שבועות ההריון

שבוע 3 להריון - שבועות הריון

השבוע, בשעה טובה, פגשה הביצית תא זרע ועברה הפריה! הביצית המופרית מתחילה לנוע לכיוון הרחם תוך כדי חלוקה מתמדת של התא. מסע זה אורך 7-10 ימים, שבמהלכם הביצית המופרית מתחלקת שוב ושוב, ונוצר "כדור" של כמה מאות תאים שנקרא בלסטוציסט. בתום המסע הבלסטוציסט מתמקם ברחם.

כשהבלסטוציסט משתרש ברחם, מתחיל הגוף לייצר הורמון בשם HCG. הורמון זה גורם לשחלות להפסיק לשחרר ביציות מדי חודש, וכן גורם להפרשה מוגברת של הורמוני המין אסטרוגן ופרוגסטרון. הורמונים אלו אחראיים בין השאר לכך שהגוף לא יסלק את הרקמה שהתהוותה ברחם, ואת התינוק העתידי.

מה קורה לגופך:

לקראת סוף השבוע, בזמן השתרשות הבלסטוציסט ברחם, ייתכן שתחווי דימום קל. הדימום עשוי להימשך יום-יומיים. הדבר נחשב לתופעה נורמאלית, וכל עוד מדובר בדימום קל זה לא צריך להדאיג אותך.

בגופך מופרשים עכשיו הורמונים שונים: HCG, אסטרוגן ופרוגסטרון. תודות לכך, קיים סיכוי שלקראת סוף השבוע הזה תוכלי כבר לבצע בדיקת הריון ולקבל תשובה חיובית! תוצאה חיובית בבדיקת הריון מתקבלת בנוכחות ההורמון HCG. בד"כ לוקח זמן מה עד שרמת ההורמון עולה במידה שמשפיעה על תוצאות הבדיקהת ולכן סביר להניח שעדיין לא תתקבל תוצאה חיובית בבדיקה שתערך השבוע. תוצאות מדוייקות יותר יתקבלו בשבוע הבא.

מה קורה אצל תינוקך:

במהלך השבוע מתפתחת הביצית המופרית לבלסטוציסט, המונה כמה מאות תאים. צבר התאים הזה יתפתח בסופו של דבר להיות התינוק שלך. גודלו כעת 0.1-0.2 מ"מ, והוא ניזון בינתיים (עד שתתפתח השליה) מתעלות שמחברות אותו לכלי הדם ברחם שלך.

זה הזמן:

  • להקפיד על תזונה נכונה ועל שתייה מרובה - לפחות 6-8 כוסות ביום (הימנעי משתיית קפה, תה, קולה ומשקאות המכילים קפאין).
  • להמשיך לקחת תוספים (ברזל, חומצה פולית...) ולהיכנס לשגרת אימונים לשמירה על כושר גופני.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה