות המתגלות בבדיקת VerifiTM ובנוסף הבדיקה מזהה גם טריזומיות בכל זוגות הכרומוזומים, הקשורות עם סיכון מוגבר להפלה וסיבוכי הריון. מידע זה יכול לסייע גם בניהול הריונות עתידיים.

כמו כן, ניתן לאתר גם 6 תסמונות גנטיות הנגרמות בשל חסר תת-מיקרוסקופי, המתגלות בדרך כלל רק באמצעות הצ’יפ הגנטי. תסמונות אלה כוללות את: תסמונת חסר 22q11 (תסמונת Velocardiofacial/DiGeorge), תסמונת חסר 1p36 , תסמונת אנגלמן (Angelman syndrome), תסמונת פרדר ווילי (Prader-Willi syndrome), תסמונת חסר 5p (תסמונת Cri du chat), תסמונת חסר4p (תסמונת Wolf-Hirschhorn), הבדיקה מתאימה רק להריונות עם עובר יחיד.

הבדיקה מבוצעת במעבדות חברת Illumina בארצות הברית.

להזמנת הבדיקה ופרטים נוספים

הבדיקות מבוססות על נוכחות DNA עוברי המצוי בדם האם. לבדיקות ™Verifi™ TOP, Verifi ו- Verifi™ Plus אחוזי גילוי גבוהים עם שיעור הכשל הנמוך ביותר לעומת כל יתר הבדיקות מסוגן.

מאמרים וכתבות בנוגע לבדיקת וריפיי

כתבות הכי נצפות בקטגוריה

אפליקציה של יולדת

רק רגע!
לפני שאת עוזבת אל תפספסי את ערכת חיבוק בקופסא, מוצרים מדהימים לקראת הלידה

דילוג לתוכן