הריון

זירוז לידה

זירוז לידה
זירוז לידה

לאורך הלידה, כאשר הבדיקות הנרתיקיות מעלה כי במשך מספר שעות לא חלה התקדמות בלידה, מבחינת הפתיחה, המחיקה וירידת ראש העובר עולה הצורך הרפואי להתערב בכדי שהלידה תתקדם. המטרה היא לא קיצור משך הלידה רק לשם קיצור משך זמן השהות בחדר לידה, אלא משום שהמטרה היא ללדת ואם הלידה לא מתקדמת הרי שזה לא יקרה, ושנית משום שכאשר הלידה היא ממושכת מידיי ולא מתקדמת יש עלייה בשיעור סיבוכים שיכולים להיות מאוד משמעותיים כגון מצוקה עוברית, דימום והפרדות שלייה וזיהום תוך רחמי של העובר.

במהלך הלידה זירוז הלידה הוא שונה מתהליך של השראת לידה, כלומר לא מדובר בהתחלת תהליך הלידה מאפס אלא בהגברת הצירים ודחיפה קדימה של תהליך הלידה הפעילה שכבר התחיל, מבחינה רפואית זה נקרא אוגמנטציה (זירוז לידה פעילה) ולא אינדוקציה (גרימת לידה שטרם החלה). השיטה המקובלת והמרכזית לזירוז הלידה בחדר לידה, למעט פקיעת קרומי מי השפיר, הינה על ידי מתן של פיטוצין. זהו הורמון אשר קיים באופן טבעי בגוף שאחרי ליצירת צירי הלידה, אלא שבמסגרת זירוז לידה הוא ניתן באופן חיצוני דרך עירוי ורידי. ניתן לתת אותו במינונים שונים עד שמגיעים לקצב ועוצמת צירים מספקת בכדי שהלידה תתקדם באופן תקין.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.